Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 63
  1. #51
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Kupovina sata

    Citat banja kaže: Pregled poruke
    E sad ako je sat mirovao 10 godina (a nadam se da jeste ),da li je moguce da ulje ili sta vec ima u njemu da izvetri i da li bi trebao da ga odnesem na servis? Mozda je pitanje glupo ali cisto me interesuje da li je moguce i tako nesto da se desi, ipak 10 godina nije malo ?
    Nema glupih pitanja, tako da slobodno pitajmo sve sto ne znamo, jer drugog nacina za ucenje nema.

    Elem, ja sam isto pitanje postavio nedavno sajdziji, pa mi je covek objasnio da bez obzira da li se sat nosi ili ne, trebalo bi da se ocisti i ponovo podmaze bar jednom u 5 godina, zato sto ulje vremenom gubi viskozitet!
    Tako da, ako vec sumnjas da je stajao 10 god. - odnesi ga ipak kod doktora na pregled!
    poz!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  2. #52
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kupovina sata

    @7s36 , @sima hrabri : Hvala puno na odgovorima!

    Evo,novih zapazanja! Sat imam nedelju dana, u prva dva dana nisam kombinovao polozaje nocu,odnosno,sat je dnevno brzao oko 4 sekunde a nocu oko 3 ( bio je ostavljen u polozaju licem na gore) pa sam zato dosao do rezultata od 7 sek./24 h. Kad sam malo pretrazivao po forumu,nasao sam na podatak kako da nocu skine par sekundi (ostavim ga u polozaju kao zidni sat).Sada dnevno brza 4-5 sek.,a nocu ostavljajuci ga u pomenutom polozaju skine 2-3 sek.,tako da za 24 sata brza u proseku oko 2 sek. E sad ne znam da li je sat "nulovan" posto ima ovakav rezultat,a neznam i da li je nosen,mada sumnjam sat je potpuno nov a kupljen je kod Vitanova.
    Ne znam do kada ce drzati ovakav rezultat ali za sada je

    E sad, sat je proizveden juna 2000 god. ako sam ja dobro rastumacio brojeve,znaci 10 godina je proslo,sad da li je nosen ili ne to ne mogu da znam mada sumnjam da jeste,posto kad sam ga kupio nije nimao ni najmanju ogrebotinu,imao je foliju na sebi a i Vitanov je ozbiljna firma.Da sam ga kupio na buvljaku pa onda da se zapitam,ovako sam poprilicno siguran da je nenosen.
    Ipak,nista me ne kosta da svratim kod sajdzije kao sto kaze sima hrabri,da se proveri u kom je stanju i eventualno podmaze.
    Zamolio bi Vas da mi preporucite dobrog (PROVERENOG) sajdziju u N.Sadu kod koga bi odneo sat a da se ne brinem da ce ga pokvariti ili mi uvaliti neke polovne delove. (Imao sam neka losa iskustva sa nekim pa sam zato obazriv! )

    Onaj ko nosi mehanički sat na neki čudan način saživi sa njim, ipak njih pokreću naši pokreti i naša životna energija. Mehanički sat zavisi od nas, stoga postoji simbiotska povezanost.
    Sta reci za ovakvu misao osim

    Pozdrav!

  3. #53
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Kupovina sata

    Citat 7s36 kaže: Pregled poruke
    Ako nije off topic dodao bih jednu misao. Onaj ko nosi mehanički sat na neki čudan način saživi sa njim, ipak njih pokreću naši pokreti i naša životna energija. Mehanički sat zavisi od nas, stoga postoji simbiotska povezanost.
    Da, da, da, , lepo receno!


    Citat banja kaže: Pregled poruke
    Zamolio bi Vas da mi preporucite dobrog (PROVERENOG) sajdziju u N.Sadu kod koga bi odneo sat a da se ne brinem da ce ga pokvariti ili mi uvaliti neke polovne delove. (Imao sam neka losa iskustva sa nekim pa sam zato obazriv! )
    ako slucajno ne dobijes odgovor u skorije vreme, posalji pp clanu nikola0406 ili nasem moderatoru dragonu, oni ce te uputiti na pravo mesto!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  4. #54
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kupovina sata

    @sima hrabri
    Vazi,hvala!

  5. #55
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Kupovina sata

    Popov ili Simović pa ti biraj , kontakt imaš u "Servisi"!

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #56
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kupovina sata

    @dragon
    E jesi brz ,nema sta! Znaci ova dva,su proverena.Kad bi birao jednog od njih kojeg bi izabrao? :p

  7. #57
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Kupovina sata

    Potpuno je svejedno kod kojeg ćeš otići, obojica su izuzetni u svom poslu i ni sa jednim nećeš pogrešiti.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #58
    Novi član Avatar korisnika 7s36
    Član od
    9.10.2010.
    Lokacija
    Obrenovac
    Poruke
    24
    Lajkovi
    4
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina sata

    Hvala, hvala, imaju mehanički nešto što kvarcni nemaju...
    banja zar ti sat nije pod garancijom? Zašto ga ne "razgaziš" pa ne odneseš kod Vit? Nije ti nulovan sigurno jer bi u jednom položaju trebalo da žuri a u jednom kasni. Dobar sajdžija ti napravi da su "kašnjenja" i "žurenja" približno jednaka u ta dva položaja a od kvaliteta sata ti zavisi amplituda, što je manja to imaš posla sa boljim satom. Rekao bih da treba da očekuješ +/- 5 sekundi na dan u najgorem slučaju. Ali i bez toga rekao bih da ti sat poprilično dobro čuva vreme.
    Poz
    Audaces fortuna iuvat

  9. #59
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kupovina sata

    @dragon
    E ako ti tako kazes,ajd da ti verujem.... :p Pozdrav
    @7s36
    Sat je naravno pod garancijom, 2 god.
    Zašto ga ne "razgaziš" pa ne odneseš kod Vit?
    Bojim se da nisam razumeo sta si mislio pod "razgazis"
    Onda je najbolje da ga malo razradim,da ga nosim 2-3 meseca pa da ga onda odnesem kod sajdzije,do tada nek bude ovako.

  10. #60
    Novi član Avatar korisnika 7s36
    Član od
    9.10.2010.
    Lokacija
    Obrenovac
    Poruke
    24
    Lajkovi
    4
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina sata

    he, he pa mislim razradiš... Raspitaj se kod Vitanova da ti ne skine gar ako ga nosiš sa strane. Ne bih se brinuo za mehanizam, ne nosi on tebe nego ti njega, he, he...
    Audaces fortuna iuvat

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kupovina džepnog sata
    By skydiver in forum Džepni satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 12:09
  2. Kupovina sata do 250 evra.
    By Don_Krstic in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 3.1.2011., 10:04
  3. Kupovina sata
    By Aleksandar S in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 23.11.2010., 15:32
  4. Kupovina sata bez papira
    By sub in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 6.10.2010., 11:33
  5. kupovina sata do 700-800 EUR
    By milan zmaj in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 23.7.2009., 7:13

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •