Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 43
Like Tree20Likes

tema: Poljot International

  1. #1
    Novi član
    Član od
    29.2.2012.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Poljot International

    Pozdrav svima!!

    Ja spadam u kategoriju laika ali polako se informisem o modelima i mehanizmima. Trenutno nosim seiko 5 koji sam kupio nov pre par meseci,ali nisam nesto prezadovoljan njegovim izgledom,tacnije malo sam zbog nedostatka izbora pozurio i promasio.

    SEIKO SNXA07 Mechanical - Satovi - Vitanov Beograd


    Sledeci koji planiram da priustim je

    POLJOT International 2416-1981167 Poljot-International - Satovi - Vitanov Beograd

    odnosno pronasao sam ga ali sa mehaniznom za navijanje za manje pare ali nisam strucan da ih osim nacina navijanja uporedim

    Polovni satovi - Svet Satova


    znaci pitanje glasi :

    -Posto je najcesci termin "izdrzljivost" i "kvalitet mehanizma" ,interesuje me nesto o ovom satu u da li je kuciste celicno ili nije,posto u forumu sam negde procitao da Poljot ima mesingano kuciste pa niklovano,te se izuzetno lako ostecuje,a druga stvar je sam mehanizam u poredjenu eto sa tim seikom sto ja imam i da li Kineska industruja ima udela ili nema u prozivodnji ovog Poljota? Hvala.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Poljot International

    Ova dva sata su indentična.
    Isti je i mehanizam 2414 -ručno navijanje.
    Kućište ovog sata je čelično.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Novi član
    Član od
    29.2.2012.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poljot International

    hvala,a nesto o mehanizmu 2414 ? Kako se pokazao,ko ga proizvodi.....ako neko ima volje...da li je za uporediti sa dugotrajnosti seika 5?

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Poljot International

    Taj mehanizam se proizvidi decenijama.Dakle,proveren i uz ,redovno održavanje, i pouzdan.Svaki ozbiljan časovničar ume da ga popravi.Redovan servis nije skup.Ima zaštitu od udara,frekvencija mu je 19800 vph,rezerva snage minimum 38h.Tolerancija -20 +60 sek. na dan(u praksi je to mnogo bolje)
    Sve u svemu, jedan vrlo solidan mehanizam koji zaslužuje preporuku.

    p.s.Ja imam dva sata sa tim mehanizmom koji datiraju iz osamdesetih godina prošlog veka.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #5
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Poljot International

    Poljot-international je NEMACKA firma. Ako je verovati njihovom sajtu satovi se proizvode u Nemackoj. (citiram: ''All watches are produced in Alzenau, Germany. Here we also carry out the quality control of 3–5 days of all watches and their components. For each watch the watchmaker is signing a certificate. In this way the high quality standard and the attribute “Made in Germany” can be assured.''). Dakle nemacka firma sa polu ruskim imenom i ruskim mehanizmima.

    Mehanizam u ovom konkretnom satu je Slava 2414. Iako Slava ne postoji vise, verovatno ima prepune magacine mehanizma. Nigde nisam pronasao da Kinezi imaju ista u vezi sa proizvodnjom Poljot-internationala.

    O samom mehanizmu, pogledaj ovde:Slava 2414 - two springs ,
    The Metatechnical Cabinet - Slava 2414 , bidfun-db Archive: Watch Movements: Slava 2414

    Ima dosta ''rusofila'' unaokolo pa verujem da ce ti neki od njih uskoro priskociti u pomoc
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Poljot International

    Citat Robert kaže: Pregled poruke
    hvala,a nesto o mehanizmu 2414 ? Kako se pokazao,ko ga proizvodi.....ako neko ima volje...da li je za uporediti sa dugotrajnosti seika 5?
    Vladan ti je rekao o mehanizmu sve bitno - održavaš ga redovno i "nakriviš kapu".Što se porekla i proizvođača mehanizama tiče MakTajm je kupio fabriku i sva prava na Slava satove i mehanizme.Anbeast je upravu postoje skladišta prepuna ovih mehanizama jer 2010 su kompletno srušena postrojenja gde su se proizvodili Slava satovi. Inače Poljot Internacional blisko sarađuje sa Maktajm-om i Vomax-om - čisto informativno.

  7. #7
    Član Avatar korisnika RaleT
    Član od
    17.11.2010.
    Poruke
    141
    Lajkovi
    23
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Poljot International

    Volmax, vomax su kineski hobi alati.
    Poljot international je verovatno neki joint venture nekog od bivsih ili sadasnjih sefova u volmax-u, prave satove sa visim nivoom kontrole kvaliteta i po visim cenama. Sve ostalo je isto kao kod ruskih firmi. A sve mehanizme svakako pravi/isporucuje firma maktaim. Slobodno kupi, dobri su satovi. Mozes jedino da se iznenadis njihovom velicinom kad ga dobijes, obicno su manji u prirodi nego sto izgleda na sajtovima.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Poljot International

    Citat Robert kaže: Pregled poruke
    .....ako neko ima volje...da li je za uporediti sa dugotrajnosti seika 5?
    Niko da ti odgovori na ovo pitanje. Pa evo sta ja mislim. Koliko god bio pouzdan i vec dokazan pomenuti mehanizam 2414, gotovo sam siguran da je Seiko dugotrajniji.

  9. #9
    Novi član
    Član od
    29.2.2012.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poljot International

    hvala, da nikako da se dodje do teme...jedino sto kada postavimo ono pravilo "stare stvari su napravljene da traju" pitanje je da li SEIKO 5 kupljen sad i onaj kakav su pravili i kako su pravili pre imaju isti kvalitet,jer kako sa se kod starijih ljudu raspitivao,u "ono vreme" su paprenije placali u protivvrednosti nego sad.... moj je bio 8.250 din.... i ono sto me posebno nervira,poprilicno kasni a nov!!!

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Poljot International

    Kolilo je to ''poprilično'' kašnjenje?
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Poljot servis
    By Vukas in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 5.5.2011., 20:27
  2. Timepieces International, prevara?
    By nikche in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.10.2010., 15:47
  3. POLJOT International 2416-1961161
    By JovanaM in forum Ruski satovi
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 31.7.2010., 10:25
  4. JLC Master Memovox International
    By dragon in forum Jaeger-LeCoultre
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 1.3.2010., 10:18
  5. Poljot arctic
    By Nikle in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.10.2009., 18:50

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •