Strana 3 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 52
Like Tree60Likes

tema: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    "Mister Dollar" Sumnjam da primaju ekonomiste iz inostranstva bas rado ? Cisto zbog odgovornosti
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  2. #22
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Bez nekog ozbiljnog radnog iskustva i rezultata, tesko.
    Jedino da ovde zavrsis osnovne, pa tamo da upises neki master.
    himmelstrider likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #23
    Stariji član Avatar korisnika joppa
    Član od
    30.9.2013.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    1.556
    Lajkovi
    15583
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Ja bi rekao da nigdje nije med i mlijeko. Ne pusim bas te fore o jednakosti (pogotovo u usa). Stranac je uvijek stranac i osjecat ces se tako. Uvijek ces morati biti par stupnjava iznad svih da bi dobio isti nivo postovanja. Da ti zaposljavas u svoju firmu i imas otprilike dva ista kandidata, jedan domaci a drugi neki npr. arap - kome bi dao posao? Dio moje rodbine zivi u Kanadi i dobro zaradjuju ali od zivota nemaju nista.. imaju kuce i aute ali rade po cijeli dan, imaju zenu koja odgaja djecu i dobro da znaju kako im se djeca zovu. Kada sam ih jednom pitao da li bi mi savjetovali da idem van rekli su ne. Svi prijatelji koje imam vani, svi razmisljaju o povratku. Ako lokalno nema posla onda naravno da ces ici bilo gdje za poslom. Ovisi naravno i kakva si osoba. Neki su karijeristi, zive za posao, vole izazov nove sredine itd..
    Mozda otici dok si mlad, odraditi par godina pa vidjeti. Mozda sam u krivu ali ovo je samo moje misljenje na tu temu.
    himmelstrider likes this.

  4. #24
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Pa da realno stranac ne da dobru platu dzaba, ako vec dobro zaradjujes ima kozu da ti oderu, ali vani bar znas zasto ti deru kozu, za razliku od posla kod nas. Slazem se da je to najbolje dok je covjek mlad.
    himmelstrider likes this.
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  5. #25
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    himmel vrlo tesko, ja sam zavrsio ekof u beogradu i sve sto ja mogu da uradim sada, bez obzira na znanje nemackog i engleskog je da odem u EU, potrosim svoj novac za master studije, dobijem pravo da trazim posao, recimo unemackoj vizu za 18 meseci, medjutim ako se ne nalazis na lsiti deficitarnih zanimanja, a neces se nalaziti u svakom slucaju sa bilo kojim zanimanjem

    po zakonu moraju da zaposle prvo nemca, potom nekog iz EU, a ako se niko od njih ne javi na javni konkurs, sto se nece desiti, onda mogu tebe van EU da zaposle, dakle posla NEMA za nas
    himmelstrider likes this.

  6. #26
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Sve zavisi sta želiš.kao sto kolege vec rekoše puno se radi.pricam za USA.s druge strane skoro svi ljudi s ovih prostora su se snašli i lepo zaradjuju.izdrzavaju se od svojeg rada.diploma ti znaci ali se moras dokazati na poslu,niko ti nece odmah dati neku visoku poziciju.moze se napredovati cak do direktora i to u banci ali veliki rad.kad sam pitao da li ima ljubomore i podmetanja nogu jer brzo napreduje ta osoba mi je rekla nema.kaze ako ja dobro radim vise zaradjuju i ovi iznad mene a i ovi ispod a to ih jedino zanima.
    himmelstrider likes this.

  7. #27
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    P.S.


    i sve te price ambiciozan, zeljan dokazivanja, menadzer prodaje, bla bla truć su najobicnije podvale i gluposti kojima nam skrecu paznju na fakultetu sa vitalnih problema

    dohvati se ti marksizma i politicke ekonomije i politicke filozofije himmel

    uci ruski jezik i studiraj ovde prirodne nauke jer proizvodnja je buducnost, a ne ovo sto nas uce, prodaja, prodaja, prodaja, prodaja, prodaja i strane investicije, kao da mi ne znamo da uzgajamo krave i sadimo lesnik pa nam trebaju stranci da nam pokazu

    bices inzenjer koji drzi ekonomiju i politiku u malom prstu
    himmelstrider likes this.

  8. #28
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Sta god da radis, pocnes od najnizeg kao i u svakom poslu, pa polako svaki se rad isplati, bar ovo vazi za inostranstvo. I sto je najbitnije ljudi gledaju svoj posao i nema onoga samo da komsiji crkne krava
    himmelstrider likes this.
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  9. #29
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Ne plasim se ja rada... samo ne bih voleo da budem posmatran kao neko ko treba da se bavi ciscenjem WC-a. Zavrsicu fakultet najverovatnije, ali mi nije problem da radim bilo sta drugo, sve dok mogu da napredujem do nivoa koji zasluzim

    Iskreno, ne interesuje me sta, gde, i kako sve dok zaradjujem mnogo. Podrazumeva se da ne moze sve odmah
    Poslednja ispravka: himmelstrider (1.3.2014. u 17:54)
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  10. #30
    Stariji član Avatar korisnika joppa
    Član od
    30.9.2013.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    1.556
    Lajkovi
    15583
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Zavrsi ga u svakom slucaju. Mozda neces imati puno koristi sto se znanja tice ali imas ces papir koji ce sprijecavati da te danas sutra netko koci jer ga nemas (ovo se mome prijatelju dogodilo pa je naknadno upisivao faks i potratio par najboljih godina dok ga nije zavrsio). Hodaj na predavanja, druzi se sa ekipom sa faksa koliko god ti se to glupo i dosadno cinilo. Ostani u kontaktu sa njima. Sutra ce ti mozda netko od njih pomoci da dobijes neki posao.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •