Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 61
Like Tree114Likes

tema: Fossil TI 5070 Titanijum

  1. #51
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Fossil TI 5070 Titanijum

    Osecam da ucitavate znacenje koje moja opaska nema. Istrgnuli ste je iz konteksta prethodno napisanog...

    Jos nijedan argument nisam cuo od vas. Rado cu ga prihvatiti, ali se morate potruditi da diskutujete...
    VLADAN P and stanis like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  2. #52
    Novi član
    Član od
    3.11.2014.
    Lokacija
    Cacak
    Poruke
    9
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Fossil TI 5070 Titanijum

    Citat anbeast kaže: Pregled poruke
    Osecam da ucitavate znacenje koje moja opaska nema. Istrgnuli ste je iz konteksta prethodno napisanog...

    Jos nijedan argument nisam cuo od vas. Rado cu ga prihvatiti, ali se morate potruditi da diskutujete...
    Ne,culi Ste ih,pa zanemarili,pa se ja necu truditi da dalje diskutujem.Necu Vas cak vise udostojiti ni sarkazma.
    Sve najbolje.

  3. #53
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Fossil TI 5070 Titanijum

    Do sada ste napisali sledece:

    ''...mislim da samo poverenje pomenutih brendova ukazano ovom proizvodjacu dovoljno govori. Licno vec nekih godinu i malo jace nosim ch2600 i potpuno sam zadovoljan onim sto sam dobio za svoj novac, dakle odnosom cene i kvaliteta, cak bih rekao da kvalitet i prevazilazi cenu.''


    ''Sad sam svestan da zapravo brendovi kao sto su oni koje sam nabrojao (Adidas, Emporio Armani, Karl Lagerfeld, Michael Kors, Marc by Marc Jacobs, Burberry, DKNY, Diesel i Armani Exchange) ne mare puno za utisak korisnika i kritike u medijima, te svoj zig stavljaju na sve sto moze da prezivi put od rafa u prodavnici do kuce kupca. Da stvar bude crnja, a da bezobrazluk nema kraja govori i to da ljude zavaravaju jedanaestogodisnjim garancijama svoje lomove (Men's Fossil Decker Chronograph Steel Watch CH2600)''

    ''Zaliti se na kineske mehanizme je stvar davne proslosti, sa obzirom da bi spisak velikih korporacija svih mogucih industrija danasnjice koji svoje proizvodne pogone imaju u Kini bio, slovima, bezgranican.''

    Dakle, Vasi ''argumenti'' podrazumevaju sledece:

    1. Treba verovati na rec da brend koji je dobar u proizvodnji konfekcije i farmerica mora biti dobar i u ''proizvodnji'' satova.

    2. Ukoliko ste imali licno pozitivno iskustvo sa jednim od satova modnih proizvodjaca to mora znaciti da se ti proizvodjaci mogu svrstati u horoloski panteon.

    3. ''Sve'' se danas pravi u Kini sto implicira da razlike u kvalitetu ionako nema.




    Da ste se potrudili i citali postove detaljno, uvideli biste da vecina komentatora prihvata da satovi modnih brendova imaju svoje pravo ''na zivot'', da se po odredjenoj ceni i odredjenoj grupi korisnika mogu i preporuciti, ali da se iz odredjenih objektivnih razloga ne mogu svrstati rame uz rame sa pravim casovnicarskim brendovima.

    1. Niste mi odgovorili koje patente, koncepte i tehnologije je neki od modnih brendova razvio i na koji nacin su uticali na razvoj casovnicarske industrije?
    Niste mi odgovorili koji se mehanizmi ugradjuju u satove i od kojih se materijala proizvode kucista.
    Kada mi budete dali te informacije, moci cemo da to uporedimo sa informacijama koje se ticu Casija, Seika, cak i Timex-a i da ozbiljno raspravljamo.

    Zadovoljstvo ciljne grupe korisnika modnih satova niko nije sporio jer su preferencije te grupe prilicno razlicite od preferencija ljubitelja satova.

    2. Na vase pozitivno iskustvo je odgovoreno jednim negativnim iskustvom, te je ovde: nereseno!

    3. Napisao sam u prethodnim postovima koja je razlika kada je nesto proizvedeno u Kini, ali po standardima kvaliteta kompanije koja je u pitanju i kada je od kineskih kompanija, na veliko, kupljen odredjeni broj komponenata. Dakle, Casio mehanizam proizveden u Kini nije isto sto i kineski mehanizam kupljen na veliko. ( pa makar bio i Sea Gull jer i oni, iako relativno cenjeni, imaju nekonzistentan kvalitet i traljav QC. Ali se za uzvrat ozbiljno bave casovnicarstvom i daju dosta za cenu koju traze).

    4. Jedanaestogodisnja garancija je provaljena kao marketinski trik (bez obzira sto se gotovo svi proizvodjaci gotovo svega, sluze njime).

    Ja Vama iskreno (a ne pasivno-agresivno) zelim sve najbolje. Pozdrav.
    Poslednja ispravka: anbeast (5.11.2014. u 13:53)
    Shmizla, RUS, vladas and 8 others like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  4. #54
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Fossil TI 5070 Titanijum

    .....
    vladas and Dragojlovic Darko like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  5. #55
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Fossil TI 5070 Titanijum

    Ovo za ljutnju se odnosi na dzangrizalo, i na popis satova koji je on naveo. Ne mogu prihvatiti da se nešto nazove sat, a pod haubom jedna zavojnica, komad plastike i baterija. Da je do mene, ukinuo bih , na ovom forumu, bili kakvu diskusiju o gore navedenim satovima, adidas, armani, ... , a dozvolio diskusiju i prikaz ultimat replika

  6. #56
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Fossil TI 5070 Titanijum

    A to bi vec bilo previse i neposteno, jer koliko god ti satovi bili losi ipak su da kazem legalni proizvodjaci u pitanju i ti satovi imaju svoje kupce i ok je da se o njima diskutije, dok replika kakva god bila ipak nije legalan proizvod, pa im samim tim nije mjesto ovdje
    Shmizla, RUS, anbeast and 1 others like this.
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  7. #57
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Fossil TI 5070 Titanijum

    Slazem se sa Darkom...ipak im tu nije mesto! Ne govorim o izradi ili kvalitetu nego zato sto to nije ni korektno i posteno.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  8. #58
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Fossil TI 5070 Titanijum

    Citat nokru kaže: Pregled poruke
    Da je do mene, ukinuo bih, na ovom forumu, bili kakvu diskusiju o gore navedenim satovima, adidas, armani, ... , a dozvolio diskusiju i prikaz ultimat replika
    Smatram da treba raspravljati i pisati o modnim satovima na ovom portalu i forumu, dok oni koji kopiraju nekoga i lažno se predstavljaju to ne zaslužuju.

  9. #59
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Fossil TI 5070 Titanijum

    Jasno mi je zašto kažu da se o ukusima ne raspravlja. Iz jednog jedinog razloga, rasprava vodi do sukoba. Za mene je pod pojmom sat mehanička naprava, vrhunac precizne mehanike, koja je satkana, od mnoštva epohalnih ljudskih otkrića, zvanih kotač i zupčanik, zakona fizike i matematike, koja pokazuje točno vrijeme, eventualno dan i datum, mjerenje prolaznog vremena, brzine objekta u kojem se nalaze, mjesečeve mjene i dr. OtvoritI jedan Lange, Patka, IWC, Zenith, Piaget,
    Glashutte, i gledati rad stroja, odmor je za oko, prisloniti ga na uho čut će te nešto, što kada se izvježbate, možete koristiti u određivanju izvrsnosti rada i kvalitete sata, dok kod CK i DKNY kad otvorite poklopac, ugledat cete veliki bijeli komad plastike, koji fiksira mašinu, a na uho ništa.


    I još nešto za Kineze. U urarstvu izuzetno spretni i sposobni, montaže satova rade sa po dvije pincete u jednoj ruci. Svaki drugi čovjek u Kini može izmjeniti federe na wekerici (kroz stoljeća izvježbali jedući štapićima), a u satove ugrađuju ono što im belosvetski kapitalistički hoštapleri naručuju.
    vladas, Mr D and arch_m like this.

  10. #60
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Fossil TI 5070 Titanijum

    Mislim da je sva prica krenula nizbrdo onog momenta kada je tek registrovani clan foruma ostatak ucesnika u raspravi "pozdravio" i "predstavio" im se prilicno pretencioznim - po tonu koji je slijedio, reci su, i zajedljivim - a, opet, za svijet istinskih ljubitelja urarstva potpuno irelevantnim odabirom premisa iz kojih je, onda, slijedio i potpuno pogresan i neutemeljen zakljucak.

    Kruno rece da se o okusima ne raspravlja. Istina!

    Ali ni kvalitet gume na Calvin Kleinovim gacama u urarstvu ne znaci ama bas nista.

    Postoji s jedne strane estetika, refleksija svega onoga sto kao individue jesmo, od zivotne nam filozofije do miljea iz kojeg dolazimo, ili s kojim se identifikujemo, pa je samim tim i potpuno individualna stvar svakog od nas, ali postoji i tehnologija, koju sahranjuju, ili, pak, slave, ne modne piste - nego neumoljivi zakoni mehanike.

    Tu presipanja iz supljeg u prazno nema. Zna se sta je pravi kvalitet, a sta ne.

    Sve u svemu, pogresan ton za jedan ovako vedar forum, na kojem - a zaista dugo da pratim, a, evo, odnedavno i pisem na njemu, i imam samo rijeci hvale za pozitivnu energiju i zelju forumasa da jedni drugima pomognu - nema potrebe za sarkaznom, zajedljivim komentarima i prepucavanjem.
    Poslednja ispravka: arch_m (10.11.2014. u 18:45)
    HADzI DALIBOR and MMario like this.

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Čelični vs. Titanijumski satovi
    By JovanaM in forum Opšti forum
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 16.4.2019., 12:14
  2. Fossil satovi - kako prepoznati repliku ?
    By Laslo51 in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 14.6.2012., 11:09
  3. Time Watch i Fossil>Help please!
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.12.2009., 22:49
  4. Fossil JR 9389
    By MaestroBG in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.5.2009., 16:45
  5. Kopča za fossil blue
    By mijailovic in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 10.1.2009., 13:44

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •