Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 5678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 90 od ukupno 96
Like Tree373Likes

tema: Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)

  1. #81
    Novi član
    Član od
    8.3.2015.
    Poruke
    25
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)

    Трагајући за данашњом понудом механичким сатовима на навијање нисам могао не наићи на ову тему са прегршт података. Тешко је било шта придодати, али треба покушати.

    На каналу Ratfaced Git пронашао сам дводелни снимак од ~40 минута како часовничар расклапа на делове Штруманские 3133.

    Може се видети да на матичној плочи механизма имамо логотип* са изпреплетаним ћириличким "П" и латиничким "I", као и на једном од делова натпис ознаке механизма: P3133.

    *
    Naziv: poljotlogo.jpg, pregleda: 322, veličina: 2,8 KB





    +++

    Вадим ову тему из мртвих. Мислим да није не заслужено.

    Моје личне импресије су везане за механизам 31679 и месечеве мене. Њему би могао придодати епитет, као што неко паметно срочи: часовник за црвено слово.
    VLADAN P, Neša, taunus and 3 others like this.

  2. #82
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)

    Neka si podigao temu iz mrtvih. Ima novih članova pa će možda nekome biti interesantno da pročita.

    Što se logotipa tiče, nije to ćirilično П i latiničnо I . To je slovo M i broj 1 (moglo bi se reći Prvi moskovski). Hronologija je sledeća.

    Первый государственный часовой завод - 1ГЧЗ. Prva državna fabrika satova, osnovana 1930-te
    Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)-1.jpg

    1935. godine pridodato je prezime Sergeja Mironoviča Kirova, Сергей Миронович Киров, otuda se na brojčanicima sreće natpis 1ГЧЗ Кирова ili Кировские

    1943. godine fabrika menja naziva u Prva moskovska fabrika satova Kirov- Первый Московский часовой завод тј. 1MЧЗ a postoji i oznaka kojom je obeležavan određen broj mehanizama na satovima za izvoz 1MWF - First Moscow Watch Factory. Mnogo godina kasnije fabrika će postati poznata pod nazivom Полёт - Poljot .
    Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)-2.jpgPoljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)-3.jpgPoljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)-4.jpg

    A tu je i oznaka koja se najčešće sreće (Prvi moskovski):
    Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)-5.jpg

    Inače logo osmišljen po sličnoj logici imala je Второй Московский Часовой Завод tj. Druga moskovska fabrika satova - 2MЧЗ (ili Drugi moskovski časovničarski zavod). Kasnije fabrika postaje poznata pod imenom Slava.
    Drugi moskovski:
    Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)-6.jpg
    Poslednja ispravka: skydrummer (25.3.2016. u 15:21)

  3. #83
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)

    Ovaj .beni dupli zupčanik što ga vrti na kraju drugog snimka mi treba kao leba da konačno sklopim Okean. Imam kući tri ta dupla zupčanika i sva tri sa falinkom na osovini, tj. sa slomljenom iglicom osovine...

  4. #84
    Član
    Član od
    30.4.2011.
    Lokacija
    makedonija
    Poruke
    141
    Lajkovi
    685
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)

    a meni i moju strelu 3017 treba dolno dugme za resetiranje moze li nekoj da mi pomogne kade da najdam......moze i po poraka da mi odgovorite
    Poslednja ispravka: molnja (27.3.2016. u 0:57)

  5. #85
    Novi član
    Član od
    8.3.2015.
    Poruke
    25
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)

    Скај, хвала на исправци.

    Само би додао, што је извор моје заблуде, да двоазбучни логотип "ПОЛЕТ INTERNATIONAL" са куполом са цркве Светог Василија Блаженог и три звездице јесте из 1994. године (страница 10, alexander-shorokhoff.de/fileadmin/user_upload/download/download_brochure20yearsAS_eng.pdf).

  6. #86
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.020
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)

    Citat molnja kaže: Pregled poruke
    a meni i moju strelu 3017 treba dolno dugme za resetiranje moze li nekoj da mi pomogne kade da najdam......moze i po poraka da mi odgovorite

    sećam se kako sam pre možda dve godine čitao kako je jedan lik sam izradio pušer ili digme za Strelu 3017, no da ga hebem sada ne mogu pronaći to, a baš sam tražio ... sećam se i da je tip to izradio od alumunijuma ...

    Pokušaću da objasnim, stvar je prilično prosta. Dugmići za Strelu 3017 su jako jednostavni, da ne kažem primitivni Ipak, oni delotvorno čine stvar, rešenje je potpuno u sovjetskom duhu.
    Pušer čini jedan mali (ne premali) deo prozveden od inoxa, i na njega je montirana jedna obična lisnata opruga širine otprilike 1mm. Ta opruga je otprilike vrlo sličnog materijala kao glavna opruga bilo kojeg mehaničkog sata (ne bi uopšte trebao biti problem nabaviti oprugu odgovarajuče širine i debljine). Ova dva dela se fiksiraju jedan na drugi krajnje jednostavno, na opruzi je probušena rupa i kroz nju provučen cilindrično obrađen deo dugmeta. Da stvar bude lepša, oba dugmeta i obe opruge su apsolutno identične koliko se sećam. Mrzi me sada rasturati moju Strelu (a i neće mi se pošto sam u zadnje vreme pravio štete - trezan čačkao satove), zato ne mogu priložiti ni neke detaljne slike, prilažem sliku koju sam pozajmio sa interneta na kojoj su pušeri crvenom linijom zaokruženi. Možda ovo da ipak neku predstavu.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	a0014.jpg
Viđeno:	312
Veličina:	126,0 KB
ID:	122358

    zaista su jednostavni, no to ipak treba videti uživo.
    Ja mislim da izrada pomenutog dugmeta i potrebne opruge ne bi trebala predstavljati veliki problem za dobro opremljenog hobistu ili za jednog normalnog sajdžiju. Potrebna je inox polugica prečnika kao širina dugmeta, tokarski strojić, rende, izbor krepanih opruga gde će se nači ona potrebne širine i burgijica odgovarajućeg prečnika sa kojom je moguće proburgijati oprugu. Krajnje jednostavno ... jedino nemam tokarski stroj, a da ga imam (i jedno dvi gajbe pive) očas bi to bilo gotovo
    Kolega molnja nemoj klonuti duhom, malo sam u prethodnim redovima karikirao, ali suština je da bi to jedan normalan bravar trebao znati izraditi u pauzi za doručak. Ako mu obezbediš oprugu potrebne širine i debljine, a to se sve da ustanoviti kada rasturiš sat i daš postojeći gornji pušer za mustru.
    Nadam se da sam pomogao.
    VLADAN P, molnja, taunus and 2 others like this.

  7. #87
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)

    Zoli, burazeru, svaka cast na ovom detaljnom opisu!!

    Ne znam da li te je kolega iz Makedonije, molnja, kontaktirao i putem privatnih poruka, ali ja sa mu upravo to savjetovo, jer sam znao da ces ti, ako vec nemas pomenuti dio, sigurno znati kako bi se ovaj problem mogao rijesiti.

    Odlican, interesantan opis!

    veberz likes this.
    Он сказал: "Поехали!"

  8. #88
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)

    ..ma da,zna Zoli svasta, samo ga treba natentati...
    arch_m likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  9. #89
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.020
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom

    Citat arch_m kaže: Pregled poruke
    Zoli, burazeru, svaka cast na ovom detaljnom opisu!!

    Ne znam da li te je kolega iz Makedonije, molnja, kontaktirao i putem privatnih poruka, ali ja sa mu upravo to savjetovo, jer sam znao da ces ti, ako vec nemas pomenuti dio, sigurno znati kako bi se ovaj problem mogao rijesiti.

    Odlican, interesantan opis!

    Jeste jarane moj, upravo kao što si napisao ...

    Citat MMario kaže: Pregled poruke
    ..ma da,zna Zoli svasta, samo ga treba natentati...
    ša bre natentati ... bolje mu pošaljete gajbu (za inspiraciju)
    Poslednja ispravka: RUS (1.4.2016. u 20:59)
    arch_m likes this.

  10. #90
    Član
    Član od
    30.4.2011.
    Lokacija
    makedonija
    Poruke
    141
    Lajkovi
    685
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Poljot Strela 3017 (istorija, zanimljivosti, reizdanja)

    prijatelju arc m fala na pomos,veberz fala za detaljni opis kako bi resio problem,strelu treba uraditi servis,ali sam prvo trazio del.Sat je odlicno sacuvan i sam neznam kako je ispao taj puser takav sam ga kupio,kad zavrsim ovu misiju kod mog drugara koj e casovnicar,pocasti cu vas sa ljepe fotke.......hvala jos jednom nadam se da cemo uspeti.....
    Poslednja ispravka: molnja (2.4.2016. u 0:48)
    arch_m likes this.

Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 5678910 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •