Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 70
Like Tree193Likes

tema: Zašto volimo nemačke satove?

  1. #51
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Slazem se da je veci poduhvat napraviti od lista papira mehanizam, ali zato su i dosta skuplji. Sa druge strane eta mehanizmi su stvarno dobri, pa ne vidim sta bi se za takve potrebe moglo revolucionarno smisliti. Ne znam ni ja da li ETA radi te pobljsane delove, probacu da nadjem info Generalno moja poenta je da podrzavam eksplataciju dobrih resenja i mehanizama, po meni ne treba komplikovati. Kao sto podrzavam i drago mi je da je tag preuzeo odlicna resenja od Seika (da ne kazem ceo mehanizam), sva ta preuzimanja dobrih resenja idu samo nama u korist

    U zadnje vreme neki moji stavovi nisu shvaceni na pravi nacin, a ova tema mi je izuzetno draga , zato sto i pored razlicitih misljenja i stavova, pa i malo surovosti prema nekim proizvodjacima ostaje izuzteno prijatna komunikacija izmedju nas forumasa. Pa da nastavimo u istom tonu

    Vec brado druze moj malo idemo off , pa ja necu vise
    anbeast likes this.

  2. #52
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Sto bi rakao Hadzija, in-house mehanizmi su odlicni, ali sta kad nesto crkne ili kad treba servis da se radi?
    Ovo i ja podrzavam trenutno, zbog situacije, ali ako nekad budem mogao sebi da priustim da nosim sat sa in-house mehanizmom i da mogu da ga servisiram, sto da ne.
    HADzI DALIBOR and Serb like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #53
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Ehhh...muka...a ja taman naostrio tastaturu da OFF-ujem... Ah, kao se uzdrzati? Boze daj mi snage...
    Samo jos ovo: Kad govorim horologija i sl. ja tu upotrebnu vrednost i prakticnost stavljam na poslednje mesto. Odusevi me, iznenadi me, uradi nesto prosto na komplikovan nacin i imas moje postovanje Prakticnost je vazna kategorija do negde 3000e, od 3000 do jedno 10.000 (grubo je ovo, mozda je i do 20.000), vazan je status, a na gore zakoracujemo (ili bar ja mislim da bi tako trebalo) u svet primenjene umetnosti gde je prakticnost najmanje bitna i gde lepota, neobicnost, i totalna sujeta dolaze do izrazaja. Dakle, mozemo da napravimo mehanizam sa mostovima od stakla - kul! Dali je prakticno - nemamo pojma, ali umemo da precizno secemo safir i kacimo tockice na njega I tako....

    @Serb: Motao se negde ovde pdf sa svim opcijama koje ETA nudi na svojim mehanizmima. Od opruga, balansi, preko dekoracija, bla,bla,bla...

    KRAJ, necu vise, mame mi!

    Sto bi rakao Hadzija, in-house mehanizmi su odlicni, ali sta kad nesto crkne ili kad treba servis da se radi?
    Neko vozi ''in-house'' oldtajmer Jaguar E-type, a neko ''ETA'' Porsche Boxter, neko bi mozda optirao i za ''Sellita'' BMW 3 Sve je stvar izbora i preferencija...
    Poslednja ispravka: anbeast (29.1.2013. u 15:38)
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  4. #54
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Naravno, sve je stvar izbora.
    Ono sto sam napisao za in-house, naravno da se odnosi na satove do npr. 2000e
    Mislim, ako neko ima da da za sat 50, 60k, sigurno mu servis nece predstavljati problem.
    anbeast and Serb like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #55
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Da vam malo pomognem - ETA je od 2010. prestala da isporučuje eboš (ebauche) i isporučuje samo (opet - u ograničenim količinama) cele mehanizme. IWC i ostali poručioci dostavljaju specifikaciju o željenim izmenama a ETA izrađuje kompletan mehanizam sa pomenutim izmenama.
    No time to lose

  6. #56
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    Da vam malo pomognem - ETA je od 2010. prestala da isporučuje eboš (ebauche) i isporučuje samo (opet - u ograničenim količinama) cele mehanizme. IWC i ostali poručioci dostavljaju specifikaciju o željenim izmenama a ETA izrađuje kompletan mehanizam sa pomenutim izmenama.
    Vlada enciklopedija
    vladas, anbeast and zma like this.

  7. #57
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Cuti, cuti i samo tek izbaci neku informaciju....

    He,he...''Ako nece breg Muhamedu, Muhamed ce bregu''...malopre me mrzelo da trazim dokaz svoje tvrdnje (Da se vecina ''in-house modifikacija'' zapravo obavlja u samoj ETI), a ono dokaz nasao mene
    Poslednja ispravka: anbeast (29.1.2013. u 19:44)
    vladas and zma like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  8. #58
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Citat Serb kaže: Pregled poruke
    Vlada enciklopedija
    Ima mnogo godina...nakupilo se...
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  9. #59
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Šta znači "obavlja", da li u Eti rade tehničko rešenje ili samo izrađuju ono što im naruče po tehičkim specifikacijama?
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  10. #60
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    ^ vlajo - mislim da je moguce i jedno i drugo. Za IWC se sigurno radi po njegovim specifikacijama, posto su oni vec ranije proces doveli do perfekcije.

    EDIT: Sad tek vidim - pitanje je upuceno verovatno anbeastu, ali nije zgoreg sto sam se ubacio
    No time to lose

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •