Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 25
  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Seiko,Citizen,ili neki treci...

    Pa kao sto su ti rekli, sve ima svojih prednosti i mana. Vaznije je da odaberes sat koji ti se dopada vizuelno, a mehanizmi manje vise svi rade svoj posao sasvim korektno

  2. #12
    Član Avatar korisnika Misko81
    Član od
    7.6.2010.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    277
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Seiko,Citizen,ili neki treci...

    Servisiranje standardnih Seiko automatika je ~20-25e. Jednom u 5 godina - zaista ne predstavlja neki trošak.
    Ja bih birao između standardnog kvarcnog i automatika, zbog mogućih komplikacija i cene zamene baterije kod EcoDrive-a.

  3. #13
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko,Citizen,ili neki treci...

    Ne znam da li gresis ili ne i ne bih se upustao u raspravu sta je bolje,kvarvni,automatik ili eco drive..pri tom mislim konkretno na tvoju nedoumicu..,ali ja sam kupio Skyhawk sa eco drive mehanizmom.To o punjenju baterije ispod lampe,stvarno mi je malo cudno,al ajd sad...Kada sam ga dobio iz USA indikator baterije je bio skoro na minimumu (verovatno je stajao u kutiji,pa zbog toga),ali kako sam je otvorio sat je radio normalno i napunio se vrlo brzo.Kako ce raditi zimi,stvarno ne znam,ali videcemo.Ja moj sat ne skidam sa ruke,ni na moru,ni na bazenu,ni kad se tusiram,spavam i jako sam zadovoljan satom.
    A koliko ce trajati baterija videcu,ali i kada bude bila potrebna zamena,svakako cu je zameniti i nastaviti da ga koristim.Pozdrav.

  4. #14
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko,Citizen,ili neki treci...

    Ma naravno Djordje, ja takodje imam nekoliko modela Citizena Eco drive. Uopste ih ne nosim cesto, i stoje u kutiji, ali kada ih stavim na ruku u toku tok dana se napune za dovoljan broj meseci. Imam ih nekoliko godina, nikad nikakav problem. Ali covek veruje drugaru koji puni sat uz pomoc lampe, to stvarno nema potrebe komentarisati.

  5. #15
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko,Citizen,ili neki treci...

    Ovde se vodi diskusija o tri različita mehanizama sata, (bolje rečeno o dva mehanizama), automatik, kvarc, kvarc-Eco Drive.
    Nastanak kvarcnog sata proizvodi jaku krizu svetu časovničarstva, njegov sam nastanak kao jeftiniji mehanizam, pritom precizniji mehanizam od automatika zatvara dosta švajcarskih proizvođača satova u tadašnje vreme.
    Opstajanjem u tadašnjim godinama dolazi i do usavršavanjea mehanizama, proizvode se precizniji mehanizmi sa manje otstupanaja, više komplikaciaja, itd...
    Seiko proizvodi satove sa Kinetc mehanizmima dok Citizen Eco Drive tehnologiju. Dakle postoji konkurencija među proizvođačima koja je uvek prisutna.

    Eco Drive mehanizam je zaista odličan kvarcni mehanizam. Koji verno služi godinama . Na slici ti je pravilno prikazano šta puni i kako se puni baterija Eco-Drive tehnologije.



    Neko je spomenuo da automaci imaju dušu!
    Imaju je zaista, zvuk sata govori iz mehanizma. Skazaljka tako lagano klizi na brojčaniku da postoji meni barem utisak za je sat nekako živ, dok kod kvarca skazaljka udara i čuje se samo tak, tak, tak!
    Naravno imam dosta kvarcnih satova i nemam ništa protiv njih, čak što više dosta su korisni ljudima koji dosta rade, a kojim slučajem ne smeju nositi sat na radnom mestu. Ili automatici se ne preporučuju ljudima koji sede, borave pola dana u foteljama ili im je radno mesto za kompjuterom.
    Ali kod automatika postoji rezervna snaga koja nije toliko velika kao kod Eco-Drive-a pa se sve nadomesti. Kašnjenja se i ne osete tako da ga možeš kupiti.

    T E R M I N O L O G I J A kaže, automatik je:

    Automatik : ovakvi satovi imaju mehanizam sata kod koga se opruga navija uz pomoć rotirajućeg tega (zamajca). Najmanjim pomeranjem sata na ruci stavlja se u pokret zamajac koji navija oprugu. Automatski satovi imaju takvo rešenje da se opruga ne može nategnuti preko mere i na taj način eventualno prekinuti.
    bdw, možda je drugarov sat u kvaru!?

  6. #16
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Seiko,Citizen,ili neki treci...

    [offtopic]
    Skoro sam (na WUS-u) pročitao pričicu koju je ispričao jedan zaljubljenik u satove. Ukratko - kvarcnom satu "ne treba" niko da ga nosi. Ako bi vlasnik i umro - sat bi nastavio da radi... Automatik zavisi od svog vlasnika - ako vlasnik umre - i sat prestaje da radi. Zato on konkretno automatik oseca mnogo vise "zivim".
    Malo morbidne misli , ali vredi razmisliti. BTW - mislim da ova tema ne treba da se izrodi u automatik vs. kvarc. Ova prica se samo zgodno nadovezala...
    [/offtopic]
    No time to lose

  7. #17
    Novi član
    Član od
    30.7.2010.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko,Citizen,ili neki treci...

    Angel, zasto mislis da se automatici ne preporučuju ljudima koji sede, borave pola dana u foteljama ili im je radno mesto za kompjuterom?!

  8. #18
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko,Citizen,ili neki treci...

    Citat damasko kaže: Pregled poruke
    Angel, zasto mislis da se automatici ne preporučuju ljudima koji sede, borave pola dana u foteljama ili im je radno mesto za kompjuterom?!
    Nije to samo moje mišljenje.

    Nešto sam pisao o tome u ovoj temi!
    Damasko, automatik se ne može naviti ako sediš pola dana u fotelji ili si u krevetu. Dok si za kompjuterom ne praviš pravilne pokrete ruke koje navijaju sat pa iz tog se razloga kaže da nije preporučljivo zbog same preciznosti sata i njegovog navijanja. Da nepričamo kako si aktivan dok si u krevetu.
    Tvrdim da ti sat nije potpuno navijen ako ga samo protreseš par puta pa zatim gledaš omiljene kanale za TV-m. Dešava se da vlasnicima satova koji svoj sat dovoljno ne naviju pomisle da je sat u kvaru, baš iz razloga što je sat stao jer je bio nedovoljno navijen.

    @vladas, uhhh odličan offtopic! Priznaj, ima istine u tome?

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    [offtopic]
    - ako vlasnik umre - i sat prestaje da radi.
    [/offtopic]

  9. #19
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Seiko,Citizen,ili neki treci...

    da malo i ja oftopikujem

    skoro sam raspravljao sa kolegom koji me je ubedjivao da je njegov casio protrek bolji od mojih automatika. ima termometar, kompas i jos 100 cuda. naravno da nisam dao na sebe i moj odgovor je bio - kad bace nuklearnu bombu i kad mu emp sprzi sat, moj orient ce da radi jos 42 sata. jos ako ostane zakacen za neku granu i ako duva vetar...

  10. #20
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko,Citizen,ili neki treci...

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    da malo i ja oftopikujem

    skoro sam raspravljao sa kolegom koji me je ubedjivao da je njegov casio protrek bolji od mojih automatika. Ima termometar, kompas i jos 100 cuda. Naravno da nisam dao na sebe i moj odgovor je bio - kad bace nuklearnu bombu i kad mu emp sprzi sat, moj orient ce da radi jos 42 sata. Jos ako ostane zakacen za neku granu i ako duva vetar...
    hahahahaha!

Slične teme

  1. MALA Pomoc oko izbora SATA SEIKO VS CITIZEN
    By b0le in forum Japanski satovi
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 3.3.2010., 11:01
  2. Bio neki vasar u subotici, kad tamo...
    By Laslo51 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.11.2009., 19:44
  3. Koji od ova 2 ili mozda neki treci?
    By cor in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 25.6.2009., 12:28
  4. Seiko - Tissot - Citizen - ... ?
    By uroshBG in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 27.3.2009., 0:40
  5. Seiko vs Citizen
    By rasa in forum Citizen
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 9.3.2009., 23:53

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •