Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 27
Like Tree1Likes

tema: Tissot Couturier vs. Certina DS Podium

  1. #1
    Novi član
    Član od
    6.6.2010.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Tissot Couturier vs. Certina DS Podium

    Pozdrav svima!

    Volio bi nabaviti sat s quartz mehanizmom v rangu negdje do 400€. Sat, kojeg sam opazio, je Tissot Couturier Quartz Cronograph. Kao o drugoj opciji razmišljam o Certini DS Podium Quartz.

    Tissot se mi vizualno malo više sviđa, je i malo veći, što se mi isto sviđa, a Certina je napravljena od titaniuma s nekakvim posebnim premazom za tvrdoću i sviđa se mi, da je malo lakša (i da neki kažu, da se titanium ipak brže povrjedi), ima i certifikat v vezi z udarci… Tissot ima tahimeter, Cetrina ga nema, i da ne znam, koliko svrhe još ima danas ovakva funkcija... Satovi imaju i nekoliko drugačiji mehanizam, Tissot ima Eta G10.211, Certina Eta 251.262…

    Kaj mislite oko razlike i kvalitete kod mehanizma, i oko ovih satova na općenito, i dali imate još neku mogućnost?

    Vizualno mi sviđa i sat od Jacques Lemansa, koji je vizualno puno drugačiji i sa keramikom, i u nekih drugim stvarima nije toliko kvalitetan.

    Što kažete?

    Puno hvala in lijep pozdrav!

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Tissot Couturier vs. Certina DS Podium

    Zdravo Gildo i dobrodosao na forum!

    Na forumu ima ljudi koji razumeju materiju mnogo bolje od mene, ali koliko znam pomenuti G10.211 je iz serije Fashionline dok je 251.262 iz Normflatline, dosta jace serije mehanizama...

    Ako zelis vecu Certinu - mogu samo da ti posavtujem da pogledas DS Podium Big Size. Ima 42mm precnik, ima i Tachimeter i jedino sto mi smeta je sto isti nije na unutrasnjem bazel-u nego na spoljnom, pa Tissot i manja Certina izgledaju "elegantnije" t.j. manje sportske.

  3. #3
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot Couturier vs. Certina DS Podium

    Tissot kao Tissot, uvek naplati svoje usluge, izgraćeno ime koje treba platiti je neko moje mišljenje pa ko voli neka izvoli!
    Inače volim Certina satove, brend sa izgrađenim imenom ali boljim kvalitetom (po meni) od Tissoa.

    Par satova koji se mogu naći kod nas, približno tvojim modelima.

    DS First... ETA 251.262 kalibar iz Flatline serije nekih 46.000 RSD.
    DS Action C013.417.11.037.00 nekih 44.500 RSD.
    DS Podium Big Size...ETA G10.211 nekih 43.500 RSD.

    Dragan je već pisao o rangiranju etinih kvarcnih mehanizama tako da ako imaš nedoumicu da malo pojasnim stvar.

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    ETA je kvarcne mehanizme podelila na sledeće serije (od najkvalitetnije do najjeftinije pa samim tim i najlošijeg kvaliteta):

    Thermoline
    Flatline
    Normflatline
    Trendline
    Fashionline

    Kod Fahionline serije akcenat je stavljen na uštedu i nisku cenu i sam mehanizam, kao što vidiš, pripada seriji koja se nalazi na samom začelju. Ovu seriju odlikuje relativno mali ili nikakav broj rubina u mehanizmu i dosta plastičnih delova. ETA G15.261 ima 6 rubina. No, iako je u kategoriji najjeftinijih mehanizama to nikako ne znači da je loš, verovatno će te služiti sasvim zadovoljavajuće godinama.

    Pozdrav
    Nećeš pogrešiti ni sa jednim brendom, rangiraju ih podjednako u svetu satova...
    Swatch Group, dobro došao.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Tissot Couturier vs. Certina DS Podium

    Pozdrav i od mene! I Tissot i Certina koje si naveo imaju isti mehanizam:G10.211 iz Fashionline serije(ti satovi po meni ne vrijede tih para)! To su najjeftiniji ETA kvarc mehanizmi. Certina DS Podium Big Size koriste kvarcne mehanizme iz Flatline serije(ETA 251.262 sa 27 rubina je u Certini koju ti je predložio vladas)koji su 3 klase iznad Fashionline serije!!! Moja preporuka Certina DS Podium Big Size,cijena 360 eura na ovom sajtuhttp://www.horademoda.com/-c-19_67.html!
    @ANGEL
    Greška junače! DS Podium i DS Action koristi Fashionline,DS Podium Big Size i DS First-Flatline i Normflatline za satove bez hronografa!
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (6.6.2010. u 19:01)

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Tissot Couturier vs. Certina DS Podium

    Vidim da smo sve popularniji u Sloveniji.

    Gildo, dobrodošao.

    Titanijum svakako ima svojih prednosti u odnosu na čelik koje se ogledaju u manjoj težini, većoj dugotrajnosti i visokim antikorozivnim osobinama no, za razliku od čelika, podložniji je grebanju. Međutim, danas se u časovničarskoj industriji sve više primenjuju posebni tretmani obrade koji uspešno uklanjaju tu negativnu osobinu titanijuma i materijala uopšte.
    Nešto više na ovu temu možeš pročitati na linku Čelik vs Titanijum.

    Ne znam ko ti je rekao da Certina sa linka koji si postavio ima ETA 251.262 mehanizam, ali moram te razočarati sa informacijom da je u toj certini isti mehanizam kao i kod Tissot-a. Svi hronograf satovi iz Certina DS Podium serije ima G10.211 mehanizam, dok se ETA 251.262 nalazi u modelima iz DS Podium Big Size.
    Inače, razliku između G10.211 i 251.262 kvarcnih mehanizama Dalibor je korektno opisao a Igor sa tabelom lepo nadogradio.

    Tvoja dilema... Obzirom da smo ustanovili da se radi o satovima sa istim G10.211 mehanizmom (osim ako nisi postavio pogrešan link za Certinu), rekao bih da uzmeš ono što ti je srcu drago jer ćeš ti biti taj koji će sat svakodnevno nositi i gledati. Da se siliš da privoliš nešto što ti se ne sviđa toliko samo zato što je od titanijuma ne ide baš, na kraju ćeš verovatno razmišljati o prodaji sata ili kupovini novog.
    Kada bih ja birao za sebe sat, izabrao bih Certinu jer smatram da je ovaj proizvođač za nijansu kvalitetniji od Tissot-a i opredelio bih se za neki model iz DS Podium Big Size serije obzirom na malu razliku u ceni a daleko kvalitetnijem mehanizmu i naravno, čelik i samo čelik!

    Nadam se da sam bio bar malo od pomoći.

    Pozdrav

    Edit: preteče me Dalibor sa mehanizmima.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #6
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot Couturier vs. Certina DS Podium

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Greška junače! DS Podium i DS Action koristi Fashionline,DS Podium Big Size i DS First-Flatline!
    Gde sam ja to pogrešio?

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Tissot Couturier vs. Certina DS Podium

    Ovdje:
    Dio tvog posta:"DS Podium Big Size...ETA G10.211"

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Tissot Couturier vs. Certina DS Podium

    Niko nigde nije pogrešio, suština je da je mehanizam daleko kvalitetniji od G10.211 koji se nalazi u Tissot Couturier i Certina DS Podium satovima.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  9. #9
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot Couturier vs. Certina DS Podium

    Pozdrav...
    U svakom slučaju, Certina!

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Tissot Couturier vs. Certina DS Podium

    khm, khm... doduse ja sam pogresio - mislio sam da je 251.262 Normfletline, a on je u stvari u jos boljoj kategoriji

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. ja odlucio Certina DS Podium
    By gorani in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 27.5.2011., 7:33
  2. [PRODATO] Certina DS Podium c536.7129.42.16.
    By boba in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 5.1.2011., 15:30
  3. [POVUČEN OGLAS] - CERTINA DS Podium Big size
    By bad karma in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 1.6.2010., 13:21
  4. Certina DS Podium
    By bira in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 12.3.2010., 14:42
  5. SAT TISSOT COUTURIER - Mišljenje
    By sasa.vujovic in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.11.2009., 11:57

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •