Strana 4 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 52
Like Tree60Likes

tema: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

  1. #31
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Ni sam nisam verovao koliko tvoj savet zapravo znaci. Veza, drugari, poznanici mogu da ti za jednu noc promene zivot (nabolje). Takodje, koliko je znacajno imati veliki spektar vestina i znanja, poput recimo poznavanja mehanike, znanja dizajniranja eb sajtova itd ?
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  2. #32
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    To si lijepo rekao, i slazem se da zavrsenih faxom samo dobija papir koji ti moze pomoci puno, sve se ostalo uci praksom, mozda kod vas ima fakulteta koji daju dobro obrazovan kadar ali kod nas dolje bogami slabo
    himmelstrider likes this.
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  3. #33
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Razmisljao sam da se posle faksa prosto bacim u svet, kako god znam i umem. Pa se snalazim u hodu. Zato se informisem, sta bih mogao da ocekujem
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  4. #34
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    pa rekoh ti himmel, ako imas kinte za bacanje, mozes se bacati u svet, njihove pare da trosis ne mozes

    eventualno van EU, jos ako si prirodnjak inzenjer, moguce je

    drustvenjacima nije jasno da nije moguce raditi u nekoj stranoj zemlji kao profesor, sudija, policajac, inspektor, politicar i slicno

    isto postoji mogucnost da se ozenis za papire

    a tu je i raspala francuska gde mozes penziju docekati radeci na crno
    himmelstrider likes this.

  5. #35
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    To ti dodje ono ili sve ili nista ne znam mac sa dvije ostrice, ja nisam bas preiskusan da bih ti nesto konkretno rekao
    himmelstrider likes this.
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  6. #36
    Stariji član Avatar korisnika joppa
    Član od
    30.9.2013.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    1.556
    Lajkovi
    15583
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Ma nema.. mozda neki usko specijalizirani ali ucis svaki posao iznova. Mozda dobijes neku podlogu pa ti je lakse neke stvari povezati ali u principu sve da nauciti ako ima volje.
    Jos da dodam ulazi najvise u networking i na faksu i kad pocnes raditi. Nastoj biti dobar sa svima bez obzira koliko te tko zivcirao (a bit ce takvih hrpu). Nikad ne ogovaraj kolege jer se takve stvari brzo prosire bez obzira koliko imas povjerenja u osobu s kojom prices. Nikad ne znas tko ce ti biti sef danas sutra. Rasporedi tjedno vrijeme za rucak/pauzu za razlicite ljude iz raznih odjela. Nemoj stalno visiti sa isim ljudima iz svog odjela s kojima si najbolji. Druzi se sa kolegama izvan svog odjela, nastoj zapamtiti detalje kao sto su im imena djece itd. iako te to ni najmanje ne zanima, odradi im nesto kada te zamole preko reda cekanja. Ljudi cijene takve stvari. S druge strane kolege s posla su ti kolege a ne prijatelji. Kada zagusti, svatko ce svoju guzicu gledat. Budi dobar i samostalan u svom dijelu posla ali gledaj uvijek u sirinu. Ako proces u firmi ide A->B->C a ti radis na B dijelu, nastoj nauciti sto vise mozes o A i C. Danas se traze ljudi sa sirokim spektrom znanja. Puno se otpusta i kriza je, ako ti mozes odraditi svoj posao a jos i djelomicno pokrpati rupe od dvojice kolega postajes vrijedan zaposlenik svome sefu. Uvijek uzmi dodatni posao na sebe (osim ako je bas neki glupi i nebitni). Na pocetku ces biti isfrustrian sto netko ima istu placu kao ti a ti radis 3x vise posla ali nakon nekog vremena ce sve sjesti na svoje i ti ces biti u prednosti i financijski i sto se stabilnosti posla tice.
    Eto toliko od mene.
    himmelstrider likes this.

  7. #37
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Ekonomista cu biti, moguce... Premda je i masinstvo u igri. Glavno mi je trenutno da ne upisem ekonomiju, a da ekonomiste niko ne zeli u inostranstvu - nece da im iko sa strane pretura sa parama.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  8. #38
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    nije to da nece niko da im pretura sa parama (sem ako je neki drzavni posao) vec imaju visak ekonomista pa su zaposljavanje stranaca zakonom regulisali

    cist protekcionizam, ekonomisti nam nisu na listi deficitarnih zanimanja, stoga strance ekonomiste ne zaposljavamo
    himmelstrider likes this.

  9. #39
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Dobro, to je razumljivo. Bitno je da nema previse predrasuda o strancima, sto je dobro. Za koga god sam bilo sta radio, radio sam kako najbolje znam.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  10. #40
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    pa kako gde, uglavnom su bez predrasuda, ne racunajuci arapski svet

    u svedskoj je jugoslovenski radnik bio veoma cenjen i postovan, sve dok onaj nas nije ubio njihovu ministarku koja se zalagala za nez Kosovo, od tada nasu zajednicu drugacije gledaju

    zanimljivo je da i pored demokratskog uredjenja, sve razvijene zemlje drze do svojih nacionalnih interesa
    83stojan and himmelstrider like this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •