Strana 5 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 67
Like Tree70Likes

tema: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

  1. #41
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Možeš li da navedeš neke pouzdane proizvođače? Zbog opšte kaubojštine ja kupujem med preko granice kad god mogu. Upravo za nekoliko dana mi jedan prijatelj ide u Solun, pa sam ga zamolio za dve tegle i dao mu novac. Neće mi biti potreban med neko vreme, ali od domaćih proizvođača mi u ovom trenutku ne pada na pamet da kupim ni one drvene kašičice za med, tj. dok pouzdano ne saznam ko pravi pristojan med.
    Diling and No42 like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #42
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Nešo nisam kupovao med dugi niz godina.
    Ne bih da zvučim dosadno i da se ponavljam ali kupovina meda na pčelarskim sajmovima je poprilično pouzdana jer su tamo registrovani pčelari sa registrovanim pčelinjacima i sa uzorkovanim medom. Kada nema sajmova kupujte med od pčelara, nekoga za koga znate da ima košnice, nekoga koga poznajete itd. Ne treba imati strah ili preveliku brigu oko kupovine meda, treba biti malo oprezan a to znači ne kupovati u supermarketima, ne biti naivan pa misliti da ima meda za 300 dinara i to je to. Mnogo je veći rizik kupovina mesa koje verovatno kupujete nekoliko puta nedeljno nego meda. Da ne širim temu na kvalitet mesa, tu bi se moglo svašta reći.

  3. #43
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Hvala na odgovoru i žao mi je ako je pitanje zahtevalo ponavljanje onoga što si napisao. Šteta je što ne poznajem ljude iz te branše među onima u okolini, pa sam zato pitao.

    Znam i da je za meso nezgodna situacija, pa ga kupujem u dve mesare u kraju koje je preporučio inspektor. U marketu koji mi je ispred nosa, odeljenje sa mesom je donedavno bukvalno smrdelo, pa im ionako to nikada ne kupujem. Koliko mi se čini, tamo su prodavali meso živuljki koje su crkle od starosti, a verujem da je od tog mesa kvalitetniji đon neke prosečne cipele.
    skydrummer likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #44
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Nešo sve je ok, ne znamo se od juče. Mislio sam da drugima ne budem dosadan sa istim rečenicama. Što se mesa tiče Naziv: gfch.gif, pregleda: 291, veličina: 274 bajtova
    Neša likes this.

  5. #45
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Evo jednog primera iz supermarketa. Neću puno komentarisati, nema potrebe. Samo pažljivo čitajte.


    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_20171019_114150.jpg
Viđeno:	463
Veličina:	537,5 KB
ID:	133390
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_20171019_114117.jpg
Viđeno:	361
Veličina:	510,9 KB
ID:	133391
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_20171019_114206.jpg
Viđeno:	396
Veličina:	462,3 KB
ID:	133392
    Poslednja ispravka: skydrummer (20.10.2017. u 21:41)
    Neša and No42 like this.

  6. #46
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Dobro je da bar piše 'na bazi', pa se odmah vidi da je u pitanju bućkuriš. Doduše, ovde je i sam potrošač kriv ukoliko gleda samo naziv proizvoda.
    Diling likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #47
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Slažem se. Sve piše ali meni se čini da će mnogi potrošači kupiti taj proizvod misleći da kupuju čist med. Počevši od starijih koji možda nisu poneli naočale pa nadalje.

  8. #48
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Nisam ni mislio na njih, već na radno sposobnu populaciju. Oni ne znaju ni da ukoliko kupe ono što nazivamo sok od nečega zapravo kupe neki bućkuriš, što je takođe evidentno sa deklaracije.

    Ovo ništa ne čudi, jer ovde je funkcionalna pismenost na veoma niskom nivou i to bukvalno na nivou Afrike, a u Evropi na poslednjem mestu, premda na internetu o tome nema mnogo. Funckionalno nepismenih ima oko pola, ali sam zaboravio tačne podatke. Svojevremeno sam i prevodio neke izveštaje o funkcionalnoj pismenosti, a neka istraživanja koja sam čitao ili trenutno sprovodim su u korelaciji sa time. Zanimljiv je i podatak sa PISA testa od pre nekoliko godina da dosta dece nije umelo da pretvori jednu valutu u drugu, valjda japanske jene u južnoafričke rande, iako je princip isti kada se evri prebacuju u dinare. Donekle i razumem one sa šaltera kada pobesne što neko ne ume da popuni ni običan formular, a ima fakultet i zdrav je i prav. Znam i za slučaj da je inženjer od 40-45 godina kao mesto rođenja naveo ni manje ni više nego - bolnicu.
    kiss kiss bang bang and No42 like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #49
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Neša
    Tu su i trikovi psihologije potpomognuti industrijskim grafickim dizajnom. Mislim, na soku od jagode lepo pise da je od jagode, sad sto je pozadina zelena i na njoj su stidljivo pomoljene dve zelene jabuke, pa jos ispod crvenim "OD JAGODE" pise manjim zelenim fontom "i od jabuke", pa ko ti je kriv sto ne gledas sa jednakom paznjom kao da citas tekst na velikom crvenom buretu sa nalepnicom kosturske glave

    Funkcionalna nepismenost je vrh ledenog brega. Pomenuti PISA test na primer, nije to test za MENSA-u ili Kengur takmicenje. To je osnovni test koji proverava da li su osnovne stvari naucene sa osnovnim nivoom razumevanja. To nije test nadprosecne inteligencije ili virtuoznosti, vec prost test bazicnog zdravog razum(evanj)a.

    Sad, taj inzenjer je previse razuman, on je suzio lokaciju rodjenja - opstina ne zadovoljava inzenjerske tolerancije, cak je i zgrada rodjenja previse traljava aproksimacija. Trebao je napisati zeleni carsav na rasklopivom krevetu

    Pored nerazumevanja tu je i intelektualna lenjost. Kod nas ljudi nastavljaju da sire stvari koje su culi (pa tako i dan danas RTS i vecina ljudi u drzavi prevodi "Operation Noble Anvil" kao "Milosrdni Andjeo"), a nikad ne stanu da stvari preispitaju i provere. Ovde postoji jedan takav primer od osobe koja je ocigledno i pametna i obrazovana, ali opet je vera u neciju tvrdnju nadvladala proste metode validacije tvrdnje.
    Poslednja ispravka: No42 (21.10.2017. u 7:46)

  10. #50
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    skydrummer

    Pa, dobro, lepo ti kazu malim slovima "na bazi meda". Kao ono kad ti napisu velikim slovima "SIR", a ispod pa jos rotirano za 180 stepeni malim slovima jasno, mada na zamucenoj pozadini, pise "analog sira", ili kad ti u apoteci prodaju eliksire vecnog zivota i mladosti, cuvene potpomagace (kljucna rec, i sisanje vesla potpomaze u lecenju leukemije - ajd' dokazi suprotno!) u lecenju i nelecivih bolesti, koji ti lepo kazu da je u pitanju "dodatak ishrani", a ne zapravo bilo sta sto ima ikakve aktivne sastojke. Ne trebamo zaboraviti ni "eko kozu", ko ti je kriv sto ne znas da kada dodas "eko" ispred dela mrtve zivotinje onda se misli na losu sinteticku reprodukciju dela mrtve zivotinje - na primer, ocigledno je da "eko pihtije" ne bi bile od papaka vec od koriscenih silikonskih intimnih masazera
    Poslednja ispravka: No42 (21.10.2017. u 8:03)

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •