Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 41
Like Tree30Likes

tema: Poljot Strela sat

  1. #1
    Novi član
    Član od
    19.12.2010.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Poljot Strela sat

    pozdrav!!!

    E ovoko posto planiram da kupim neki sat pa sam guglao i od prilike mi je zapao za oko ovaj sat pa me zanima od Vas sta mislite da li vredi dati pare za ovaj sat ili se odluciti za nesto drugo, drugu marku i sl.

    -mehanizam je 3133 u ostalom to sigurno vec znate ako poznajete ovu marku satova...

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom re: Poljot Strela sat

    Pa, ako misliš kupiti samo model sa chrono-auto mehanizmom,nema ništa jeftinije od ovoga!
    Nije ovo loš mehanizam ali ja bih ipak uzeo "običan" automatik ili manuelac(jednostavniji mehanizmi se manje kvare).

    Pozdrav

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom re: Poljot Strela sat

    Zdravo Sasa064 i dobrodosao na forum!

    Poljot Strela je prelep sat i ja ti ga svakako mogu preporuciti !
    Znam da ga je clan jole777 imao (varijantu sa crnim brojcanikom) i ja sam se "ziv pojeo" kada ga je prodao, jer sam se bas zagrejao za isti. Samo obrati paznju na velicinu sata! Naime - sada dostupne verzije su najcesce iste velicine kao i prvobitni sat - 38mm bez krune, sto ume da deluje malo za danasnje standarde. Doduse na zglobu recimo < 18 cm, cini mi se da bi savrseno stajao.

    Takodje je i interesantna prica koja je vezana za ovaj sat. Naime, prvobitnu verziju Strele je nosio Aleksej Leonov pri legendarnom prvom izlasku u svemir sto ga cini prvim pravim "svemirskim" satom . Od tada je Strela postala redovan pilotski sat SSSR-a.

    U pocetku su pravljene Strele sa mehanizmom Poljot 3017 (baziranom na svajcarskom mehanizmu Venus 150). Sadasnje verzije Strele se prave najcesce u Nemackoj, sa ruskim mehanizmom Poljot 3133 (baziran na mehanizmu Valjoux 7733/7734).

    Svakako ti dobre savete mogu dati i drugi clanovi foruma. I Hadzi Dalibor ti je dao dobar odgovor - hronograf mehanizmi su obicno nesto komplikovaniji za odrzavanje od "obicnih" navijaca/automatika. Naravno - ovo ipak ne treba da te spreci da se odlucis za ovu Strelu, ako ti se bas svidja .
    No time to lose

  4. #4
    Novi član
    Član od
    19.12.2010.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Poljot Strela sat

    Pa nadam se da nisu cesti kvarovi mehanizama
    neko pomenu chrono-auto...
    Sto se tice velicine stvarno ne mogu da smislim ove od 40 i sl, pogotovo kad vidim Sasu Popovica na tv-u i ne moram da gledam na sat na tv-u vec samo je dovoljno da pogledam u njegovu ruku. bdw moja ruka je jako tanka i stvarno nesto veci precnik ne bi mi stojao lepo.
    A sto se tice samih poljot satova nekako mi se svidjaju jer su svi imaju nekako okruglinu drugaciju od ostalih.
    e i da stvarno se u mehanizme ne razumem, jedino znam quartz mehanizme koji valjda imaju onaj kvarcni oscilator za pokretanje sata i mislim da se sa tim mehanismom prave jeftiniji satovi... a za ostale bih vas molio da mi prporucite neki link
    mistrall likes this.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Poljot Strela sat

    Poljot Strela je meni bio jako dobar i pozdan sat (kupljen nov) a i tocan je bio.Najbolje ti je kontaktirati clana jakshu,on je kupio moju Strelu i ako je nije prodao moci ce ti reci osobna iskustva.
    I inace su Rusi poznati da im mehanizmi nisu ukraseni kao svicarski ali se vecinom smatraju pouzdani i dugotrajni.A najbolje od svega je da imas mehanicki kronograf za male novce,ista stvar im je sa alarm satovima.Dok bi kod svicaraca to isto platio 3 puta skuplje.Po meni se u tome skriva value kod ruskih satova.Znaci ako je cijena prihvatljiva to je dobar izbor.Ali pazi jer jos dok sam ja kupovao su cijene bile raznolike a neki od prodavaca su i tada bili bezobrazno skupi.Danas je vjerojatno jos gora situacija.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom re: Poljot Strela sat

    Poljot Strela je stvarno odlicna kupovina. Sam mehanizam 3133 je odlican, i mislim da se za toliko para ne moze dobiti bolji mehanizam. Bar ja nisam video. E sada, kao sto je @jole777 rekao, cene se prilicno razlikuju. Recimo pre dve godine kada sam bio u Petrovgradu, cene su bile bar dva puta vise nego u centru Bec-a, a opet najnize sam nasao na nekom italijanskom sajtu. Ali to su sve raslike 4:1, pa treba dobro pogledati za konkretni model, i kontaktirati vise prodavaca.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    19.12.2010.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Poljot Strela sat

    e i da zamalo da zaboravim jel mozete da mi kazete nesto o mehanizmu?

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom re: Poljot Strela sat

    Poljot 3133:
    -manuelno navijanje
    -31 x 7,35mm
    -23 rubina
    -21600vph
    -odstupanja -20 do +40s/d
    -rezervna snaga:42h

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Poljot Strela sat

    Cak mislim da sam svoju svaki drugi dan navijao,tako da je rezerva i veca.Ali nije pravilo,drzi se gore navedenih podataka.Sve u svemu ok sat sa zanimljivom pricom.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Poljot Strela sat

    i ja ti preporucujem taj mehanizam meni se odlicno pokazao.

Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Poljot Aviator sat
    By WlayCo in forum Ruski satovi
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 3.10.2015., 21:37
  2. Poljot servis
    By Vukas in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 5.5.2011., 20:27
  3. Poljot Strela ili Sekonda 19 jewels chronograph sat
    By bt321 in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.3.2011., 0:13
  4. POLJOT International 2416-1961161
    By JovanaM in forum Ruski satovi
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 31.7.2010., 10:25
  5. Poljot arctic
    By Nikle in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.10.2009., 18:50

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •