Strana 5 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 52
Like Tree60Likes

tema: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

  1. #41
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Sem Srbije
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  2. #42
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    DakleM Strider, here we are again.

    Dobro je planiras unapred, dobro je da si ambiciozan, dobro je da imas snove i u njima puno para.
    Ali nije dobro da budes nestrpljiv. "Kaze se: Strpljen, spasen". Za to veruj mi ima razloga, a i provereno je u praksi zadnjih 3000 godina.

    Planiraj fax, zavrsavas jos malo ekonomsku skolu, normalan redosled bi bio da odes na ekonomski fax.
    Ali, tvoje interesovanje za mehaniku-tehniku, smisliti, napraviti-popraviti, pronaci-pojednostaviti, realizovati, iskoristiti, unaprediti....Kakve to veze ima sa ekonomijom, i to jos nasom, eeeej.

    To sve nabrojano te upucuje na masinstvo. E sad ti se plasis matisa, ili nekih predmeta koji tebe bas nesto mnogo ne zanimaju, dosta toga vec znas, bice ti dosadno....e pa sorry, but jbg-a. Izvinjotka ovde zbog mog francuskog.
    Ali to smo sve vec razradili i sistem ti je poznat, a ako ko nije, vrati se na pocetak tvoje teme i citaj sve polako i pamti procitano.

    Da se mi na to sada nevracamo, pa smo to lepo preskocili, i kao zavrsio si masinski fax, pa sada pricamo o mogucnosti zaposlenja u raznim Europama, Cemerikama i Kenjadama.

    Ali.. ti sada odjednom nisi siguran da li ce biti ekonomski i masinski?! Odluci se, sa ekonomskim mozes biti odlican raaznosac pice, kao i onaj zubar Oliyango iz Nigerije, ili tvoj kolega masinac Horhe iz Hondurasa.




    Osmeh na licu je obavezan, ot toga zavisi nekad (uvek) i koliki ces baksis da dobijes.
    Jer to je jedino sto moze da te izvadi. Doduse pizu mozes da jedes i pijes 7up onoliko.

    Prednosti ovog posla su (jer to je mnogima posao, ili bar dopunski prihod da sastave kraj sa krajem), upoznaces dobro rejon u kojem raznosis istu, ljude kako zive i koliko puta jedni te isti nedeljno narucuju tu istu pizzu. Moraces da vozis, tamo preko bare se za to koriste mali autici koji ne trose puno corbe. Stalno ces da ostavljas auto sa zmigam, lupaces ga i cukati staklice onoliko, popices i koju kaznu za nepravilno parkiranje, i lista ide on and on...



    Ali prvo treba da imas kintace dolarose amerikanose... da kupis neki takav krs za posao.

    A sada idemo dalje u zivot. Za ekonomiju te isto niko nigde nece pitati, tacka dupla. Radices isto tako sve i svasta kao i da je nemas zavrsenu. Spomenuto je neko brojanje para, banka, lova do krova, a krov u podrumu... Zasto da ne, i to je za zivog coveka, za to netreba neka skola, znas da pricas, brojis, ukljucujes masinu, otvaras koverte sa depozitima, brojis, brojis,i jos uvek brojis.. Uporedjujes, zavodis...i tako beskrajno dugo dokle god traje tvoja smena. To je jedinO vreme i trenutak da vidis toliko para na gomili u tvom zivotu. Narocito ako to radis ceo radni vek. Izvuci se i uspeti, popeti se stepenik dva vise, iz tog betonskog podruma obezbedjenog sa 746 sigurnosnih kamera je jako tesko. Uspes i onda radis na jednom od saltera tvoje omiljene banke.
    Tu ti poznavanje odredjenih radnji na kompu i poslovi unosenja, ponovo brojanja, proveravanja dokumenata, laznih cekova, takozvanih gumenjaka je jako neophodna radnja. Za to ces biti obucen, mozes spomenuti da si zavrsio ekonomsku skolu, fax...bar ce biti sigurni da znas da racunas i brojis do sto i nazad.



    Mada se i to sve radi putem sistema-programa. I posto odlicno govoris jezik nece biti problema sa komunikacijom. U protivnom ni to ne moze da ti zapadne. Nasmejan, vedar, obucen prema kodeksu, sa pristojnim manirima i odnosom prema musterijama....




    Sve to za sitnu kintu, koja ti jedva omogucava da platis kiriju za skroman sobicak, kupis sebi pristojnu garderobu za posao ( da ne nosis istu kosulju, sako, lone, cipele), Ostaje klopa, malo pivca i muzike petkom ili subotom uvece.



    Pizza i koji big mac, fries and gravy ... O da, i 946 kanala na tv prijemniku. Zaboravih i na onih 97 etnickih, nedeljom od 11 am.



    Renta za pristojnu garsonjeru, u pristojnom delu grada, pristojnih metropola sveta....Kosta od 700 evricha, pa koliko god je to u dolarosima.

    A jos treba da upoznas nekoga, planiras nesto, uzivas u zivotu, razmisljas sta bi bilo kad' bi bilo....Mada svi mi malo stariji znamo: Da jos nikada nije bilo, da vec nekako nije bilo.



    Tamo gde nema zenske ruke....A nema ni vojske da te nauce redu.

    Slusaj ja sam tek poceo, ako zelis istinu i samo istinu, ja mogu da nastavim. Tek smo zagrebali povrsinu ledenog brega.
    Ako se vec sada plasis, onda tesko da ce ti prijati nastavak price, vidjene, dozivljene, proverene u gomili primera.

    Ali ima i vedrija strana te price, neke opcije...hm...pa sad' kako se uzme.

    Ajd.... pa ti vidi i reci, jel' te volja dalje.


    Pozz
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (2.3.2014. u 0:45)
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  3. #43
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Čika SHIBUMI
    Ne prepadaj decu po forumima

    Ili možda ,ipak, 'ajd' još malo...
    Mislim,neko mora pa što onda to ne bi bio ti
    Poslednja ispravka: VLADAN P (2.3.2014. u 1:40)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #44
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Ha ha SHUBMI ubi ga u pojam.sad ima da juri poso u maloj krsni na željeznici.naravno ti pričaš iz prve ruke ziveo si tamo.cuo sam od dosta ljudi isto sto ti kažeš ovde.ipak suština je sta on hoce,sta ima ovde tj kolika mu je Nužda da ide a ako je ovde naviko na lep zivot morao bi neko tamo da ga pugura finansijski i to bas dobro(ovo ja pricam iz iskustva)da se ne pati dok ne stane na svoje noge.ja sam naprimer finansirao hotelski smestaj dok nisu stigli papiri i kartice da mogu da zakupe stan.e sad zaboravi da kazem sadašnja direktorka jedne banke je magistrirala u Parizu.i to je moralo da se finansira.sad živi ko na filmu ali mnogo je uloženo.kazem sve zavisi sta covek hoce.

  5. #45
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Dakle, SHIBUMI, mislis da je sa diplomom masinskog moguce izbeci neke neprijatne situacije koje si tako slikovito opisao ? Ne mrzim ja svoju zemlju, ali je pala na tako nizak nivo nazalost, da se ne isplati raditi... kad ja moram da odvajam od 3 plate za standardan Seiko 5 Samo trazim vecu platu, iako velike pare od posla klasicnog i ne dolaze, vec radom van posla, rizikom, pretumbavanjima... ali to je druga prica

    Inace, pitao sam vas za misljenje i iskustva, ne za utehu. Kako je, tako je, bolje je reci odmah nego okolisati.
    Poslednja ispravka: himmelstrider (2.3.2014. u 8:01)
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  6. #46
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Ako sam dobro shvatio, idemo dalje sa kartom u jednom pravcu, punim dzepovima snova i malom suzom, tamo negde u krajicku oka.



    Vezite se polecemo.



    Heeey! Where is may bungee cord?

    Strider! Sve sto je napisano, ili sto ce tek biti, nikako ne znaci nemoj! Cak da place, znaci napred! Ali ima razlike izmedju odvaznosti i ludosti, smelosti i gluposti, nepromisljenosti i dugorocnog plana.... Koji ce se u jednom trenutku pokazati da je samo bio dobar plan i nista vise.



    Go my son! Take a step outside and see what's shaking in the real world.

    Da, mislim da treba, ako mozes sebe da nateras i motivises i dovoljno zelis...pokusas da zavrsis taj masinski vec jednom.
    Za to vreme sebe dodatno obogacujes sa jos jednim stranim jezikom po svom izboru: Nemacki, Holandski, Norveski, Islandski, Hindu, Svahili...



    Ili: How to build and install radio telescope to monitor solar flares, coronal mass ejections, or any kind of sudden ionosphere disturbance (SID).

    Ili ovo....

    Makes my motor run! - YouTube

    Ko zna kada ce ti nesto od toga zatrebati, sve sto naucis u nekom trenutku ce ti vredeti vise od zlata.

    Gde imas najvise sanse da nadjes posao snova i kupis od prve plate sat po svom izboru i kartu u fan pit-u za koncert grupe, tvoje omiljene...



    Ako si pre toga (hipoteticki gledano) zavrsio fax, naravno masinski. Moses ti i sumarski fakultet da zavrsis, pa onda da pri ujedinjenim nacijama radis na projektu posumljavanja oblasti u nekoj africkoj drzavi, recimo Mali. Ali tako nesto dobiti je kao da te udari grom ili izvuces glavnu premiju na lutriji.

    Prema analiticarima, sanse da se obogatimo statisticki su jednake mogucnosti da ce nas jednog dana udariti grom. Ali ako nas grom ne udari i nastavimo svoj put ka bogatstvu te srecu probamo na lutriji, tada cemo tek naici na porazne statistike – u SAD-u je mogucnost da cemo dobiti na lutriji 1 naprema 175.711,536.


    Nije nemoguce ali heeej…. Ukoliko smo izrazito talentovani za odredjeni posao i pored toga jos ulazemo u svoje obrazovanje, sanse ce nam malo porasti. Prema analizama iz proteklih godina cetiri posto amerikanaca uspeli su zaraditi vise od milion dolara. Ista anketa navodi kako je na tom popisu gotovo 3X vise muskaraca.


    Suma sumarum



    Sanse za obogacivanje, svugde u svetu su jako male. Medjutim, ako zivite u SAD-u, Nemackoj ili Japanu, te sanse su vece. U tim zemljama, uz Rusiju naravno, zivi preko 50 posto svetskih milijardera i milionera.

    Australia, Novi Zeland, Kanada, Amerika. Zemlje koje imaju regulisan sistem i nacin da odredjen broj imigranata udje u njihovu zemlju svake godine, legalno papiri, tur, mur, and The Whole Nine Yards.... Za Kanadu taj broj varira, ali je tu negde oko 250.000 imigranata godisnje. Ako se naravno zadovolje uslovi koji su tog momenta potrebni. Godine zivota, obrazovanje, znanje jezika i odredjena svota novca za pocetak zivota u obecanoj zemlji. Sve po sistemu bodovanja pa koliki skor napravis, to ti je.

    Ti uslovi-potraznja mogu biti razliciti, pa da bas kada ti podneses zahtev za iseljenje budu potrebni vodoinstalateri, zidari, sajdzije, setaci pasa, cuvari plaza u zimskom periodu i artisti na trapezu. Nikada ne potcenjuj zanat, "zanat je zlatan". Znam neke elekto inzenjere koji su zavrsili-dobili licencu za elekticare/zicare banderase, tamo negde, i razbijaju se od posla. I budi siguran da zive bolje od gomile kompjuterasa kojih se namnozilo kao zutih mrava.



    O svemu tome mozes da se informises, na zvanicnim sajtovima zemalja koje sam spomenuo. Dosadno ali neophodno ako vec zelis da se polako pripremas i odlepis u neizvesnost.



    Zivot je velika avantura ili nije nista. I ne treba ga previse ozbiljno shvatiti, jer se iz njega jos niko ziv nije izvukao.

    Ajd...pa bice jos u sledecem nastavku.

    "Prodao sam dedin strug , tata je prodao svoju Kortinu i dragu mu Helveciju, a ja sam upravo sleteo i saljem mail mojima u otadzbini".


    Pozz
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (2.3.2014. u 12:58)
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  7. #47
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Moracu da te upoznam jednom prilikom.

    Znaci, kao sto si rekao... ne opterecivati se, zavrsiti fakultet, a posle... jedino pravilo je da ne treba biti uplasen od nepoznatog i eksperimentisanja. Na kraju ionako retko kad ispadne onako kako je planirano
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  8. #48
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Gledam ovu zbirku za prijemni, gleda ona mene...
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  9. #49
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Sto vise gledas sve manje vidis...




    Ajd... pa gledaj sta ces...


    Pozz
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  10. #50
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Znao sam da ce se moj stav "sta ce mi, zaboga, matematika, pa to se ne koristi u zivotu" kad-tad vratiti i ujesti me za guz*cu.

    Vama starijima ne zelim da solim pamet, ali ko god ima decu, neka ih tera da uce matematiku. Eventualno, posle svakog dobro odradjenog pismenog kupite im jedan satic po izboru. Govorim kao neko ko je uvideo da se grdno za*ebo u zivotu sto se toga tice, i to stigao da odradi za svega 19 god !!!
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •