Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 22
Like Tree1Likes

tema: Invicta Pro Diver

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Invicta Pro Diver

    Kriv si, priznaj...
    Prozvan si kao neko ko ima invicta satove i može da prenese određene utiske o njihovom kvalitetu, bilo objektivne bilo subjektivne. Svaka informacija koja može da se podeli sa drugim članovima je korisna informacija.

    Citat gorro kaže: Pregled poruke
    Ovako,kupio sam 2 sata marke Invcita.Jedan je ovaj invicta diver,nesto po ugledu na rolex,a drugi je Invicta noma III subaqua.Sto se tice prvog modela njega sam poklonio bratu,i nije se pokazao kao dobar sat,prvo mu je otpao onaj osigurac sto se stavlja kod kopcanja narukvice,a drugo sto nenormalno zuri....npr dnevno +30 sekundi (radi se o automatiku,to nisam gore pomenuo)Inace sat je star nekih god dana.
    30 sekundi dnevno? To je previše, miyota mehanizmi pod uslovom da su adekvatno regulisani znaju da budu precizniji čak i od seika a ne dešava se tako retko da budu i bolji od ETA mehanizama. Pretpostavljam da je to samo još jedna potvrda lošeg asembliranja satova od strane invicte. Nisu se čak potrudili ni da regulišu mehanizam da bude u granicama specifikacija.
    Što se kopče tiče, verovatno je kineska proizdvodnja lošijeg kvaliteta učinila svoje. Sreća pa ronilačkim satovima odlično stoji i PU tj. guma, najlonske narukvice tipa nato ili zulu a i koža je našla put do njih.

    Citat gorro kaže: Pregled poruke
    Ovaj drugi sat,Invicta noma III subaqua je star nekih 2 mjeseca i njega sam prvenstveno uzeo zbog mocnog izgleda....precnik mu je 52mm,debljina nekih 15mm. Sto se tice njega nemam nikakvih zamjerki.....nadam se da ih i necu imati skoroJedino bih volio da je safirno staklo a ne vec pomenuto flame fusion crystal.I moram jos ovo da pomenem,ovaj sat sam kupio i zbog cijene,s obzirom da je cijena u podgorici bila 885 evra,a meni ga je poslao brat iz usa za nekih 460 evraEvo i neke njihove slike,nemam bolje
    Valjoux 7750 ako se ne varam? Greška, ISA 8173 kvarcni mehanizam je u pitanju.
    Kako se za sata pokazao sat? Koliko mu je dnevno/nedeljno odstupanje, jesi li pratio možda?
    Što se stakla tiče, već sam u par navrata rekao da safir nije i nužno bolje rešenje, a dal je bolje imati safirno ili mineralno staklo uglavnom zavisi od toga za koju namenu je sat!
    Iskreno ti želim da te dugo služi sat!

    Pozdrav
    Poslednja ispravka: dragon (26.8.2010. u 21:04)
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  2. #12
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Invicta Pro Diver

    Zaista nisam želeo da započnem poruku sa onim čuvenim "lepo sam vam rekao", ali zaista uvek treba triput razmisliti kada vidite da ima toliko negativnim komentara o proizvodima nekog proizvođača, bez obzira što ima i pozitivnih. Na primer ja se do sada nisam susreo sa toliko negativnih komentara kada su u pitanju japanski proizvođači, pa i nemački.
    Kada kupujem nešto sa Amazona ja čitam samo negativne komentare i procenjujem koliko su relevantni, i na osnovu toga često donosim odluku.

    Što se tiče tog modela Invicta noma III subaqua mislim da je inspiracija za njegov dizajn potekla od Zenith Defy Extreme modela:

    Invicta Pro Diver-zenith-stealth.jpg

    Bez obzira na sve taj sat zaista atraktivno izgleda i mogu se kladiti da privlači dosta pažnje .

    Pozdrav,
    V.S.

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Invicta Pro Diver

    Ne verujem da ćeš se i sretati sa negativnim komentarima kada su japanci ili nemci u pitanju, barem ne u velikoj meri jer je kod njih kontrola kvaliteta uvek bila na visokom nivou. Pogotovo kod japanaca. Uzmi kao primer sada već daleko poznati 7s26 mehanizam koji se proizvodi u velikim serijama a za koji postoji zanemarljiv broj reklamacija, za mene i više nego dovoljan pokazatelj da se radi o visokoj kontroli kvaliteta. Kada se cela priča prenese na finalan proizvod, koliko SEIKO satova sa ovim mehanizmom se kudi po forumima? Rekao bih, opet, zanemarljiv a često je nastali problem rešiv kod nekog lokalnog časovničara.

    Kada je Invicta u pitanju, jedna od njihovih većih prevara je i ta famozna maloprodajna cena proizvoda koju možemo da vidimo na netu. Dovođenje u zabludu kupca da je platio daleko vredniji proizvod po kudikamo nižoj ceni od maloprodajne. Cena po kojoj može da se kupi jedna Invicta sat, kod online prodavnica je REALNA cena njihovog sata. Dakle, ako za jedan invicta prodiver stoji da je maloprodajna cena $200 a "samo za vas" cena iznosi $90, znajte da je ta (niža) cena realna cena sata, a kako stoje stvari možda je i to precenjeno.
    Invicta kompaniju trenutno prati jako loša reputacija, gubi poverenje kupaca i osim privlačnog dizajna satova (koji je često prekopiran) ne nudi ništa drugo. A izgleda da ne planira da menja strategiju poslovanja u neko skorije vreme.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #14
    Novi član
    Član od
    5.7.2015.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Invicta Pro Diver

    Da ne otvaram novu temu,zato dizem ovu iz mrtvih

    Imam invicta 8930ob i sat mi stopa,kasni vrijeme za 2h otprilike?/

    U cemu je fora,neko slicna iskustva??

  5. #15
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Invicta Pro Diver

    Mozda se namagnetisao, ili mu je potreban servis, u svakom slucaju ne gine ti poseta casovnicaru.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  6. #16
    Novi član
    Član od
    5.7.2015.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Invicta Pro Diver

    Gdje i Bg da ga odnesem na servis..i sta mislis sta mu moze biti,,valjda nije krar skup

  7. #17
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Invicta Pro Diver

    Vidim da ovde, kao i na svim horološkim forumima, postoji hejt prema ovom brendu, međutim mene je zaintrigiralo to što se može dobiti 200M WR sa 4R36 (6R15?) mehanizmom sa hack/handwind, mineralnim kristalom, providnim pok. mehanizma, custom ukrašenim rotorom, Sub ripoff dizajnom, za ispod 150e, u prevodu brdo sata za sitnu lovu. Ovde košta oko 30.000din, pritom nema u ponudi modela na koji sam se ja namerio, a možda izakcijam neki Istambul, tamo su povoljni.

    Ima li neposrednih iskustava, dakle ne verzija sa Miyotom, nego NH35A.

    Kakva je narukvica, vidim da se umetak bezela lako menja i ima ih, generalno obzirom na mehanizam vrlo kustomizibilan sat.

    Zanima me coin edge bezel 8928 Pro Diver.

  9. #19
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Invicta Pro Diver

    Ako nabaviš sat po ceni po kojoj se prodaje u inostranstvu i ako nemaš nerealna očekivanja mislim da ćeš biti zadovoljan. Narukvica ima šuplje krajnje nastavke, kopča je najobičnija moguća, narukvica malo zvecka, osvetljenje nije na visokom nivou. Mehanizam je pouzdan Seiko 4r35
    Pretpostavljam da je ovo model koji te interesuje. Mislim da će žuta boja sa narukvice relativno brzo imati oštećenja a tu nema poliranja.


    U pravu si da se mogu lako modifikovati i zbog niske cene sata i zbog mnoštva delova-kazaljki,brojčanika.
    Nisam baš ljubitelj mercedes kazaljki ali slagao bih kada bi rekao da mi se ovo ne dopada:
    Invicta 8926
    Naziv: 75cc446f8e6b7cfea6a790de6cc153a0.jpg, pregleda: 2981, veličina: 36,8 KB

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Invicta Pro Diver

    Nemam nerealna očekivanja naravno, SKX007 ima najobičniju kopču, šuplje krajnje članke narukvice koja pomalo zvecka. Mehanizam je vulgaris totalni, jedino je osvetljenje fenomenalno. A opet su svi nekako prezadovoljni tim satom, pa i ja.
    Za 100e koliko košta na Amazonu, ako se iskombinuje neka besplatna dostava u inostranstvo pa se donese odande, mislim da je deal breaker. Pojavila se Invicta u Delta Cityju, neka radnja Master time ili tako nešto, novootvorena. Sat je premašio moja očekivanja nekoliko puta.

LinkBacks (?)

  1. 28.7.2011., 16:21

Slične teme

  1. Ball Engineer Master II Diver GMT
    By Vladan Stevanovic in forum Swiss-Made high-end satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 8.12.2010., 1:10
  2. seico scuba diver
    By Djordje in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 6.3.2010., 17:33
  3. Kupovina Invicta Swiss pro divera
    By Nikle in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 11.8.2009., 14:27
  4. Citizen Automatic Diver NY2300-09B
    By Don_Krstic in forum Citizen
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 18.7.2009., 10:57

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •