Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 34567
Prikaz rezultata 61 do 70 od ukupno 70
Like Tree193Likes

tema: Zašto volimo nemačke satove?

  1. #61
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Ako rade po specifikacijama i već definisanim inženjerskim rešenjima onda je totalno svejedno, radi onaj ko ima mašine....
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  2. #62
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Ja sam sakupljač vojnih satova.I zašto onda malo više volim njemačke?Razlog je jednostavan,satovi su to veoma kvalitetni s time i cijenjeni ali i rijetki.Kad se spoje te tri stvari eto razloga zašto volim njemačke satove.Al opet to jesu i nisu njemački satovi.Vojni pilot satovi njemački piloti su koristili,al to su opet bili švicarski satovi,a oni njemački većinom su opet imali švicarske mehanizme.Al najbitnije je da su to pilot njemački satovi.Poslije dolaze B-uhr satovi koji su rađeni isključivo za njemačke pilote,al opet su rađeni i od njemačkih i švicarskih tvrtki poput Glashutte,A.Lange & Sohne,IWC,Laco,Wempe po skicama njemačke vojske.
    Ručni satovi koje koristi njemačka vojska većinom su švicarskih proizvođača,al opet to su za me njemački satovi jer su naručeni od njemačke vojske i nosili su ih njemački vojnici.Evo i popisa imena ručnih satova njemačke vojske.
    Acacia, Aeschbach, Alpina, Arcadia, Aristo, Arsa, Aster, Berg, Bidlingmaier, Bielco, Breitling, Bulla, Buren, BWC, Choisi, Civitas, Cronos, Dogma, Doxa, Edo, Emco, ERA, Ercules, Etanche, Favor, Felco, Felsa, Fides, Flora, Förster Pforzheim, Freco, Gala, Geering, General Watch&Co, Glycine, Grana, Gustonia, Hado, Hafis, Hanhart, Helios, Helbros, Helma, Helvetia, IWC, Junghans, Lemania, Leonidas, Longines, Longeau, Madix, Milex, Mimo, Minerva, Moeris, Monitor, Mulco, Natalis, Nila, Nisus, Omega, Onda, Onsa, OPE, Page, Panerai, Para, Phenix, Pierpont, Pronto, Record, Recta, Rellum, Revue, Roamer, Rolex, Siegerin, Silvana, Selza, Speck, Stabila, Stowa, Syntakt, Thiel, Titus, Tritona, Tutima, Vogele, Wagner, Wempe, Wiemer, Zenith, Zentra
    Da pojednostavim volim njemačke satove zbog kvalitete i raritetnosti.
    Na sljedećim slikama budem postavio malo slika njemačkih pilot i vojnih satova da vidite o čemu govorim.U svojoj kolekciji posjedujem dva pilot sata iz 30-ih,jedan ručni vojni sat te nekoliko džepnih.

    Zašto volimo nemačke satove?-dscf0017-2.jpg
    Zašto volimo nemačke satove?-pilotski-satovi.jpgZašto volimo nemačke satove?-pilotski-satovi-4.jpgZašto volimo nemačke satove?-pilotski-satovi-3.jpgZašto volimo nemačke satove?-pilotski-satovi-2.jpgZašto volimo nemačke satove?-omega-pilot.jpgZašto volimo nemačke satove?-longines-pilot.jpgZašto volimo nemačke satove?-longines-pilot-2a.jpgZašto volimo nemačke satove?-dh-german-military-watches-2.jpg
    Poslednja ispravka: fotopetar (30.1.2013. u 10:29)
    RUS, vladas, anbeast and 6 others like this.

  3. #63
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    EDIT: Sad tek vidim - pitanje je upuceno verovatno anbeastu, ali nije zgoreg sto sam se ubacio
    Pitanje je upuceno anbeastu koji na njega nema odgovor jer, realno, pojma nema o procesu proizvodnje mehanizama. Tako da je dobro sto si se ubacio


    Citat vlajo kaže: Pregled poruke
    Ako rade po specifikacijama i već definisanim inženjerskim rešenjima onda je totalno svejedno, radi onaj ko ima mašine....
    Ja opet sa mojim domisljanjem: Meni deluje totalno neisplativo da IWC okupi strucnjake i da ima zada zadatak: ''Nabudzite ovu ETU tako da dobijemo to i to''. Onda oni uzmu, crtaju, testiraju (verovatno na racunaru, ali verujem da ipak mora da se izradi i neki prototip), i sve to onda daju ETI da radi po tome. Mnogo je jednostavnije okrenuti telefon i reci ETI: ''Ej, mi hocemo 7750, al da bude takav i takav. Resite to tehnicki i stancajte IWC. Caooo!''.
    E sad, ni sam ne znam sta sam ovim hteo?! Mozda da mi neko objasni kao to sve funkcionise
    Ako je situacija kao u mom hipotetickom igrokazu, onda IWC-u mozemo priznati dobar krajnji proizvod, ali ne ekspertizu da ga takvim i naprave. U samoj sustini, nema razlike izmedju outsourcinga ETI ili Sea-Gull-u...

    PS. Svestan sam da se sve firme dovijaju kako da sto vise smanje troskove i da povecaju profit iIWC sigurno nije firma koja prodaje maglu (makar ne u meri da se to primeti ) Nego me cisto zanima kao tece taj proces...Sta je u pravom smislu te reci in-house, a sta ne....
    Poslednja ispravka: anbeast (30.1.2013. u 10:52)
    fotopetar and zma like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  4. #64
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Sta li su nosili partizani?
    RUS, vladas, anbeast and 4 others like this.

  5. #65
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Citat zma kaže: Pregled poruke
    Sta li su nosili partizani?
    Dobro pitanje!
    Upravo iščekujem fotke prvog sata koji ima iza čirilični natpis s pretpostavkom da je bio partizanski sat.
    Al vjerujem kako partizani nisu imali specifične satove jer nisu bili vojska već ujedinjeni narod koji je pružao otpor,pa kao takvi imali su satove koje su sami posjedovali,možda su tek kasnije neki veći dobili nešto na dar,o tome bi mogli znati više mogući živući partizani.
    Lijepi su vojni satovi koje je Kraljevina Yugoslavija davala polaznicima vojne akademije.Znadem da ovo nije mjesto za to pa ću u jednoj temi pokazat satove Kraljevine,s grbom i posvetom,kao i one željezničarske.
    RUS, vladas, anbeast and 2 others like this.

  6. #66
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    digresija ali moram da ovo dodam, partizani su bili sumske lutalice, do 1944.godine ih je bilo manje od hiljadu, nisu oni ni znali sta je sat, mada je Tito u to vreme nosio neki zlatni Patek ili GP, uvek je bio sofisticiran u svemu

  7. #67
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Nemacki vs svajcarski proizvodjaci satova

    Medju ljubiteljima satova ima mnogo pristalica upravo nemackih satova. Cak mi se cini da mnogi u njima vide ozbiljnu alternativu svajcaskim proizvodjacima. Ili je to jednostavno hir i odgovor na Svajcarski monopolisticki polozaj, koji je dodatno ojacan stvaranjem tri najjace grupacije proizvodjaca satova.

    Moje pitanje je, sta je po vama prednost nemackih proizvodjaca, i sta vi osobno volite kod "Nemaca"?

  8. #68
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Nemacki vs svajcarski proizvodjaci satova

    Nešto na ovu temu već imamo OVDE.
    Spojićemo teme i nastaviti diskusiju.
    Pozz!

  9. #69
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Nemacki vs svajcarski proizvodjaci satova

    Uh pa to je bila prava rasprava, vec je i receno previse

  10. #70
    Član
    Član od
    9.6.2010.
    Poruke
    133
    Lajkovi
    176
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Nemacki vs svajcarski proizvodjaci satova

    E,ja bi ovo.......skromno ali fantasticno..............OCEAN 1 BLACK - Diver Watch - Steinhart Watches

Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 34567

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •