Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 22
Like Tree1Likes

tema: Invicta Pro Diver

  1. #1
    Mlađi član Avatar korisnika _ivo_
    Član od
    18.7.2009.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    73
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    15

    Arrow Invicta Pro Diver

    Danas sam setao centrom jednim i naletio na ducan satova, vidio ovaj Invicta sat i pozelio ga odmah kupiti...

    Sat mi je odlican, velik, sto mi se svidja...
    I nije skup, oko 1700kn (s obzirom da sam vidio Invicte i po preko 5k kn)
    Dali mozda netko zna nesto vise o njima, kakvi su, mehanizam ok ili ne posto je automatic (jos nisam imao matika) itd...

    Ovo je c/p sa njihove stranice :
    PRO DIVER CLASSIC AUTOMATIC
    Model 4794

    Movement: 21 jewels automatic * Shock resistant

    Case and dial: 46.7mm * Solid stainless steel case * Unidirectional turning bezel * Screw down stainless steel skeleton exhibition case back * Screw down security crown * Sunray dial * Anti-reflective mineral crystal * Tritnite(R) luminous hands and indexes * Date display

    Band: All solid stainless steel with diver buckle and safety clasp

    Water resistant: 300 meters
    Priložene slike Priložene slike Invicta Pro Diver-prodiver.jpg  

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Invicta Pro Diver

    Dragi Ivo, zaista bih voleo da kažem nešto pozitivno o tim satovima i da te obradujem pošto ti se sat baš svideo, ali nažalost preporučiću ti da ga preskočiš.

    Invicta je malo poznata švajcarska kompanija koja je početkom 70-ih godina prošlog veka praktično bankrotirala i iščezla, ali je kasnije 1991 vaskrsnula i od tada kreće njen veliki uspon i rast u prodaji. Mišljenja sam da je Invicta od svog ponovnog rođenja počela sa sasvim drugačijim pristupom tržištu, lansirajući bukvalno "sat za svakog" sa velikim brojem različitih modela izuzetno atraktivnog dizajna ali nažalost i upitnog kvaliteta. Možda je kontrola kvaliteta nešto što se stavlja u u drugi plan uvek kada se radi o masovnoj proizvodnji (mada je Rolex izuzetak od ovog pravila) ali svejedno to ne može biti dobro na dugi rok i mislim da je nešto što će im se obiti o glavu. Možda ja i preterujem, jer ćeš sigurno na Internetu pročitati oprečna mišljenja i iskustva korisnika koji su prezadovoljni ovim satovima do onih koji su ogorčeni njihovim kvalitetom. Ja sam u ovoj drugoj grupi...

    Lično posedujem samo jedan Invicta sat koji sam zaista retko nosio i koji je fizički u savršenom stanju. Nažalost jednom prilikom mi je slučajno ispao iz ruke sa visine od zanemarljivih 30-ak santimetara i to na tepih i od tada više ne radi ispravno. Tokom tog pada koji bi skoro svaki drugi sat bez problema preživeo (ovo govorim iz ličnog iskustva) Invicta je ispustila svoju plemenitu dušu tako što joj se kazaljka zaglavi svaki put na 14:05. Nažalost mehanizam se oštetio pa mi tako preporučuju da ga zamenim. Sam mehanizam nije upitan, u pitanju je standardno dobri kvarcni Ronda 5030D, ali je u pitanju način sklapanja tog sata i zaštite tog mehanizma unutar kućišta koje je po mom mišljenju trebalo biti kvalitetnije urađeno.

    Nakon ovog iskustva ja se lično nikad više neću odlučiti na kupovinu Invicta satova, jer su definitivno postali konfekcija, nešto nalik na Fossil i slične brendove koji proizvode odevne predmete koji pokazuju vreme.

    Umesto Invicte preporučio bih ti neki od kvalitetnijih nemačkih brendova sličnog cenovnog ranga. Pogledaj satove u sledeće dve online prodavnice:

    http://www.watchbuys.com/

    http://www.gnomonwatches.com/

    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    Mlađi član
    Član od
    12.9.2008.
    Poruke
    64
    Lajkovi
    20
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Invicta Pro Diver

    gledao sam ovaj invicta sat...i kad sam ih pitao za staklo rekli su mi da je ovo (flame fusion crystal) kao safirno...ako ne i bolje....sat izgleda bas mocno..i iako vladan ne voli invicte ja sam odlucio da ga uzmem....cekam ga da mi stigne...
    Priložene slike Priložene slike Invicta Pro Diver-6123.jpg  

  4. #4
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Invicta Pro Diver

    Kolika mu je cena?

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Invicta Pro Diver

    Citat gorro kaže: Pregled poruke
    i kad sam ih pitao za staklo rekli su mi da je ovo (flame fusion crystal) kao safirno...ako ne i bolje....
    Eh taj marketing... Flame fusion crystal je u neku ruku hibrid, mineralno staklo sa prevučenim slojem safira. Ništa više, ništa manje, i dalje je podložno grebanju.
    Verovatno da je nešto slično seiko hardlex staklu.

    Pozdrav
    djpgiovany likes this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #6
    Mlađi član Avatar korisnika _ivo_
    Član od
    18.7.2009.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    73
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Invicta Pro Diver

    Ne razumijem se u stakla ali mislim da je safirno jos uvijek najbolje

  7. #7
    Mlađi član
    Član od
    12.9.2008.
    Poruke
    64
    Lajkovi
    20
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Invicta Pro Diver

    s obzirom da ga kupujem u usa,izaci ce me oko 500 evra...

  8. #8
    Novi član
    Član od
    10.11.2009.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Invicta Pro Diver

    Hm, izgleda da je Vlada u pravu sto se tice Invicte...http://www.youtube.com/watch?v=j2A6484E8CM

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Invicta Pro Diver

    Citat _ivo_ kaže: Pregled poruke
    Danas sam setao centrom jednim i naletio na ducan satova, vidio ovaj Invicta sat i pozelio ga odmah kupiti...
    Ehhhh... kako na tom "zapadu" čovek po radnjama može da pronađe/pogleda/isproba skoro svaki sat a kod nas ni 10. deo toga.

    Citat iki.bbs kaže: Pregled poruke
    Hm, izgleda da je Vlada u pravu sto se tice Invicte...http://www.youtube.com/watch?v=j2A6484E8CM
    Priča oko invicte je za mene neverovatno zbunjujuća, koliko je ljudi hvale, toliko je i kude. O njihovim satovima se mogu pronaći opisi i testovi gde ljudi govore kako bolji sat u životu nisu imali i kako je kvalitet izrade izvan svakog očekivanja, gotovo u rangu high-end satova a opet, mogu se naći iskustva ljudi kao sa gore priloženog linka. Mada, ja bih te reči hvale uzimao sa velikom dozom rezerve jer ljudi nisu objektivni kada su "igračke" u pitanju a pogotovo kada proradi neka sujeta i ne želi da se prizna da su potrošene pare i bačene pare.
    Recimo, ja sam naleteo na txt u kojem je čovek dotičnu kompaniju #"?$*! uzduž i popreko. Naime, kupio je relativno skup sat koji je stao nakon par dana i kada ga je otvorio, gle čuda... umesto swiss made mehanizma (ne mogu da se setim dal je trebao da bude automatik ili kvarc), zatekao najjeftinije kineski mehanizam najgore moguće izrade!
    U najmanju ruku strašno. Može se pronaći dosta primera gde ljudi nov sat dobijaju sa oštećenim kućištima, nefunkcionalnim koronama, mehanizmom koji u startu ne funkcioniše, itd.
    Problem kod Invicte je užasno, ali užasno loša kontrola kvaliteta (možda je bolje reći i da je nema) i komunikacija sa klijentima na izuzetno niskom nivou. Osim toga, njihovo kopiranje do detalja svakog božjeg sata koji se pojavi na tržištu je prevršilo svaku meru. Ja znam da se kod mehaničkih satova ne može mnogo toga učiniti po pitanju dizajna i da je sve što se moglo izmisliti praktično izmišljeno, ali ako je već neko ušao u ovaj posao i želi da stekne i ime i reputaciju i prepoznatljivost na tržištu to sigurno neće postići kopiranjem Seika, Citizena, Rolexa, Orienta.
    Pitam ja vas, jel bi radije nosili na ruci jedan Citizen Nighthawk ili Invicta NightCOPY


    Ili možda Seiko SKX781 orange monster ili bi više voleli wannabe orange but I'm only ugly monster


    Naravno da je nemoguće da su svi njihovi satovi loši i nekvalitetni, obzirom da se ugrađuju i miyota i eta automatski mehanizmi, verovatno da ima izuzetaka , ali kada se saberu sve dobre i loše strane, mislim da je Invicta kompanija koju treba izbegavati prilikom kupovine sata.

    Ja sam hteo da kupim jedan prodiver, želeći da u nekom trenutku moj radni casio zamenim sa nekim automatikom i išao sam logikom...
    čelik + miyota auto = 100$ -> odlična kupovina.
    Što sam više čitao o samoj kompaniji i kvalitetu satova, kao i problemima sa kojima se susreću mnogi kupci, počeo sam da odustajem od kupovine. Na kraju, kada sam video onaj ogroman/bode oči odvratan uklesan INVICTA natpis na boku kućišta sata, odustao sam i više nisam razmišljao o ovoj kompaniji.

    Čini mi se da je gorro kupio par modela ove kompanije pa bi mogao i on da iznese svoje mišljenje o njihovim satovima, da čujemo i drugu stranu, ukoliko je voljan?!

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  10. #10
    Mlađi član
    Član od
    12.9.2008.
    Poruke
    64
    Lajkovi
    20
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Invicta Pro Diver

    Posto sam prozvan osjecam potrebu da sto prije odgovorim Ovako,kupio sam 2 sata marke Invcita.Jedan je ovaj invicta diver,nesto po ugledu na rolex,a drugi je Invicta noma III subaqua.Sto se tice prvog modela njega sam poklonio bratu,i nije se pokazao kao dobar sat,prvo mu je otpao onaj osigurac sto se stavlja kod kopcanja narukvice,a drugo sto nenormalno zuri....npr dnevno +30 sekundi (radi se o automatiku,to nisam gore pomenuo)Inace sat je star nekih god dana. Ovaj drugi sat,Invicta noma III subaqua je star nekih 2 mjeseca i njega sam prvenstveno uzeo zbog mocnog izgleda....precnik mu je 52mm,debljina nekih 15mm. Sto se tice njega nemam nikakvih zamjerki.....nadam se da ih i necu imati skoroJedino bih volio da je safirno staklo a ne vec pomenuto flame fusion crystal.I moram jos ovo da pomenem,ovaj sat sam kupio i zbog cijene,s obzirom da je cijena u podgorici bila 885 evra,a meni ga je poslao brat iz usa za nekih 460 evraEvo i neke njihove slike,nemam bolje
    Priložene slike Priložene slike Invicta Pro Diver-invicta-1.jpg   Invicta Pro Diver-invicta-2.jpg   Invicta Pro Diver-invicta-3.jpg   Invicta Pro Diver-invicta-4.jpg  

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

LinkBacks (?)

  1. 28.7.2011., 16:21

Slične teme

  1. Ball Engineer Master II Diver GMT
    By Vladan Stevanovic in forum Swiss-Made high-end satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 8.12.2010., 1:10
  2. seico scuba diver
    By Djordje in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 6.3.2010., 17:33
  3. Kupovina Invicta Swiss pro divera
    By Nikle in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 11.8.2009., 14:27
  4. Citizen Automatic Diver NY2300-09B
    By Don_Krstic in forum Citizen
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 18.7.2009., 10:57

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •