Strana 5 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 63
  1. #41
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Kupovina sata

    Čestitam banja, lep sat nema šta. Moj glas ide za braon narukvicu, ipak mi se najviše sviđa.
    Nek te u zdravlju služi!

    Pozdrav.

  2. #42
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kupovina sata

    @Vladan_Stevanovic
    Hvala puno, i meni je braon kais za nijansu lepsi!

    Hvala svima! Zahvaljujuci ovom forumu i ljudima,pravim ljubiteljima satova ja sam se i odlucio za automatika a siguran sam da nisam pogresio! Kao sto sam i rekao na pocetku ove teme, nisam veliki poznavalac satova ali sam zato veliki zaljubljenik u iste.Citajuci razne postove,dosta novog sam saznao sto ranije nisam znao a i nisam imao gde da procitam.Mislim da je ovde najdragocenije iskustvo i utisci ljudi o svojim "ljubimcima", nesto sto se ne moze procitati u obicnoj specifikaciji satova.Shodno tome, ocekujte da cu u skorije vreme, kad se malo slegnu utisci i ja napisati nekoliko reci, u vidu skromnog review-a, koji ce nadam se nekome pomoci da se eventualno odluci na kupovinu ovog sata.
    U svakom slucaju jedno je sigurno, ostacu verni posetilac ovog foruma, a nadam se i ucesnik u pojedimim temama. Ma dok ne prestignem Vladana_Stevanovica u broju ovih zelenih kockica,necu se smiriti! (naravno sailm se) :p

    Pozdrav.

  3. #43
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Kupovina sata

    banja - cestitam na izboru! Odlican klasicni dizajn, definitivno ne moze da omane . Podseca na pilitske B-uhr satove, pa cak i na Hamilton Khaki seriju!

    Takodje mislim da je super sto si izabrao sat sa metalnom narukvicom, posto je kozne lakse naci naknadno. I meni se cini da mu braon "cuci" za nijansu bolje.
    No time to lose

  4. #44
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kupovina sata

    @vladas
    Hvala! Pa da podseca na pilotske, zapravo on spada u grupu Seiko Military satova,ovo su mu braca "blizanci" : http://img202.imageshack.us/img202/5569/swsnzg09j11.jpg kao i ovde: http://img535.imageshack.us/img535/8599/snzg15k11.jpg ,razlika je samo u boji i narukvici,ostalo je potpuno indenticno, mada meni se vise svideo ovaj klasicni dizajn.

    Poslednja ispravka: banja (18.12.2010. u 15:26)

  5. #45
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Kupovina sata

    Izbor za 10 ako volis military look.Na nato remenu ko saliven.

  6. #46
    Stariji član Avatar korisnika Larosa
    Član od
    17.11.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    538
    Lajkovi
    1905
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kupovina sata

    Uuuuu,dobar snajper...........

  7. #47
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Kupovina sata

    Citat banja kaže: Pregled poruke
    Ma dok ne prestignem Vladana_Stevanovica u broju ovih zelenih kockica,necu se smiriti! (naravno sailm se) :p
    Hehe, samo napred druže

    Citat Larosa kaže: Pregled poruke
    Uuuuu,dobar snajper...........
    Dobar, dobar

    Pozdrav.

  8. #48
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kupovina sata

    @jole777
    Volim military dizajn, definitivno!
    A sto se tice snajpera, mmmmmm....., vidim da Larosa zna sta je dobar snajper, a vidim svidja se i Vladanu!! :p Momci,imate ukusa nema sta!

  9. #49
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kupovina sata

    Evo prvih rezultata!

    Posle 2,5 dana, sat mi brza 15 sek, u proseku oko 7 sek.dnevno. Nocu mi brza 3 sekunde, ostavim ga vodoravno,sa brojcanikom na gore. Primetio sam kada ga navijam (mahanje rukom-levo desno nekih minut),posto ga prvi dan nisam nosio dugo,da mi je odmah skocio par sekundi u plus. Znam da je 2,5 dana prekratak period da bi dao ocenu koliko u proseku brza ili kasni. Mislim da ga nosim mesec-dva,da radi svaki dan da se mehanizam razradi pa da ga onda odnesem kod urara da mi smanji odstupanje ukoliko bude veliko. E sad, interesuje me sledece:

    - u kom polozaju da nocu ostavljam sat da bi smanjio odstupanja? Inace,u kom polozaju brza a u kom sporije ide?

    - procitao sam na forumu temu o znacenju oznaka na satu i zakljucio da je sat napravljen juna meseca 2000. god.,znaci ima punih 10 god.( skoro tinejdzer :p). E sad ako je sat mirovao 10 godina (a nadam se da jeste ),da li je moguce da ulje ili sta vec ima u njemu da izvetri i da li bi trebao da ga odnesem na servis? Mozda je pitanje glupo ali cisto me interesuje da li je moguce i tako nesto da se desi, ipak 10 godina nije malo ?

  10. #50
    Novi član Avatar korisnika 7s36
    Član od
    9.10.2010.
    Lokacija
    Obrenovac
    Poruke
    24
    Lajkovi
    4
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina sata

    Citat banja kaže: Pregled poruke
    Evo prvih rezultata!

    Posle 2,5 dana, sat mi brza 15 sek, u proseku oko 7 sek.dnevno. Nocu mi brza 3 sekunde, ostavim ga vodoravno,sa brojcanikom na gore. Primetio sam kada ga navijam (mahanje rukom-levo desno nekih minut),posto ga prvi dan nisam nosio dugo,da mi je odmah skocio par sekundi u plus. Znam da je 2,5 dana prekratak period da bi dao ocenu koliko u proseku brza ili kasni. Mislim da ga nosim mesec-dva,da radi svaki dan da se mehanizam razradi pa da ga onda odnesem kod urara da mi smanji odstupanje ukoliko bude veliko. E sad, interesuje me sledece:

    - u kom polozaju da nocu ostavljam sat da bi smanjio odstupanja? Inace,u kom polozaju brza a u kom sporije ide?

    - procitao sam na forumu temu o znacenju oznaka na satu i zakljucio da je sat napravljen juna meseca 2000. god.,znaci ima punih 10 god.( skoro tinejdzer :p). E sad ako je sat mirovao 10 godina (a nadam se da jeste ),da li je moguce da ulje ili sta vec ima u njemu da izvetri i da li bi trebao da ga odnesem na servis? Mozda je pitanje glupo ali cisto me interesuje da li je moguce i tako nesto da se desi, ipak 10 godina nije malo ?
    Pa pazi ovako banja ja sam kupio sat sa istim mehanizmom i prvo ga nosio dobranih 9 meseci pritom ga podešavajući svake nedelje jer je žurio 15-tak sekundi na dan. A posle sam ga odneo na redovan servis da ga "nuluju". Posle toga sam malo eksperimentisao i uspeo da postignem "čuvanje" tačnosti vremena koje je bolje od jednog kvarcnog casio sata (-20sek/mesec) tokom 4 meseca(nijednom nisam odvrtao krunicu sem da podesim datum)! Detaljan opis procedure imaš na Blogu tačnost 7s36B. Ukratko ako su ga kako treba nulovali onda žuri sa brojčanikom okrenutim na gore a kasni ako je ravan brojčanika normalna na horizontalu (da gleda horizontalno).
    Koliko sam čitao po forumima ta "mast" se troši samo kada radi ukljičujući i komponente, sobzirom da toliko žuri znači nije nulovan => nije ni nošen Ako je stajao onda nije strašno. Sto kaže direktor Orijenta dobra strana mehaničkih satova je to što se ne habaju kada se nose. Poznati su primeri da seiko traje i do 40 godina ako se čuva. Zamisli koliko traju kada se nose na redovan servis i podmazivanje!
    Jako dobri mehanizmi skoro sam odlučio da sada malo nosom casio-a i dobio sam da mu rezerva traje oko ~40 sati dovoljno za jedan dan ne nošenja.
    Ako nije off topic dodao bih jednu misao. Onaj ko nosi mehanički sat na neki čudan način saživi sa njim, ipak njih pokreću naši pokreti i naša životna energija. Mehanički sat zavisi od nas, stoga postoji simbiotska povezanost.
    A da samo da dodam da je hardleks prava stvar! Hoću reći da sam za 0.5s nepažnje uspeo da malo ogulim staklo. A tako sam ga lepo čuvao protekle 2 godine. Al eto, čelični ćošak od šporeta je učinio svoje! Toliko sam ga razvalio da sam pomislio ode totalno, ali ima samo malu ogrebotinu. Hardleks možda nije otporan na grebanje kao safir ali definitivno zaustavlja metke, (i šporete)!
    Uživaj u satu odlično izgleda.
    Audaces fortuna iuvat

Slične teme

  1. Kupovina džepnog sata
    By skydiver in forum Džepni satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 12:09
  2. Kupovina sata do 250 evra.
    By Don_Krstic in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 3.1.2011., 10:04
  3. Kupovina sata
    By Aleksandar S in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 23.11.2010., 15:32
  4. Kupovina sata bez papira
    By sub in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 6.10.2010., 11:33
  5. kupovina sata do 700-800 EUR
    By milan zmaj in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 23.7.2009., 7:13

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •