Strana 50 od 60 PrvaPrva ... 40464748495051525354 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 491 do 500 od ukupno 598
Like Tree901Likes

tema: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

  1. #491
    Član
    Član od
    2.4.2012.
    Poruke
    185
    Lajkovi
    513
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Za bambina te potpuno razumem, imam ga i ja i obozavam ga, najlepsi mi je osecaj na ruci sa njim od svih satova koje imam. Eto, ti volis Sovjete, ja volim i njih, ali i Japan. Ni Svajcarska mi nije mrska..

    Ranije me vintage satovi nisu posebno privlacili, ali nekako s vremenom sve vise. Ipak, mislim da cu se posle petice i jedne stare Omege (nekada) zaustaviti jer ih vec imam i previse. Marvin, Kalos i Omikron ce biti sredjeni u roku od 2 meseca poptuno, IWC i VC ce sacekati neka bolja vremena... To je i vise nego dovoljno starudija.

    Zaboravih da si ti kupio Infantry. Eto vidis, ja nikada ne bih taj sat kupio, radije bih dao 50e za peticu nego 10 za takav sat, ali potpuno kapiram tvoje objasnjenje i postujem ga. A satic je skroz ok.

    Sto se tice ponuda, nemam neke posebne preference trenutno, sledeci na redu ce mi verovatno biti neki malo bolji diver jer to jos nemam. A ti slobodno kaci sta god naidje dobro, nikad se ne zna...

    I svecano obecavam da cu kolekciju predstaviti kako treba konacno kada sredim ova tri starca, tamo negde iza 1. maja.
    Nenad Arandjelovic likes this.

  2. #492
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Kada je u pitanju kupovina starovremenskih satova ne moraju samo biti nostalgicni ili sentimentalni razlozi u pitanju. U principu u starim satovima lezi istorija,raznovrsnost mehanizama, raznoliki i smeliji dizajn. Cesto leze i inovacije npr. prvi lcd sat ili prvi automatski hronograf itd. Isto tako ako neko hoce pristupacan tzv.jump hour mora traziti stari sat, jer nove malo ko pravi. Postoji mnogo razloga zasto neko voli starovremenske satove. Ja npr. izmedju ostalih volim japanske satove ali nisam mnogo setan vise su drugi razlozi u pitanju.
    Petar012 likes this.

  3. #493
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.337
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Ja sve volim.
    Back on topic: da li je Seikov 7005 mehanizam bolji od 7s26?

    sent from my Gant fashionphone

  4. #494
    Član Avatar korisnika tihomirov
    Član od
    30.10.2014.
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2818
    Reputacioni uticaj
    188

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Ja osobno sam ljubitelj starovremenskih satova i veći gušt mi je pretraživati vintage nego nove modele. Ali najviše zbog širokog
    izbora, ako se nađu još i neki rjeđi modeli kud ćeš bolje. Nedavno sam naletio na jedan diver Cauny Darwil već zbog imena me privukao da ne govorim da je u prilično dobrom stanju, pa onda neka šviarska Rona iz šezdesetih s original narukvicom, kutijom i

    papirima potreban samo servis. Na kraju se ipak odlučim za jedan izgledom vojni sat iz četrdesetih godina ali pokazat ću ga kad stigne zasad samo toliko
    Zagor and Petar012 like this.

  5. #495
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Peki, kako je vreme prolazilo seiko je ubacivao sve jeftinije mehanizme, pa smo tako od serije šest, preko sedam, došli do 7s26 koji je navodno najlošiji, ali ne treba tako reći, to je odličan mehanizam, ali nije bolji od starih seiko mehanizama

    e sad ja ne mogu mnogo reći zašto, nisam ih rasturao, jedan cenjeni časovničar u beogradu, kojeg mi ovde ponekad preporučujemo mi je tako rekao, a i sad ću da slažem ali klk se sećam vladas je pisao isto ovde na forumu jedan sjajan tekst o tome kako se taj mehanizam istorijski menjao i čak je i navodio zbog čega je svaki sledeći bio navodno da kažem lošiji, ali prava je reč jeftiniji od prethodnog


    inače sekcija mehanizmi nepravedno zapostavljena, najbolja sekcija na ovom forumu

  6. #496
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Citat Petar012 kaže: Pregled poruke
    Ja sve volim.
    Back on topic: da li je Seikov 7005 mehanizam bolji od 7s26?

    sent from my Gant fashionphone
    Seiko 7005 ima metalni datum prsten (date disc) , ima metalni zupčanik za promenu datuma a kod 7s26 to je plastika. Seiko 7005 ima malo bolju završnu obradu od 7s26 mada daleko je to od perlaža i sl. Na 7005 šok zaštita (Diashock) je lakša za demontažu i montažu nego kod 7s26. Tako bar kažu oni što su rastavljali oba mehanizma.

    Ukoliko ne posmatraš ta dva mehanizma kroz lupu (vezano za finiš), ne rastavljaš šok zaštitu i ako menjaš datum ( i dan na 7s26) kada treba onda nećeš ni primetiti razliku.

    Na osnovu nekih mojih iskustava sa 7006 mehanizmom ( ima dan u nedelji za razliku od 7005) i 7s26 mehanizmom mislim da je vezano za tačnost možda blaga prednost kod 7005 mehanizma. Ponavljam, možda. Trebalo bi uporediti dosta mehanizama , očišćenih, servisiranih pa dati neki konačni sud. I opet pitanje je koliko bi rezultati bili objektivni jer 7005 se ne proizvodi već 40-tak godina a u tom periodu videli su jedan, možda dva servisa. U svakom slučaju sporedna stvar.

    Kupuješ neki 7005 Seiko?
    Poslednja ispravka: skydrummer (13.3.2017. u 20:58)

  7. #497
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.337
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Možda. Ako ode neki sat od ovih. Videćemo.

  8. #498
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Pih, beše Slava Big zero na limundu. Izmace mi za malo... Smorio sam se ko rezervni točak.

    RN3 Pro via TT

  9. #499
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.869
    Lajkovi
    16456
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Citat Petar012 kaže: Pregled poruke
    Ja sve volim.
    Back on topic: da li je Seikov 7005 mehanizam bolji od 7s26?

    sent from my Gant fashionphone
    Ne.

    Kupujes mehanizam star 40 godina.

    Ko da pitas dal je Mercedes iz 70 ih bolji od novih. Jeeee...Ali je i pregazio parsto iljada kilometara

    sent from my LV using Gucci

  10. #500
    Član
    Član od
    2.4.2012.
    Poruke
    185
    Lajkovi
    513
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Mozda nije prava tema, ali evo da postavim ovde:

    https://www.kupujemprodajem.com/ORIS...9096-oglas.htm


    Gledam ovaj oglas, sat je lep, i cena je, cini mi se, sasvim korektna. E sada, posto ja volim ORIS divere, imaju neki za mene poseban smek dizajnerski, pa tako ih i malo gledam i pratim. Meni se cini da ovo uopste nije AQUIS date 300 nego DIVERS DATE 300 model. Uz to, i podaci su onda netacni jer, koliko ja znam, DIVERS DATE ne postoji u velicini 42mm, a ovaj model sa slike bi trebalo da je 44mm. To nije mala razlika za eventualnog kupca. Kapiram da vecina kupaca takvih satova zna sta kupuje, ali svejedno mi je cudno mi je da neko ko ima takav sat ne zna kako se zove model. Ili mozda ja gresim, mozda to jeste neki AQUIS...

    Svakako dobar satic.






    Poslednja ispravka: Codelen (20.3.2017. u 10:16) Razlog: los link

Slične teme

  1. Online prodavnice satova - Linkovi
    By HellKid in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 29.10.2022., 19:50
  2. Manbushijie - iskustva i kvalitet satova
    By eee in forum Kineski mehanički satovi
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 11.10.2014., 21:39
  3. Online kupovina Casio satova u Srbiji
    By spaled in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 27.3.2012., 17:22
  4. Domaći časopisi o satovima
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 2.6.2011., 23:52

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •