Strana 2 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 52
Like Tree60Likes

tema: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Ne, nije me ugusilo. Zapravo sam zapanjen kolicinom sadrzaja, kolicinom korisnih saveta i kolicinom vremena koje si odvojio za ovo. Za to sam ti puno zahvalan

    Posto si se dotakao i toga ko je i sta zapravo inzenjer, da objedinim par reci zasto mislim da je ovo struka za mene. Naime, bukvalno od decijih nogu sam ja imao kontakt sa metalurgijom i popravkama, budzenjima itd. Cale ima, pa, radionicu i to poprilicno dobru (ne za previse precizne radove doduse), a ima i iskustva u radu. Popravljao se bojler, a ja uzmem "safc" i idem da popravim bojler. Alati mi, dakle, nisu strani.

    I tako dalje, pomagao caletu kad je nesto radio, skoro smo napravili celu prikolicu. Vremenom je u glavu usao osecaj za to, kao i odredjeno iskustvo. Da li sam pomenuo da sam lovac ? Jesam, a uz to ide i oruzje, koje mi je veliki hobi pored motora i vozila inace. Ja sam vremenom o oruzju ucio, ali ne samo oznake novog oruzja, vec sam se upustio i u fiziku samog oruzja. Zasto se oruzje pri trzaju podize, zasto, zaboga, trgne uvek udesno, kako radi, bezbednosne sisteme, pritisak, fiziku sagorevanja... Kada vama pokazem oruzje, vi cete mu se diviti, a ja cu prvo videti mehanizam i prvo sto ce mi pasti na pamet je da ga rasklopim. Zato sam, mehanicki gledano, uspevao da napravim nacrt funkcionalnog automatskog oruzja. Naravno, daleko je to od zavrsenog, treba tu odluciti koji materijal upotrebiti, odraditi precizni CAD stress test, zapravo otkriti kako ce se to proizvesti najekonomicnije, ali je osnova tu. Dok su vrsnjaci ceskali glavu oko oborenog sistema, ja sam to davno ucio i radio. Raspala se brava ? Nikakav problem. Kvar na biciklu ? Sad cemo, samo polako.

    Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno. Takav stav prema stvarima valjda postane normalan posle nekog vremena, kad cujem neki pojam prvi put odmah palim telefon i proveram na internetu sta je to zapravo, kako radi, za sta sluzi...

    Da se razumemo: Igram ja World Of Warcraft, idem u lov, obozavam da igram mali fudbal, mrzi me da idem u skolu i pijem kafe po kaficima. Normalan sam ja, naocigled Ta linija je uvek bila tu, u porodici valjda ( deda nije imao zavrsene skole, ali je bio izuzetno pametan i cenjen u vreme kad se znanje cenilo, cale isto zna dosta o tome, stric takodje...), ja samo nastavljam dalje, nadam se i bolje.

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Svi koji su se javili, zele na neki nacin da ti pomognu, a vreme koje dolazi, pokazace da to nije bilo uzalud.





    Hvala tebi, sto si to primetio i spomenuo. To je dovoljna nagrada za nas trud.









    Ako i dalje budes u nekim dilemama i trilemama, tu smo.




    Pozz
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (30.11.2013. u 1:10)
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Puno ste pomogli, doticuci se i samog zivota, a ne samo fakulteta.

    Ja se nadam da cu masinski zavrsiti, potrudicu se svakako. A za zivot, videcemo vec... Moja verzija idealnog zivota nije kuca u predgradju, siguran posao, Skoda u dvoristu, pas, zena i dvoje dece...
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Krajnje vreme da covek pocne da sprema prijemni...

    Posto ovde ima ljudi sa svih strana sveta, molio bi njih za neke informacije... pogotovo iz SAD/USA. Kako se tamo primaju ljudi iz Srbije ? Svezi sa fakulteta, ambiciozni, zeljni da rade i da se dokazuju. Odlicno poznavanje engleskog jezika, pomalo spanskog, svastare (znaju o svemu ponesto). Pogotovo me interesuje da li je moguce da se osoba iz inostranstva zaposli u velikoj firmi, i napreduje do visoke pozicije ?

    Ako ne znate, bio bih zahvalan da se raspitate ako je moguce... verovatno ce vam biti usput, a meni ce mnogo znaciti.... Pozdrav!
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7589
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Za koju profesiju?


  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Masinstvo (Mechanical Engineering) i ekonomija... recimo menadzment, sef prodaje ili tako nesto... uopsteno kao diplomirani ekonomista.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7589
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Cekaj nekog iz te struke da se javi,ja ne znam.


  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    A uopsteno ? Ovde je popularna teorija da te svi u inostranstvu gledaju ko krava mrtvo tele - pogotovo kad cuju da si sa ovih prostora. Nesto u fazonu - "Ides, radis, bez prijatelja bez ikoga, samo radis i zaradjujes"
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Bilo kakva iskustva sa radom u inostranstvu, i odnosom prema ljudima sa ovih podrucja, mogucnosti napretka itd. ???
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  10. #20
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Obrazovanje - Pomoć, Savet, Info

    Na zapadu te cene po onome sto umes da radis. Ako si dobar u svojoj oblasti napredovaces. Uglavnom ih ne interesuje odakle dolazis, cak vecina njih ni ne zna da postojimo(pricam o USA).
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •