Strana 7 od 10 PrvaPrva ... 345678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 70 od ukupno 96
Like Tree373Likes

tema: Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)

  1. #61
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)

    Posle svega ovoga ja cu samo reci:

    Hvala, jer znam da nije lako davati sve ove informacije,a pogotovu ih propratiti svim ovim tekstovima.

    U potpunosti mi je sve jasno sto se tice ove tematike, dosta poruka sam danas i iscitao na forumu, nazalost malo su razbacane ali im ima u tolikoj meri da je potpuno lako razresiti mnoge nedoumice.

    Ostaje samo jos sumlja u vezi te verzije od 42mm odnosno ko, gde, kako i od cega prave kucista. Ako Julijan kaze da je zadovoljan kvalitetom, onda mu posle davanja svih ovih informacija treba verovati. Sa druge strane ako neko zna informacije, to je onda on, i mislim da je lose opravdanje da je on samo trgovac pa da zato ne zna. U svakom slucaju, verujem da je sat veoma kvalitetan.

    Sky, kao da si mi citao misli sto se tice tog Okeana, i za njega me je zanimalo i sada sam dobio sve informacije. U sistini, Okean se ne proizvodi ali ima jos po neki model koji nije nosen a pritom je star. Sto znaci, ako neko hoce Okeana, samo treba traziti neki u sto boljem stanju ili cak nov, i ne mora da razmilja ko ga je pravio odakle su kompomente kucista itd.

    Hvala jos jednom.
    Poslednja ispravka: bezbi (23.12.2013. u 20:37)

  2. #62
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)

    Kada ce ti crni Rusi pojednostaviti bilo sta sto uzmu da rade...

    SKY, svaka cast, zaista lepo od tebe sto si ovakvu jednu prepisku podelio sa nama... Jedna stvar mi nije jasna. Kaze, 3133 se ne pravi vise. Koliko ja znam, jedini MAK ima proizvodnju ovog mehanizma. Od njega mehanizme uzimaju i Poljot Internacional, kao i Volmax. Volmax opet ima brendove kao sto su sturmanskie, buran, aviator. Svi spomenuti koriste 3133 mehanizam u pojedinim svojim modelima.

    Dakle, ako MAK ne pravi mehanizme, od koga kupuju ostali... Prosto mi je tesko da poverujem da niko od gore spomenutih ne pravi stopere trenutno, vec rasprodaju zalihe...

  3. #63
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)

    i meni to nije jasno.pa kolike su te zalihe.videcemo sta ce biti za sada je i dalje nejasno.kao i mnogo toga ruskog i ovo nema neku logiku.gledao sam puno mehanizama 3133.starih i novih.jos uvek nisu bili kinezi u ovim novima koje sam ja imao priliku da vidim.za cene treba imati u vidu da sve poskupljuje a ne samo satovi pogotovu ne samo ruski.treba gledati i sa te strane.poskupeli su i benzin i hleb i mleko mora i sat.inflacija radi svoje.
    Poslednja ispravka: jagos (23.12.2013. u 21:03)

  4. #64
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Re: Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)

    Postovanje!
    Sky, hvala za objasnjenje!
    Ja mogu da dodam, imam 2 sata 3133, oba kupljena kod her Juliana. Dok ih nisam kupio od njega, maltretirao sam ga kao palestinac kamilu da mi objasni sve o njima.
    Moje misljenje o tim satovima je iskljucivo pozitivno i veoma ih preporucujem!
    Pozdrav!
    Z
    skydrummer likes this.

  5. #65
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)

    Odlican tekst Sky! Hvala ti puno sto toliko truda ulazes u razumevanje tog haosa u sto se ruska casovnicarska industrija pretvorila, hvala ti i sto to znanje delis sa nama!
    Ce se obistini moj prethodni post u ovoj temi... kinezi... pihh
    Maktajm koliko znam cirka 2 godine vec ne proizvodi 3133. A kolike su zalihe ostale? Pa u Rusiji je i malo veliko! Ali nestace jednog dana.
    Dobra je ova tema, potvrdjuje ono o cemu razmisljam zadnjih sedmica. Da ja za...batalim malo japance, prvo da pokupim rusa sto sam imao nameru, posle mogu japanci. Pa nece valjda i kod japanaca perestrojka ... itd ... Japanaca ce biti i posle.
    Poslednja ispravka: veberz (23.12.2013. u 21:18) Razlog: pa nestalo bre jedno "e"
    skydrummer likes this.

  6. #66
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)

    pa japanci su zvonar davno prestali da prave.razlog visoki troskovi proizvodnje.

  7. #67
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)

    Što se tiče zaliha 3133 mehanizama... moje mišljenje.
    Na stranim forumima već duže vreme kruži informacija da se mehanizam 3133 ne proizvodi. Koliko se sećam kao godina prekida proizvodnje pominjala se 2011 godina , mada ne mogu tačno da se setim ( nisam sačuvao link , mada nije to neki problem naći ) .Čak mislim i da su neki članovi iz Rusije potvrdili taj podatak. Eto i Kampmann koji je ozbiljno u poslu prodaje satova kaže da se ne proizvode. Kada pomenuh Kampmann-a, pre otprilike pola godine do godinu dana na njegovom sajtu ste mogli naručiti 3133 mehanizam , govorim o celom mehanizmu , po ceni od 60-tak dolara ( smešna cena ) a sada , bar koliko vidim, ne prodaje mehanizam 3133 .To bi mogla biti slučajnost ili mali znak nestašice mehanizama 3133 tj. činjenice da cena mehanizma raste pa ih je isplativije ugrađivati u satove kojima cena ionako raste nego ih prodavati budzašto . Zatim , Poljot je bio veliki proizvođač, nezavisan, sa velikim obimom proizvodnje, kvalifikovanom radnom snagom , odgovorajućim mašinama itd . tako da im nije bilo teško, bilo Poljotu bilo onom ko je kupio njihove mašine ( MakTime ), da napravi zalihe . E sada zalihe će se isparzniti pre ili kasnije , ako ne dođe do obnove proizvodnje. Pitanje je ko prazni zalihe tj. ko ugrađuje 3133 mehanizam i njegove izvedbe. Koliko znamo to su mikroproizvođači: Poljot International, Levenberg ( Strele ), Volmax , Junghans ... Pitanje je koliko oni satova prodaju godišnje. Ja bih rekao ne mnogo , ne mnogo u odnosu na velike igrače. Zato zalihe traju već neko vreme. Da je u pitanju recimo ETA 2824 koju ugrađuju skoro svi i to masovno zalihe nebi trajale godinama ali danas 3133 mehanizme ugrađuju pre svega mikroproizvođači.
    To moje viđenje.
    Poslednja ispravka: skydrummer (23.12.2013. u 21:40)
    jagos, babaideda, 83stojan and 1 others like this.

  8. #68
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)

    Junghans Mislim da si hteo reci Junkers. Ali ni on ga vise ne ugradjuje.
    skydrummer likes this.

  9. #69
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)

    sky hvala za veliki trud koji ulazes.ovo je tema koja mnoge pa i mene jako zanima.ti si nam ovo bas lepo predstavio i pojednostavio.to mnogo znaci nama koji ne znamo strane jezike i jos naprimer ja koji izgubim strpljenje da trazim do kraja.mislim da je ovo sto kazes moguce da ih imaju od 2011 jer ih ne ugradjuju masovno.ja iskreno nikad nisam uspeo do kraja da razjasnim puno toga o novim ruskim satovima.
    skydrummer likes this.

  10. #70
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7589
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)

    Sky,care,hvala,svak cast.
    skydrummer likes this.


Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •