Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 25
  1. #1
    Novi član
    Član od
    12.8.2010.
    Poruke
    23
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Seiko,Citizen,ili neki treci...

    Pozdrav svima,evo mene opet.
    Upravo sam kupio Casiov G shock za nekih 9000 i blago je reci da sam odusevljen. Sada,na redu je i jedan malo ozbiljniji sat od ovog sportiste. prioritet mi je automatik. U ovu temu nisam puno upucen. Ko pravi automatike u cenovnom rangu 150-200e. Kako se Citizen eko drive ponasa u praksi. Da li mora da se skida sa ruke da se puni ako je,recimo,u zimskim uslovima vecinom svog vremena prekriven odecom? U stanu kada nema direktne sunceve svetlosti itd... Ili neki treci proizvodjac?

  2. #2
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko,Citizen,ili neki treci...

    Pa sada automatik za tamo malo para postoji, ali ipak ako hoces dobar automatik treba da odvojis malo vise. Sto se tice moje preporuke ja sam tu za Seika. Ukoliko se odlucis za Citizen eco drive, e tu mozes da kupis fin satic za oko 200e, eventualno 250e. Pogledaj malo ljudi su prezadovoljni sa njima. Eco drive sistem je fenomenalan i tu nema greske. Sat se puni i kada nije napolju, i naravno da ne treba da se skida sa ruke. U zavisnosti od mehanizma, ali za jedan ili dva dana nosenja sat akumulira dovoljno energije za period od oko godinu dana rada. Tako da tu neces briniti, ni o odrzavanju ni o bateriji.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko,Citizen,ili neki treci...

    Seiko skx007/009 ili skx779/781 su odlični satovi sa automatskim mehanizmima ali ih nema kod nas tako da bi morao da ih kupuješ online putem. Seiko SNKF11 koji imaš kod vitanov-a je takođe odličan sat, ako voliš satove malo većeg prečnika, u suprotnom baci pogled na SNZF17 tzv. Sea Urchin. Narukvica mu nije baš najkvalitetnije izrade, ali je generalno satić ok. Citizen ny0040 ili ny2300 su takođe solidni satovi i što je najvažnije, domaći distributer ih je uvezao tako da možeš i kod nas da ih pogledaš. Možeš da vidiš i Bernhardt Sea Shark koji ima miyota 8215 mehanizam, isti mehanizam koji se nalazi i u pomenutim Citizen modelima. Sa carinom i porezom bi te izašao oko ili možda malo preko 200€.
    Na kraju, pogledaj i male oglase na forumu, možda nađeš nešto zanimljivo.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #4
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko,Citizen,ili neki treci...

    Ja stvarno ne poznajem tako dobro svet satova kao Dragon, ali mi jedna stvar nije jasna. Ako su ovo dobri menahizmi, zasto su cene ovih satova tako niske? I jos jedna stvar, servisiranje jednog automatika kosta oko 100e, to je pola vrednosti ovog sata. To mi tek nije jasno. A govorim o redovnom servisiranju. U cemu je ovde fora? Mislim pitam pre svega?

  5. #5
    Novi član
    Član od
    12.8.2010.
    Poruke
    23
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko,Citizen,ili neki treci...

    Hvala na preporukama,i na brzom odgovoru. Eco drive mi se dopada,ali sam skeptik bio po pitanju funkcionalnosti,jer prijatelj mi kaze da on njegov povremeno puni ispod stone lampe. 4-5h punjenja i moze da mu radi nekih 4 dana u ormaru

  6. #6
    iwc
    iwc je offline
    Banned
    Član od
    21.9.2009.
    Poruke
    311
    Lajkovi
    49
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko,Citizen,ili neki treci...

    Vladane nemas dobre informacije kada je u pitanju Citizen Eco drive. Prvo ne bih rekao da je automatik funkcionalniji od eco drive mehanizama, naprotiv automatik moras da nosis svakog dana, ili da kupis kutiju za navijanje. Drugo, ne znam zasto bi neko punio sat ispod stone lampe?! Osim ako covek nije u zatvorskoj celiji pa ne izlazi nikako napolje. Uostalom evo na ovom sajtu mozes procitati koliko je potrebno da se napuni baterija i koliko drzi (recimo kal E810); http://www.citizenwatch.com/COA/Engl...p?caliber=e810

    E sada, automatik ima svoju dusu, ali to je vec nesto drugo.

    Citat Vladan984 kaže: Pregled poruke
    Hvala na preporukama,i na brzom odgovoru. Eco drive mi se dopada,ali sam skeptik bio po pitanju funkcionalnosti,jer prijatelj mi kaze da on njegov povremeno puni ispod stone lampe. 4-5h punjenja i moze da mu radi nekih 4 dana u ormaru
    Poslednja ispravka: iwc (27.8.2010. u 1:00)

  7. #7
    Novi član
    Član od
    12.8.2010.
    Poruke
    23
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko,Citizen,ili neki treci...

    Kakvo bre odrzavanje 100e,pa za taj novac cu da kupim pristojan Casio na baterije
    Elem,sto se tice tog eco drive-a,lik nema razlog da laze,jer ga prodaje sa tom pricom... Kupljen je u Americi,mozda nije original? Da li postoji nacin da se proveri to kod nas u servisima?

  8. #8
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Seiko,Citizen,ili neki treci...

    Samo par komentara:
    Citat Vladan984 kaže: Pregled poruke
    ...prijatelj mi kaze da on njegov povremeno puni ispod stone lampe. 4-5h punjenja i moze da mu radi nekih 4 dana u ormaru ...
    Eco drive se jako tesko puni na fluoroscentnim lampama i na novim "stedljivim" sijalicama, tako da je pitanje pod kakvom vrstom svetla je prijatelj punio sat.

    Citat UlysseNardin kaže: Pregled poruke
    ... servisiranje jednog automatika kosta oko 100e, to je pola vrednosti ovog sata ...
    Cena servisa dosta zavisi od vrste mehanizma, servisnog intervala itd. tako da 100e nije uvek cena odrzavanja (pogotovo ne za 7s26, ako se mislilo na njega). S druge strane - cini mi se da automatski mehanizam moze da izdrzi mnogo duzi period (uz pravilno odrzavanje/servisiranje) u odnosu na vecinu eco drive mehanizama. Eco drive je odlicna tehnologija ali imaju par mana:
    - uglavnom su to mehanizmi bez sintetickih rubina
    - baterija (akumulator) im traje 5-12 godina, zavisno od tudjih iskustava, a onda i njena zamena kosta i to dosta
    - nakon duzeg perioda (npr. 20 godina) bice tesko naci adekvatan mehanizam, posto ce verovatno morati da se kompletno menja
    No time to lose

  9. #9
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko,Citizen,ili neki treci...

    VladaS je u pravu!

    Eco-Drive kolekcija jeste odlicna ali postoji bojazan kod ovakvih mehanizama. Curenje baterije u mehanizmu je jedan od primera.
    Spominju se automatici i njihov servis, da kod automatika je obavezan servis, ali i kod Eco-Drive kolekcije upravo zbog menjanja baterije koja kosta 70-150 eura.

    UlysseNardin, Japanski mehanizmi, satovi jesu jeftiniji od Svajcarskih upravo iz razloga koji potice iz Seikove pa odmah zatim i Citizenove fabrike,
    DOSTUPNI, PRISTUPACNI SATOVI SVAKOG COVEKA!

    bdw, imam Seika starog 30-ak godina, bez servisiranja radi sa kasnjenjem nekih sat vremena.
    Citizena koji radi savrseno sa servisima nekih 20 god.

  10. #10
    Novi član
    Član od
    12.8.2010.
    Poruke
    23
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko,Citizen,ili neki treci...

    Pretpostavljam da je na jeftinijim modelima eco dive-a taj period servisiranja kraci,recimo oko 5-6 godina. Kao laik,ne vidim prednost takvog mehanizma u odnosu na kvarcni,jer kvarcnom ce baterija da traje 3-4 god i njena zamena bice par stotina dinara?!
    Mozda je ipak,u tom cenovnom rangu,bolje opredeliti se za kvarcni...ili gresim? Pozdrav

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. MALA Pomoc oko izbora SATA SEIKO VS CITIZEN
    By b0le in forum Japanski satovi
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 3.3.2010., 11:01
  2. Bio neki vasar u subotici, kad tamo...
    By Laslo51 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.11.2009., 19:44
  3. Koji od ova 2 ili mozda neki treci?
    By cor in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 25.6.2009., 12:28
  4. Seiko - Tissot - Citizen - ... ?
    By uroshBG in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 27.3.2009., 0:40
  5. Seiko vs Citizen
    By rasa in forum Citizen
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 9.3.2009., 23:53

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •