Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 67
Like Tree70Likes

tema: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

  1. #51
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Ova tema ima za cilj da kroz nekoliko fotografija i komentara prikaže kako izgleda falsifikovan med i da usput pruži nekoliko saveta kako izbeći falsifikovan med.
    Hvala na razumevanju procitanog.

  2. #52
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Bilo je pitanja kako doci do prirodnog meda.
    Evo prilike, 10.i 11. novembra u Novom Sadu na Sajmu (hala Master) je Pcelarski sajam Dunavskog regiona. Prema najavi, pored opreme za pcelare i predavanja bice i prodaje pcelinjih proizvoda. Ulaz je besplatan. Eto prilike da se obezbedite za zimu.
    Sajam pčelarstva u petak i subotu u Novom Sadu, ulaz besplatan | Novosadski informativni portal 021
    PRVI PČELARSKI SAJAM DUNAVSKOG REGIONA u Novom Sadu 10. i 11. novembra 2017.
    Poslednja ispravka: skydrummer (9.11.2017. u 21:35)

  3. #53
    Član Avatar korisnika lookic
    Član od
    1.3.2015.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    461
    Lajkovi
    1466
    Reputacioni uticaj
    97

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Sky, jedno pitanje za koje sam siguran da ce interesovati i druge.
    Citao sam o propolisu, i sviuda se spominje kako se upotrebljavaju kapi, sprejevi i drugi proizvodi od propolisa, ali nigde nema upotrebe svezeg propolisa. Da li se jede kao med, ili u manjim kolicinama?
    Lekar mi je prepisao da jedem malo ali često. Ono malo mi polazi za rukom, ono često mnogo teže (Magnus&Bunker)

  4. #54
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Ne jede se kao med, to je sigurno. E sad, ja koristim propolis kapi (ide zima čisto da znate one septolete koje kupujete protiv upale grla su dečija igra naspram proplis kapi ali ne farmaceutskih nego kapi koje prave pčelari) i znam kako se one doziraju.
    Što se svežeg propolisa tiče on je skup i malo ko ga prodaje (možda po specijalizovanim pčelarskim radnjama) pa ga malo ko i koristi u svežem stanju. Ako baš imaš svež proplis napravi kuglicu veličine graška i topi je polako u ustima. Ako je za dete konsultuj se sa pedijatrom ali mislim da kuglica ne bi bila pametna ideja zbog mogućosti davljenja, pritom je propolis vrlo lepljiv na sobnoj temperaturi (ili recimo temperaturi tela) pa bi baš moglo biti problema ako bi kuglica zapala u dušnik. Za dete definitivno loša ideja.
    Kapi su najsigurnije. Većina kapi je na alkoholnoj bazi (često 96% alkohol). Ako je za decu bolje su na uljnoj bazi (malo ređe za naći, uglavnom na pčelarskim sajmovima) ili eventualno nakapti propolis kapi na alkoholnoj bazi na kašičicu pa ostaviti da alkohol izvetri pa onda konzumirati. Takođe smeša propolis kapi (ili svežeg proplisa), meda i polena je jako dobra (to je ona teglica ).

    Nije baš o doziranju propolisa reč ali možda nekome bude interesantno
    Uslikao, ovekovecio...
    Poslednja ispravka: skydrummer (22.11.2017. u 22:10)
    lookic likes this.

  5. #55
    Član Avatar korisnika lookic
    Član od
    1.3.2015.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    461
    Lajkovi
    1466
    Reputacioni uticaj
    97

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Aha, znač ono sto si mi dao je smesa meda, polena i propolisa. To moze na kašičicu za klince, a ja i zena da konzumiramo kao medovaču
    Lekar mi je prepisao da jedem malo ali često. Ono malo mi polazi za rukom, ono često mnogo teže (Magnus&Bunker)

  6. #56
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Da to je bila smeša meda, polena i propolisa (može na kašičicu za klince). Medovača... tek to što pravim. Naziv: 170fs799081.gif, pregleda: 220, veličina: 13,9 KB
    lookic likes this.

  7. #57
    Član Avatar korisnika lookic
    Član od
    1.3.2015.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    461
    Lajkovi
    1466
    Reputacioni uticaj
    97

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Pa što neka kažeš.
    Žena mi se zeza sa pravljenjem nekih likera od anisa, rogača i sl. Ruku na srce, nisu uopšte loši, s obzirom na to da je koristila rakiju koja mi se nije svidela i za koju nisam uspeo da definišem od kog je voća.
    skydrummer likes this.
    Lekar mi je prepisao da jedem malo ali često. Ono malo mi polazi za rukom, ono često mnogo teže (Magnus&Bunker)

  8. #58
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Vidim ja da ćemo na sledećem viđenju, osim satova, imati još zajedničkih tema.

  9. #59
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    A da zamolim gazde da prošire berzu satova i ubace med i proizvode od meda?

    Jeste da ne trošim rakiju, ali što se tiče meda, ne bih se bunio da se pojavi. Taman da Sky napiše recenziju nekog Rolexa, i to iz prve ruke
    skydrummer and lookic like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #60
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Jedna stvar je vrlo bitna. Svako ko je alergičan na polen treba pre konzumiranja pčelinjih proizvoda da se posavetuje sa lekarom. Med i propolis sadrže polen.

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •