Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 15
  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    9.8.2008.
    Poruke
    45
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Candino satovi

    Vladane pozz!
    Ja sam se prebacio sa teme japanski satovi ovde da ne bi gomilali tamo postove, a i moje pitanje je vezano za svajcarski sat. 'Nabasao' sam na jedan sat marke Candino. Iskreno, samo sam cuo za tu marku ranije i ne znam o kakvim je satovima rec. Cena je sasvim OK a ima safirno staklo. Pise i swiss made, sta mu to tacno znaci? Da li mi mozes nesto vise reci o ovoj marci?
    P. S. Evo slike i opisa sata koji sam video.
    Ivan

  2. #2
    Mlađi član
    Član od
    9.8.2008.
    Poruke
    45
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:Candino satovi

    Evo i slike, bilo je malo problema sa uploadovanjem

    Ivan

  3. #3
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Candino satovi

    Pozdrav Ivane.

    Neces mi verovati ali bas se tebe setio kada sam sinoc usao u prodavnicu u kojoj su bili Candino satovi. Na njih sam potpuno zaboravio i mogu da kazem nezasluzeno. Danas kada sam video ovaj tvoj post samo sam se nasmejao.

    Kompanija koja od 2002 godine pripada Festina-Lotus grupaciji, je zaista jedan od retkih svajcarskih proizvodjaca koji nude zaista odlican odnos kvalitet/cena. Vidjao sam i automatic verziju sa ETA 2824-2 mehanizmom i safirnim staklom za 18K dinara! Takvu ponudu je zaista tesko pobediti.

    Do sada su uglavnom ugradjivali ETA mehanizme, a pretpostavljam da i dalje to rade.

    Mozes procitati kratak tekst o kompaniji i ovde:

    http://www.svetsatova.com/index.php?...8&Itemid=2

    Sto se tice 'Swiss made' oznake ona ukratko znaci sledece:

    'To be certified and classified as 'Swiss made', watch must satisfy two main criteria. First, their movement must be both Swiss-crafted and cased in Switzerland. Second, the manufacturer must conduct the final inspection of the timepiece in Switzerland, and in accordance with the world\'s most rigorous standards for quality, precision and craftsmanship.'

    A ako zelis detaljnije procitaj i ovaj tekst: http://www.fhs.ch/en/swissm.php

    U svakom slucaju preporucujem kupovinu ovog sata jer za taj novac ne mozes kupiti nista bolje, a sat je zaista odlicnog kvaliteta i ima safirno staklo tako da neces brinuti da li ces ga negde ogrebati.

    Pozdrav,
    V.S.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:Candino satovi

    pozz od aleksandra
    imam candino sat 6 god. ali je ovih dana stao pa me interesuje da li kod nas postoji servis
    hvala

  5. #5
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Candino satovi

    jetta9 wrote:
    pozz od aleksandra
    imam candino sat 6 god. ali je ovih dana stao pa me interesuje da li kod nas postoji servis
    hvala
    Preporučujem da kontaktiraš BPM Watches kao jedinog ovlašćenog zastupnika i distributera za Candino satove. Kontakt informacije slede:

    http://www.svetsatova.com/index.php?...&Itemid=24

    Pozdrav,
    V.S.

  6. #6
    Novi član
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:Candino satovi

    hvla puno v.s.
    pozdrav od aleksandra

  7. #7
    Novi član
    Član od
    3.6.2009.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Candino satovi

    Pozdrav za sve na forumu Veoma koristan forum i iznenadio me iskreno i broj clanova sa obzirom da i neki kladionicarski forumi nemaju toliko clanova Nisam hteo otvarati novu temu, nego sam resio da ovde postavim jedno pitanje, kao sto je to slucaj sa novim clanovima 1 post obicno se zavrsi sa nekim trazenjem odgovara iz oblasti sveta satova.
    Mene zanima malo automatic mehanizam kod satova, koliko je on precizan i dugotrajan ( znam naravno da to zavisi i od clase sata, proizvodjaca,sertifikata i drugih faktora) , ali recimo uobicajeni neki mehanizam za nas smrtnike dostupan za kupiti, recimo od 200-300 evra. Dosad sam imao Swatch sat Irony iz 2001 i onda mi je jednostavno crkao, poremetio se datum i stane kada treba da ga promeni. Zelim sada neki novi sat i po svojoj prilici vise sam nesto za automatik jer kako rece Admin "oni imaju dusu". i veoma mi se svidja ovaj sat
    http://www.candino.com/#/Collections...h_model/4-2-3/

    Citajuci sve vise forum, tu se stalno pojavi nesto novo i zanimljivije od prethodnog . Eto moze i neko usmerenje gde ima se za kupit ovo i po kojoj ceni i naravno malo nesto o samom mehanizmu automatic satova, jer sam negde procitao da recimo ima toleranciju +-15 sekundi po danu , ili cak 25, sto je vec na sedam dana i vise od 2 minuta kasnjenja ili napredovanja, sto moram priznati da je mnogo...Naravno ovo sam napisao uopsteno a ne za navedeni model. Hvala Admine, hvala svima unapred. Bane

  8. #8
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Candino satovi

    Bane, hvala na pohvalama i dobrodošao.

    Automatik mehanizmi generalno dosta dugo traju, mada to zavisi od njihovog održavanja. Ako se redovno servisiraju, na svakih 3-5 godina mogu trajati decenijama pa i vekovima. Redovan servis se preporučuje jer je delove potrebno očistiti i ponovo podmazati jer se sintetičko ulje koje se u njih stavlja troši usled rada mehanizma odnosno trenja koje postoji između delova.
    Tačnost im nije najbolja strana, i najčešće je u rangu ±15 sek/dan. Kod COSC sertifikovanih automatskih mehanizama tačnost se kreće u granicama -4/+6 sek/dan (kod kvarcnih je to ±0,07 sek/dan). Ali i u slučaju većeg odstupanja, dobar časovničar najčešće može da podesi mehanizam da radi skoro u okviru COSC specifikacije.

    Što se tiče automatskog sata za 200-300 EUR, može se kupiti neki Seiko, Citizen, Candino, Victorinox, Bulova...Mehanizmi mogu biti Seiko (7S26, 7S36), ETA (2824-2)...

    Evo recimo možeš pogledati jedan zanimljiv Victorinox automatik sat koji je kupio jedan od članova:

    http://www.svetsatova.com/forum/showthread.php?t=701

    A preporučujem da pogledaš i sledeću temu:

    http://www.svetsatova.com/forum/showthread.php?t=657


    Pozdrav,
    V.S.

  9. #9
    Novi član
    Član od
    3.6.2009.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Talking Re: Candino satovi

    Citat Vladan Stevanovic - Admin kaže: Pregled poruke
    Bane, hvala na pohvalama i dobrodošao.

    Automatik mehanizmi generalno dosta dugo traju, mada to zavisi od njihovog održavanja. Ako se redovno servisiraju, na svakih 3-5 godina mogu trajati decenijama pa i vekovima. Redovan servis se preporučuje jer je delove potrebno očistiti i ponovo podmazati jer se sintetičko ulje koje se u njih stavlja troši usled rada mehanizma odnosno trenja koje postoji između delova.
    Tačnost im nije najbolja strana, i najčešće je u rangu ±15 sek/dan. Kod COSC sertifikovanih automatskih mehanizama tačnost se kreće u granicama -4/+6 sek/dan (kod kvarcnih je to ±0,07 sek/dan). Ali i u slučaju većeg odstupanja, dobar časovničar najčešće može da podesi mehanizam da radi skoro u okviru COSC specifikacije.

    Što se tiče automatskog sata za 200-300 EUR, može se kupiti neki Seiko, Citizen, Candino, Victorinox, Bulova...Mehanizmi mogu biti Seiko (7S26, 7S36), ETA (2824-2)...

    Evo recimo možeš pogledati jedan zanimljiv Victorinox automatik sat koji je kupio jedan od članova:

    http://www.svetsatova.com/forum/showthread.php?t=701

    A preporučujem da pogledaš i sledeću temu:

    http://www.svetsatova.com/forum/showthread.php?t=657


    Pozdrav,
    V.S.

    Hvala na odgovoru... Inace sam vec skoro ceo bukvalno forum procitao oci su mi ispale, a i citao sam do 6 ujtru... Tako i ove teme.. zasad toliko i jos nesto, posto znam da ti imas na ruci neki automatik, primecujes li neko kasnjenje ili neki problem sa njim, mozda neki potres ili kad plivas ili sta ja znam... meni je Swatch radio ok , dok je radio ali to je kvarcni mehanizam, e kad je stao onda je stao...

  10. #10
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Candino satovi

    Citat Tabakva kaže: Pregled poruke
    Hvala na odgovoru... Inace sam vec skoro ceo bukvalno forum procitao oci su mi ispale, a i citao sam do 6 ujtru... Tako i ove teme.. zasad toliko i jos nesto, posto znam da ti imas na ruci neki automatik, primecujes li neko kasnjenje ili neki problem sa njim, mozda neki potres ili kad plivas ili sta ja znam... meni je Swatch radio ok , dok je radio ali to je kvarcni mehanizam, e kad je stao onda je stao...
    Najčešće i nosim automatik, ali ne primećujem zaista neka velika odstupanja, uglavnom su u rangu do +5 min, ali možda u periodu od mesec dana. Iskreno nikad nisam proveravao koliko je dnevno odstupanje ali pretpostavljam da je negde oko +10 sek/dan. Osim toga nemam nikakvih problema ni sa jednim automatikom koji posedujem, niti prilikom potresa, plivanja ili ostalih sportskih aktivnosti. Prilično su robusni.

    Pozdrav,
    V.S.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Candino
    By darkonny in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 21.4.2009., 0:03

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •