Strana 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 70
Like Tree193Likes

tema: Zašto volimo nemačke satove?

  1. #11
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Pošto ćete vi o ostalim firmama,ja ću se zadržati samo na UHR.
    Najbitniji razlog izdvajanja ove firme od ostalih je cena/kvalitet.
    To najbolje oslikava deo iz teksta o ovoj firmi koji je napisao Rus-PA-

    Zbog toga ni ne cudi sto su dosli na ideju direktne prodaje svojih mehanickih satova kupcima, bez posrednika. Ovakvom vrstom prodaje izbegavaju se posrednici, reklame i nepotrebni troskovi. Takodje usteda je prisutna i na kutijama u kojima se satovi pakuju, nema drvenih skupih kutija, vec samo ono najneophodnije.
    Uspesno kombinujuci ekonomicnost i kreativnost UHR satovi nude jedan od najboljih odnosa izmedju ulozenog i dobijenog u casovnicarskoj industriji.
    Mehanizmi koji se koriste u ovim satovima su ETA. Ono sto je zanimljivo je da proizvodjac daje garanciju od 5 godina za svoje satove.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (28.1.2013. u 19:38)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    To sto su micro brendovi nije mana, nego i ovde i na drugim forumima se pravi paralela sa nekim swiss proizvodjacima, sto bas iz ovog razloga nije realno. Sa svim sto je Nesa napisao se slazem. A ovo pitanje za kutije i slicno, ja licno volim da dobijem dobru kutiju, neku dodatnu opremu itd. Ako dajem vise od npr 600 evra ocekujem to, ali opet to je neki moj subjektivni dozivljaj i moja zelja , a to verovatno nije toliko bitno

    P.S I ja sam mislio da zamalo da nemacki bude sluzbeni jezik USA
    Poslednja ispravka: Serb (28.1.2013. u 19:40)

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Mnogi ljudi koji su znatno,znatno stariji od mene govore to,mada mi je uvek bilo cudno to za sluzbeni jezik u SAD-u.
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

  4. #14
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Off-topic:

    To za nemački je po svoj prilici deo nacističke propagande. Moj najbitniji izvor je Dejvid Kristal (David Crystal; lako ga je pronaći pomoću Googlea, inače veoma skroman čovek i veliki znalac, smatra se jednim od najvećih lingvista današnjice, a gostovao je nedavno i u Beogradu). Evo i nekoliko na brzinu prikupljenih citata sa interneta:

    At first glance it may sound plausible. After all, Germans have played an important role in US history. Think of the Hessian soldiers, von Steuben, Molly Pitcher and all that. But a closer look reveals several serious problems with this official-language story. First of all, the United States has never had an “official language”—English, German or any other—and doesn't have one now. Nor was there any such vote in 1776. Congressional debate and a vote concerning German probably did take place in 1795, but dealt with translating US laws into German, and the proposal to publish laws in languages other than English was rejected a few months later.

    It is likely that the myth of German as the official language of the US first arose in the 1930s, but it dates back to the country's earliest history and another similar story. Most scholars suspect that the US legend originated as a German-American Bund propaganda move aimed at giving German added weight via the spurious claim that it had very nearly become America's official language. By mixing wishful thinking with certain historical events in Pennsylvania, the Nazi-influenced Bund produced the national vote story.

    On reflection, it is ridiculous to think that German might have become the official language of the US. At no time in its early history was the percentage of Germans in the United States ever higher than about ten percent, with most of that concentrated in one state: Pennsylvania. Even in that state, at no time did the number of German-speaking inhabitants ever exceed one-third of the population. Any claim that German might have become the main language of Pennsylvania in the 1790s, when over 66 percent of the population spoke English, is absurd.
    But there is some Pennsylvania history that may have helped produce the national vote legend.
    Može da posluži i ovo: snopes.com: German Almost Became Official Language

    Te priče za nemački su otprilike isto kao i bulažnjenja o zlatnim kašikama cara Dušana, nekakvom Teslinom srbovanju, arijevskom poreklu Nemaca ili o čistim nacijama. Naprosto, veliki broj naroda ima takvu propagandu kako bi se lečili kojekakvi kompleksi.
    vladas, anbeast, VLADAN P and 4 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #15
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Dunsteri, niko da pomene NOMOS (naravno, ne shvatite ozbiljno ovo vredjanje s pocetka, ja to vama od miloste)
    Ima istine u onome sto rece Serbisa.
    Nesto sam rasejan (opet imam temperaturu, prava sam devojcica. IZVINJAVAM se devojcicama. Mislio sam pravi sam nezni cvetak) pisacu malo kasnije sire
    vladas, VLADAN P and Neša like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Ozdravi nam brzo. :*
    RUS, anbeast and Serb like this.
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

  7. #17
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Od Nemaca najvise cenim Sinn i Glashutte Original. Naravno tu je i Lange (ali su im svi modeli teska klasika). Zapravo najvise volim nemacke satove, njihovu jednostavnost, preciznost, kvalitet, posvecenost tehnickom aspektu. I draze mi je kad na brojcaniku pise Made in Germany, nego Swiss made. Od manjih proizvodjaca (a ima ih puno), volim Steinhart. Iako su Stowa, Archimede verovatno ispred njih. Mislim da ce oni nesto uraditi u buducnosti, mada im zameram sto uglavnom prave omaz satove. Nedostaje im originalnosti, ali verujem da ce i to ispraviti sa vremenom. Zameram im i sto glume Swiss made
    vladas, anbeast and Serb like this.

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Nomos je sigurno vredan pominjanja. njih posebno cenim zato sto su krenuli u pravcu in-hous mehanizama (ne znam mnogo o njima, moracu malo da se obrazujem). Za ljubitelje minimalistickog stila su ko poruceni
    anbeast and krstin like this.

  9. #19
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Citat krstin kaže: Pregled poruke
    I draze mi je kad na brojcaniku pise Made in Germany, nego Swiss made.
    Ovo potpisujem. I meni je to nekako draze

    Nomos je svakako odlican proizvodjac.

    anbeast, ajde nemoj tu da foliras, pisi.
    Poslednja ispravka: RUS (28.1.2013. u 20:07)
    anbeast, krstin and Serb like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  10. #20
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Zašto volimo Nemačke satove?

    Ja se vec neko vreme lozim na NOMOS, onako, nekako su underground... Iako volim jednostavnost, oni su minimalizam i Bauhaus logiku, da forma prati sustinu, doveli do paroksizma (hmm...moze li se ova rec upotrebiti da oznaci krajnost?! Kako god - strasno sam zeleo da je nekako negde upotrebim )

    Mnogo toga ste pametno rekli, ne bih imao sta da dodam a da ne bude ponavljanje... Ocigledno je da su Nemci nasli nisu na trzistu i ispunjavaju je vrlo fino. Verujem da nije slucajno da niko od ''mikroba'' nije krenuo putem rasta i otvorenije konfrontacije sa pastirima od preko grane...

    I draze mi je kad na brojcaniku pise Made in Germany, nego Swiss made.
    Sto rekose u klipu: Ti bi se kanda obradovao da oni dodju?!

    Osim Sinn-a, Nomosa i donekle Damaska (bese Svaba?) koje cenim zbog pristupa satovima i inzenjeringa, ostale cenim zbog dobrog odnosa cene i kvaliteta, i sto ih vidim kao nesto meni dostupno. Inace, nisu peterano originalni.
    Naravno postujem vojnicku istoriju Stowe i Laca (Lacoa?)....
    Poslednja ispravka: anbeast (28.1.2013. u 20:18)
    RUS, Neša, krstin and 1 others like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

Strana 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •