Strana 4 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 67
Like Tree70Likes

tema: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

  1. #31
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Generalno što se zadruga tiče, koliko je meni poznato zadruge i zadružna imovina su uništavane u zadanjih 15-tak godina uz parolu to je zastarelo (nasleđe nekih drugih društveno ekonomskih sistema) i tržište će sve regulisati. Evo sada vidim da ponovo pohvalno govore o zadrugama, udruživanju itd. Tako da mislim da od pčelarskih zadruga nije mnogo ostalo, uostalom mimamimic vidi i sam da li ta zadruga u kojoj je tvoj otac kupovao med danas postoji. Pretpostavljam da je uništena.
    Danas postoje pčelarska udruženja koja organizuju predavanja za mlade pčelare, organizuju stručna predavanja, sajmove, izložbe, bore se protiv falsifikatora itd. Postoje i otkupljivači meda na veliko (to su nekada radile zaduge, tamo gde ih je bilo). Onaj ko hoće da kupi med i druge pčelinje proizvode treba da kupuje od pčelara (još bolje ako poznaje osobu), zatim tu su pčelarski sajmovi i izložbe.
    Poslednja ispravka: skydrummer (19.10.2017. u 21:08)
    mimamimic likes this.

  2. #32
    Član Avatar korisnika mimamimic
    Član od
    18.4.2016.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    159
    Lajkovi
    774
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    kakvo vreme doslo,pa zar i med da se preko veze nabavlja.
    Diling likes this.
    ko drugome jamu kopa sam u nju pada

  3. #33
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Ne treba ti veza treba ti pčelar. Nije do njih tako teško doći. Izbegavaj supermarkete.

  4. #34
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Malo sam gledao vesti o medu i za oko mi je zapao jedan komentar:

    ...Dalje,i kod nas pcelara ima mnogo ljudi,70%,kako je receno prosle godine posle sajma na Tasmajdanu,sa medom koji nije ispunio analize o kvalitetu hrane! Zasto je takav med u prodavnicama,zasto pcelari prodaju takav med na pijaci,ja zaista ne znam!...
    Komentator se potpisao kao pčelar. Da li je ovo po tvom mišljenju tačno?
    Diling likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #35
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Po mom mišljenju to nije tačno. Po toj logici ispadne da 7 od 10 pčelara ima med sa kojim nešto nije u redu ili imaju lažni med. Skoro sam slušao podatak, bilo je na TV, da je uzorkovan i analiziran med svih učesnika koji su izlagali na pčelarskoj izložbi, mislim da je u pitanju baš Tašmajdanski sajam, i da samo dva uzorka nisu ispunila kriterijume a čak i ta dva primerka nisu falsifikovan med nego pekarski med (med je u dekristalizaciji pregrevan).
    Pritom da naglasim, ništa ja u ovoj temi ne želim da idealizujem i među pčelarima kao i među svim drugim profesijama ili hobistima ima raznih ljudi. Rizik uvek postoji pri kupovini bilo čega, ali što se meda tiče ubedljivo je manje rizično kupovati med od pčelara nego kupovati med u supermarketima.
    popovac 76 and Neša like this.

  6. #36
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Hvala mnogo.

    Upravo zato sam i pitao tebe, jer u tebe imam poverenja, a na internetu može da piše ko hoće i šta hoće. Svakako da ću pre poslušati nekoga koga znam, pošten je i u to se razume nego nekog anonimusa.
    skydrummer likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #37
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Nema na čemu Nešo.
    Danas svako može da komentariše na internetu, nemaju svačije reči ili podaci istu težinu, nisu svi podaci tačni, treba znati gde pogledati, nekada uzeti podatke sa dozom rezerve, uporediti pročitano sa rezultatima iz prakse... Da ne govorim da treba čitati literaturu, razmeniti iskustva sa kolegama, saslušati mišljenje iskusnijih itd. Kada bi samo Gugl bio dovoljan ne bi nam trebale škole, univeziteti, biblioteke itd.

    Da se vratim na temu. Video koji ću postaviti je interesantan iako je naslov malo obmanjujuć jer gledajući video nećete saznati kako da prepoznate pravi med ali ćete saznati dosta drugih stvari. Vredi pogledati.
    Zagor likes this.

  8. #38
    Mlađi član
    Član od
    22.7.2011.
    Poruke
    63
    Lajkovi
    114
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    A šta mislite o Timomed-u iz Knjaževca? Pošto ne poznajem ni jednog pčelara lično, pomalo nemam poverenja da kupujem sa tezge, čak ni na sajmovima meda.

    Timomed Knjaževac - O nama

  9. #39
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Razumem zašto pitaš ali ako je pitanje meni upućeno bilo bi neozbiljno sa moje strane da komentarišem med od firme do firme, od pčelara do pčelara. Ovo o čemu pišem u ovoj temi ima za cilj da se daju neke opšte smernice i saveti a ne da se upire prstom uz rizik da me još neko i tuži. Ni predsednik SPOSA-a ne želi nikoga da imenuje u nekom negativnom kontekstu dok se ne objave zvanični rezultati (pogledajte video).

  10. #40
    Mlađi član
    Član od
    22.7.2011.
    Poruke
    63
    Lajkovi
    114
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Prirodan med naspram falsifikata ( saveti, fotografije...)

    Nije bilo pitanje upućeno tebi, već opštoj populaciji u smislu diskusije, izvini na zabuni

    Inače, mislim da je ova tema veoma korisna, ja sam već puno naučio.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •