Strana 382 od 413 PrvaPrva ... 282332372378379380381382383384385386392 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 3.811 do 3.820 od ukupno 4128
Like Tree5873Likes

tema: Off topic chat zez soba!

  1. #3811
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    To se vec da srediti, ali recimo da nemam ni jedno, na levo krug ?
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  2. #3812
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Ako ti nešto znači, izgleda da su malo olabavili kontrolu granica ukoliko si na to mislio. Evo linka za vest: KLIK

    Što se tiče ostalog, svaki policajac na ulazu u Šengen ima diskreciono pravo da te ne pusti ukoliko si sumnjiv, da ti traži dokaz o zdravstvenom osiguranju, novcu i o smeštaju, ali čak ni to se ne dešava često. Imao sam prilike da idem u Nemačku ili prolazim kroz nju više puta otkako nema viza i niko me ništa nije ni pitao. Putovao sam i u Španiju preko Nemačke/Švajcarske i razgovor se svodio na dobar dan i doviđenja. Pre dve godine sam išao u Italiju u privatnu posetu bez pozivnog pisma i takođe me niko ništa nije pitao. O Grcima ne treba trošiti ni reči - njima možeš da daš pasoš komšijine tetke i da provučeš Bin Ladena. Uostalom, vide oni ko je turista i na druge načine, npr. ako imaš fotoaparat, neku turističku knjigu ili šta već nosiš, ako količina prtljaga otprilike odgovara broju dana koliko ostaješ i slično.

    U principu na granicama govore engleski, samo će Francuzi da ti zvuče kao da su iz 'Alo, 'Alo ili ćeš naleteti na nekoga ko ga jedva nabada i neće mnogo pitati. Švajcarci ga sasvim pristojno govore. Za turistički boravak u Francuskoj gledaj da naučiš bar da pitaš za cenu i brojeve, jer i oni koji rade u turizmu engleski znaju loše ili ga i ne govore. Naravno, sporazumeće se kada treba da uzmu pare, kao i svuda u svetu.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #3813
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Hvala Neso, ziv bio !
    Neša likes this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  4. #3814
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Ma cool

    Napiši utiske kada se vratiš sa puta i baci neku fotku
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #3815
    Član
    Član od
    2.4.2012.
    Poruke
    185
    Lajkovi
    513
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Citat himmelstrider kaže: Pregled poruke
    Dakle, Codelen, mogu da sletim na aerodrom u Zenevi, i odatle predjem u Francusku, sa vazecim pasosem i putnim osiguranjem? Sem cekanja, ne bi trebalo da bude problema ?
    Da, apsolutno. Mene nikada niko nije pitao ništa na granicj, ali pretpoatavljam da je moguće i ovo što Milan kaže. Ako imaš karticu tocje uglavnom dovoljno ako pitaju za novac, povratnu kartu imaš, za ostalo verujem da nema problema.

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk

  6. #3816
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Hvala, Codelen

    Jos jedno pitanje, gde nalazite najpovoljnije letove ? Gledao sam vec po netu, ali cu naci nesto "povoljno" i za dva dana cu cuti za dvaput jeftinije
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  7. #3817
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Uh, ovo ti je duža priča i pomalo filozofska, ali evo na koje se načine mogu naći jeftiniji letovi:
    1) Direktno na sajtu kompanije kojom letiš, a svaki normalan aerodrom ti ima red letenja tako da možeš saznati ko kod njih leti.
    2) Pomoću sajtova kao što su www.skyscanner.net, cheapfilghts.com i sličnih, koje ćeš lako naći ako u Googleu ukucaš cheap flights.
    3) Pomoću agencija koje to rade uslužno. Ja sam koristio Travel House (www.travelhouse.rs), a čujem i da je FlyFly Travel (www.flyflytravel.com) pristojan.

    Što se tiče sva tri načina, opšte pravilo je da što ranije rezervišeš let, to jeftinije plaćaš. Letovi su skuplji ukoliko su u doba praznika ili odmora, a ako je manje-više mrtva sezona, onda su cene i povoljnije. Ako ideš low cost kompanijom, obavezno proveri i koliko ručnog prtljaga nosiš besplatno, koliko se naplaćuje prtljag koji predaješ i da li je jeftinije da odradiš check-in preko interneta. Ovo za prtljag je veoma važno, jer ako imaš samo ručni prtljag, pazi na zabranjene predmete, tipa pene za brijanje, žileta, grickalice za nokte, tečnosti i slično. Zabranjeni predmeti su svuda isti i naći ćeš ih na sajtu kompanije.

    Druga bitna stavka je koliko ti odgovaraju aerodrom polaska i aerodrom odredišta. Na primer, ako putuješ za London, možeš da sletiš na Heathrow, od koga možeš do grada relativno lako, imaju i aerodrom usred grada koji je takođe zgodan, ali ako sletiš na Luton, to ti je oko 50 km od centra. Isto važi i za sve ostale gradove. Ako još slećeš uveče na aerodrom koji je 50 km od destinacije i nema ko da te dočeka, taksi će te odrati ili ćeš morati da plaćaš smeštaj blizu aerodroma, što takođe nije jeftino.

    Koji god način da odabereš, pre plaćanja obavezno pročitaj šta je sve uključeno u cenu, šta se doplaćuje i koliko je aerodrom udaljen od krajnje destinacije. Ako moraš da presedaš imaj u vidu i sledeće: ako imaš da presedaš, npr. Budimpešta-Ženeva, pa odatle Ženeva-Pariz, ukoliko si karte kupovao odvojeno, obavezno ostavi da bude bar 3-4 sata pauze između letova. Ako ti avion iz Budimpešte kasni, onda ćeš do Pariza morati da kupiš novu kartu. Naravno, ovo ne važi ako si kupio tzv. vezane letove od iste kompanije ili alijanse, jer u tom slučaju dobijaš drugi let ili hotel.

    Bitno: kada tražiš preko interneta, pokušaj da prvo pretražiš preko telefona i to obavezno na 3G mreži, a rezervaciju odradi kompjuterom. Druga varijanta je da pogledaš letove na komšijinom kompjuteru, a da rezervišeš sa svog. KOnačno, ako imaš dinamičku IP adresu, resetuj modem pre nego što odeš na sajt sa koga kupuješ. Evo i zašto je to važno - mnogi sajtovi pamte IP adresu sa koje si gledao cene karata, pa ako ti je danas karta 100 €, sledeći put će biti 120. I ovo je način da se uštedi, nije dovoljno poznat, a možeš i tako da uštediš.

    Predlažem da se svakako obratiš i agencijama, jer za njih postoji popust od strane aviokompanija. Dovoljno je samo da pošalješ upit, što je bez ikakvih obaveza, pa ako ti ne odgovara cena, samo se zahvališ i tražiš dalje.
    Poslednja ispravka: Neša (10.4.2017. u 19:41)
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #3818
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    ja kad sam putovao u stokholm onda kad se desilo ono što sam pisao u par postova iznad, naš avion je bio pun roma sa puno male dece, oni bi ajde gledajući prethodna iskustva, mogli biti potencijalani ekonomski migranti i tražioci azila, zbog toga sam i ja, kao i svi sa tog leta imali tu neprijatnost da nas na pasoškoj kontroli drsko ispituju

    gospodinu pre mene je žena tražila isto telefon osobe kod koje on ide, nazvala i pitala da li on ostaje tu

    a slično mi se nikad ranije nije desilo, stoga se ti obezbedi povratnom kartom, rezervacijom smeštaja ako ga imaš ili ako odsedaš kod nekog pozivnim pismom, osiguranjem za taj period i to je to

  9. #3819
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Hvala puno svima
    Neša and Codelen like this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  10. #3820
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Cestitke Dusanu Borkovicu sampionu Bahreina!

    Послато са E2105 уз помоћ Тапатока

Slične teme

  1. Chat
    By milan zmaj in forum Ankete
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 2.1.2012., 14:01

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •