Strana 381 od 413 PrvaPrva ... 281331371377378379380381382383384385391 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 3.801 do 3.810 od ukupno 4128
Like Tree5873Likes

tema: Off topic chat zez soba!

  1. #3801
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    To me i interesuje. Znaci, ne mogu da sletim u jednu zemlju, pa legalno odem u drugu, sve to naravno, u par dana - nisam ilegalni imigrant
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  2. #3802
    Član
    Član od
    2.4.2012.
    Poruke
    185
    Lajkovi
    513
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Citat himmelstrider kaže: Pregled poruke
    Ma, pritiso zivot

    Pasos jeste nov, bitno mi je da znam koliko i da li ce me zezati sa granicama, konkretno Zeneva/Francuska. Znam da navodno za EU ako se ne zadrzavas previse, ne treba ni viza niti sta drugo, para previse verovatno necu nositi (za ne daj boze, Visa). Ne postoji blizi pristup do Francuske od aerodroma u Zenevi, barem ne do moje destinacije Zato me interesuje, da ne bi ostao na granici
    Evo ovako stoje stvari: Za EU ti ne treba viza, za Svajcarsku takodje. Dakle sa biometrijskim pasosem nemas problema. Obavezno nabavi putno osiguranje, nije skupo, a miran si i to mozes kod raznih osiguranja u Srbiji da sredis za 5 minuta. Sto se tice granica, neke drzave unutar Sengena su takodje uvele kontrole kojih ranije nije bilo, a sve zbog migrantske krize. Jos jedna stvar: Od pre 2-3 dana je stupila na snagu nova uerdba o kontroli granica EU i Sengena. Sada ce kontrolisati sve putnike detaljno (ne samo neke), ukljucujuci i gradjane EU. To ce (vec se vidi) znacajno produziti cekanja na granicama jer ce svaki pasos biti kontrolisan na vise razlicitih nivoa preko racunara, pretpostavljam par minuta po pasosu. Na slovenackim granicama je ovaj vikend bio kolaps, ljudi satima cekaju sto je inace retko bio slucaj. Ako ides avionom pretpostavljam da ti to nece biti problem.

    Generalno ne bi trebalo da imas bilo kakav problem jer ti vize nisu potrebne.

  3. #3803
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Dakle, Codelen, mogu da sletim na aerodrom u Zenevi, i odatle predjem u Francusku, sa vazecim pasosem i putnim osiguranjem? Sem cekanja, ne bi trebalo da bude problema ?
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  4. #3804
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    naravno da možeš, pa ti si slobodan građanin i niko ne može da ti zabrani da ideš iz zemlje u zemlju

    ali desiće ti se da će te pitati gde ideš, kod koga, koliko ostaješ, koliko para imaš, imaš li osiguranje i povratnu kartu, niko ne zna hoćeš ti ostati tri dana ili pet godina kao mnogi naši po parizu, zato ti i treba za svaki slučaj pismo

    ja sam letos sletao na arlandu u stokholmu, imao osiguranje, najbitnije POVRATNU KARTU za taj i taj datum, žena me pritisla gde ideš, kod koga, vadim skenirani švedski pasoš i pozivno pismo na švedskom, sa brojem telefona i mejla, kaže ja ovo ne razumem, a govorim pet jezika, daj mi telefon te osobe kod koje ideš, a meni pasoš pun pečata


    svaki drugi put me niko nije ni pogledao, niti pretresao, nikad nigde, tako da ništa nije isključeno
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (9.4.2017. u 12:31)

  5. #3805
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Znam da ne mogu da mi zabrane, ali mogu da kazu "ne moze" Ne postoji bolji nacin stici do Francuske, barem ne dokle ja idem od leta do Zeneve pa prelaska granice, cela stvar je da mi ne kazu na granici da sam ilegalni imigrant i da me ne primaju u zemlju. Dakle, povratna karta, osiguranje, novac, objasnjenje nasiroko gde i kuda idem, i strpljenje Da planiram da ostajem, to je duga prica, ali ovo bukvalno pada pod klasican turizam.

    Kad smo kod novca, koliko to podrazumevaju dovoljnim ? Licno ne obozavam da nosim previse kesa, posto ako mi bude trebalo svakako mogu da podignem novac karticom u inostranstvu.

    A, da, engleski je standard na aerodromima ? Francuski mi je poprilicno zardjao, engleski govorim perfektno.
    Poslednja ispravka: himmelstrider (9.4.2017. u 13:53)
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  6. #3806
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    po zakonu evropskom bilo je 50 evra dnevno, posle ako se ne varam su podigli na 62, ali tako ta cifra je negde, nisu ni brojke bitne toliko, sa druge strane sumnjam da će neko da ti otvara novčanik i traži da ti vidi pare

    posluži se lukavstvom, objasni na odličnom engleskom da imaš platnu karticu i da ga možeš uvek podići, pozivno pismo inače i služi da objasni da ćeš ti biti na trošku te osobe i da nisi došao tamo da prosiš, kao mnogi rumuni što su došli, zato i traže nekad to sve

    znam dečka kog su vratili mađari, išao je u fr, nov pasoš, tek izvađen, bez pečata, nije imao osiguranje, pozivno pismo...u svakom slučaju nema pravila

    ja išao pre neki dan u austriju bez novčanika, zaboravio pin, bankomat mi uzeo karticu pola sata pred početak puta, noć je bila, nisam mogao da vratim karticu, ništa mi niko nije tražio, doduše nisam išao sam, nisam ni osiguranje imao čak, niti povratnu kartu, niti pozivno pismo

  7. #3807
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Dobro, znam pomalo s ljudima, sarmiracu ih Hvala puno na pomoci
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  8. #3808
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    dobro šarm prolazi kod carinika i pasoške kontrole, to je poznato svima

    ja bih se pre pokrio papirima da sam na tvom mestu

    nema na čemu

  9. #3809
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Ma, normalno, papiri pre svega, ali recimo da sam klasican turista, idem da vidim Francusku, ko da me pozove onda ? Osiguranje, pasos, novac, povratna karta, i to im je valjda dovoljno. Ako uspem da se snadjem sa pismom, ali valjda nece da mi zapadnu baksuzi.
    Poslednja ispravka: himmelstrider (9.4.2017. u 14:59)
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  10. #3810
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Kao turisti ti ne treba pozivno pismo ali mogu da traže potvrdu o rezervaciji smeštaja.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Slične teme

  1. Chat
    By milan zmaj in forum Ankete
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 2.1.2012., 14:01

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •