Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 19
  1. #1
    Član Avatar korisnika JovanaM
    Član od
    2.11.2008.
    Lokacija
    Kotor
    Poruke
    226
    Lajkovi
    146
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom POLJOT International 2416-1961161

    ćao, svima.

    Ne znam da li je neko pominjao na forumu, ali Vitanov je počeo da distribuira Poljot international satove.
    Meni se mnogo dopao model u naslovu, pa bih voljela da čujem vaše mišljenje za i protiv ovog sata.
    Cijene je pristojna za mehanički sat.

    A, ovo su tehničke karakteristike:
    Automatic movement: cal. 2416 Vostok, 31 rubies, 19800 A/h, power reserve approx. 38 hours; Functions: seconds from centre, calendar; Case: stainless steel, Ø = 39 mm, h = 8 mm, sapphire glass on top, 5 atm

    Ne mogu da postavim sliku, pa evo linka na kome se sat moze vidjeti:
    http://www.vitanov.rs/shop/satovi/pr...productid=1704
    Poslednja ispravka: JovanaM (29.7.2010. u 21:11)
    "Time. Time. What is time? The Swiss manufacture it. The French hoard it. The Italians want it. The Americans say it is money. The Hindus say it doesn't exist. Do you know what I say? I say time is a crook" - Humphrey Bogart in Beat The Devil in 1954

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: POLJOT International 2416-1961161

    Jovana, hvala za ovu informaciju! Konacno moze i ovde da se kupi ruski sat od ovlascenog distributera.
    Mislim da model koji si odabrala izgleda fenomenalno! Ali je i malo perskup, rekao bih.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  3. #3
    Član Avatar korisnika majstor98
    Član od
    10.1.2010.
    Lokacija
    okolina Beograda
    Poruke
    121
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: POLJOT International 2416-1961161

    "«Poljot-International» is an independent watch brand. It was patented in Germany, in 1995."

    => Nije u pitanju ruski proizvođač satova,već samo koristi njegov naziv u svom imenu.Jeste da nosi naziv Poljot,ali fali onaj natpis "Made in Russia".Bez njega,nije baš to...

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: POLJOT International 2416-1961161

    Ako se dobro secam sto sam citao, posle raspada Poljotove fabrike formirana su dva brenda, jedan je Poljot-International, a drugi Aviator. Oba koriste iste mehanizme i kalibre, a razlike su prvenstveno u dizajnu i ostalim propratnim stvarima.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  5. #5
    Član Avatar korisnika JovanaM
    Član od
    2.11.2008.
    Lokacija
    Kotor
    Poruke
    226
    Lajkovi
    146
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: POLJOT International 2416-1961161

    Citat majstor98 kaže: Pregled poruke
    "«Poljot-International» is an independent watch brand. It was patented in Germany, in 1995."

    => Nije u pitanju ruski proizvođač satova,već samo koristi njegov naziv u svom imenu.Jeste da nosi naziv Poljot,ali fali onaj natpis "Made in Russia".Bez njega,nije baš to...
    Tačno je da se proizvode u Njemačkoj "In 1992-1994 the new brand "Poljot-V GmbH" or "Poljot-International" is set up with headquarters in Kahl, Germany in order to market and distribute "Poljot" watches to the West. "Poljot International" is a separate company from the original Moscow brand with its watches completely produced in Germany.",

    ali je i dalje prisutan ruski dizajn, a unutra je i Vostok mehanizam.
    "Time. Time. What is time? The Swiss manufacture it. The French hoard it. The Italians want it. The Americans say it is money. The Hindus say it doesn't exist. Do you know what I say? I say time is a crook" - Humphrey Bogart in Beat The Devil in 1954

  6. #6
    Član Avatar korisnika JovanaM
    Član od
    2.11.2008.
    Lokacija
    Kotor
    Poruke
    226
    Lajkovi
    146
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: POLJOT International 2416-1961161

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    Mislim da model koji si odabrala izgleda fenomenalno! Ali je i malo perskup, rekao bih.
    Jeste, sat izgleda bas nekako sofisticirano, hm, a za cijenu ne znam, meni je nekako za automatic model OK. Ipak, s obzirom na to da je sat "rusko-njemački" možda bi trebalo da je jeftiniji... I na inostranim sajtovima je toliko.
    "Time. Time. What is time? The Swiss manufacture it. The French hoard it. The Italians want it. The Americans say it is money. The Hindus say it doesn't exist. Do you know what I say? I say time is a crook" - Humphrey Bogart in Beat The Devil in 1954

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: POLJOT International 2416-1961161

    Jovana - meni se sat bas dopada! MOP mu super lezi, kao i beli kroko kais.
    Cena mu jeste nesto visa (doduse - 320 EUR mu i jeste MSRP), ali ako mozes da dobijes odredjeni popust - postace vrlo interesantan. Takodje mi se svidja sto je precnika 39mm tako da nije bas mali sat, a veci zenski sat koji ima "dress look" je tesko naci (pominjao sam ranije zenski Hamilton Jazzmaster Open Heart sa belim kaisem).
    Moj savet ti je da probas da se dogovoris sa Vitanovim za neki znacajniji popust... Prakticno ces mu biti promoterka na nasem forumu , em reklamiras da je poceo da prodaje "Poljot International", em mozes posle da postavis opis tog lepog sata

  8. #8
    Član Avatar korisnika JovanaM
    Član od
    2.11.2008.
    Lokacija
    Kotor
    Poruke
    226
    Lajkovi
    146
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: POLJOT International 2416-1961161

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    Prakticno ces mu biti promoterka na nasem forumu , em reklamiras da je poceo da prodaje "Poljot International", em mozes posle da postavis opis tog lepog sata
    E, baš ti hvala, kad vidi ovo Dragon... Svečano izjavljujem da nisam imala namjeru nikog da reklamiram, to je samo bio uvod u priču o ovom divnom satu...

    Btw, onaj Hamilton je isto fantastičan...
    A, što se tiče dogovora sa distributerskom kućom, nešto se ne sjećam da je neko na forumu pominjao da ima pozitivno iskustvo sa njima
    Malo je bzv što sat nemaju u prodavnici nego treba poručiti...
    Poslednja ispravka: JovanaM (29.7.2010. u 22:51)
    "Time. Time. What is time? The Swiss manufacture it. The French hoard it. The Italians want it. The Americans say it is money. The Hindus say it doesn't exist. Do you know what I say? I say time is a crook" - Humphrey Bogart in Beat The Devil in 1954

  9. #9
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: POLJOT International 2416-1961161

    Jovana sat je veoma lep i sigurno je kvalitetan. Na stranim forumima ih prilicno hvale. Meni se isto cini da je cena malo visa, bez obzira sto je u pitanju automatik, ali to je jeftiniji mehanizam. Mada iskreno bitan je i dizajn a on kod ovog sata ipak dominira. U svakom slucaju ces dobiti popust u to sam siguran

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: POLJOT International 2416-1961161

    Ta priča oko P-I je prilično čudna ako mene pitate, mada moram priznati da ih i nisam previše pratio tako da nisam najbolje upućen u tematiku niti ću biti od prevelike pomoći.
    Znam samo da je kompaniju osnovao Alexander Shorokhoff i da je P-I nešto kao Lorus za Seiko. Proizvodnja satova je smeštena u Nemačkoj, uglavnom se ugrađuju ruski mehanizmi mada se koriste i kineski, recimo cal. 9011 koji možete videti na sajtu je u stvari kineski Hangzhou i predstavlja klon 6497 mehanizma. Neki kažu da je reč o Nemačkom proizvođaču, drugi pak da se radi o Ruskom. Ja ne znam kako da ih kategorišem... Ruski satovi koji se proizvode u Nemačkoj sa ruskim i kineskim mehanizmima?!
    Što kaže majstor98, nekako to nije to bez obzira na pozitivne kritike i iskustva kada je reč o ovom proizvođaču.

    A što se tiče ruskih mehanizama, ja bih verovatno zaobišao automatike... mehanizmi na ručno navijanje su im daleko pouzdaniji od automatika.


    Citat JovanaM kaže: Pregled poruke
    A, što se tiče dogovora sa distributerskom kućom, nešto se ne sjećam da je neko na forumu pominjao da ima pozitivno iskustvo sa njima
    Nisam siguran ali mislim da ljudi koji su kupovali kod Vitanov-a imaju dobra iskustva sa ovim distributerom. Verujem da ima i nezadovoljnih, ali tako je u svakom poslu, uvek će biti i jednih i drugih.


    Citat JovanaM kaže: Pregled poruke
    E, baš ti hvala, kad vidi ovo Dragon... Svečano izjavljujem da nisam imala namjeru nikog da reklamiram, to je samo bio uvod u priču o ovom divnom satu...
    :p
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. JLC Master Memovox International
    By dragon in forum Jaeger-LeCoultre
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 1.3.2010., 10:18
  2. Poljot - sa alarmom - moj prvi mehanički
    By esdy_11192 in forum Ruski satovi
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 15.1.2010., 0:50
  3. Poljot arctic
    By Nikle in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.10.2009., 18:50

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •