Strana 5 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 51
Like Tree2Likes

tema: Fotografija kao hobi

  1. #41
    Član Avatar korisnika Koska23
    Član od
    2.1.2011.
    Lokacija
    Guelph, ON, Canada
    Poruke
    221
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Fotografija kao hobi

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Simo
    Vidimo se oko ekspozicije 8
    To bi bila apertura, iliti otvor blende, a ne ekspozicija... ali da ne cepidlačimo...

  2. #42
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    @Koska 23
    U pravu si! Upropastiše me (foto)'' idioti''
    E,kad sam video šta sam napisao bilo je kasno da korigujem tekst.
    A,posle niko nije reagovao pa sam i zaboravio na taj post.
    Kad sam već ispao ''glup u društvu'' evo da se malo iskupim-

    Otvor blende određuje količinu svetla reflektovanog sa objekta snimanja, koja će dospeti do filma. Njegovim podešavanjem nastojimo da obezbedimo da na film uvek pada približno ista količina svetlosti, bez obzira na svetlosne uslove u kojima snimamo. Uspemo li u tome, imaćemo slike sa lepim bojama i jasnim detaljima. Promašimo li, slike će biti podsvetljene (tamne) ili presvetljene (blede). Da se ne zbunite, najveći broj na prstenu kojim se podešava otvor blende predstavlja najmanji otvor blende i obruto. Da bi vam bilo razumljivije, gledajte to ovako: ako je sunčano vreme i slikate se na suncu, reflektovano svetlo biće jako. Zato se otvor blende mora smanjiti. Prsten za podešavanje blende, podesite na najveći broj (16). Ako je sumrak, prsten ćete podesiti na najmanji broj (2.8). Dakle, brojevi na prstenu odgovaraju uslovima osvetljenja, a obrnuto su srazmerni otvoru blende.

    Najveci broj otvora blende f16 (blenda skoro zatvorena) i najmanji broj f2.8 (blenda potpuno otvorena)
    Vreme ekspozicije određuje koliko dugo će film biti izložen svetlu reflektovanom sa objekta snimanja. I njome utičemo na to da na film uvek padne ista količina svetlosti, samo, za razliku od blende, ekspozicijom utičemo tako što određujemo vreme za koje će svetlost da pada na film. Ako ga pravilno odredimo, imaćemo slike sa jasnim detaljima i lepim bojama. Ako je vreme ekspozicije kratko, slike će biti podeksponirane (tamne) ili preeksponirane (blede). Vreme ekspozicije se meri sekundama. aparati najčešće imaju mogućnost da rade ekspozicijom od 1/250 sekunde (jedna dvestotinepedesetinka sekunde) pa do 1 sekunde. Za specijalne potrebe postoji i mogucnost da se zaslon drži otvrenim beskonačno vremena (najčešće se označava sa B), odnosno, zaslon je otvoren sve dok držimo prst na okidaču, ili da omogućava vreme ekspozicije kraće od 1/250.

    P.S. Tekst preuzet od g-dina Zorana Mrđenovića
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #43
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Slike satova iz vase kolekcije!

    ne znam bre koji za jeftine parice do 100 a da u mraku hvata sve zivo sve sto bljesti na satu ..to ocu
    Poslednja ispravka: sima hrabri (29.4.2011. u 19:37) Razlog: edit: preseljena poruka

    next year at this time I'll be a millionaire




  4. #44
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Slike satova iz vase kolekcije!

    ^ bilo koji canon koji nadjes za tu kintu.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  5. #45
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Slike satova iz vase kolekcije!

    Citat milan zmaj kaže: Pregled poruke
    ne znam bre koji za jeftine parice do 100 a da u mraku hvata sve zivo sve sto bljesti na satu ..to ocu
    off topic
    Apsolutno CANON.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #46
    Član Avatar korisnika Misko81
    Član od
    7.6.2010.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    277
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Slike satova iz vase kolekcije!

    Canon PowerShot A800 ili A1200.

  7. #47
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Slike satova iz vase kolekcije!

    Citat Misko81 kaže: Pregled poruke
    Canon PowerShot A800 ili A1200.

    da ovi nisu losi....a verujem ni skupi..opet se vracamo na posetak...megapixel mi nije toliko vazan oliko jasnoca slike i osetljivost na svetlost da mi pokaze pravu lumnaciju ) koju mogu samo da gledam na stranim forumima za IWC

    next year at this time I'll be a millionaire




  8. #48
    Član Avatar korisnika Misko81
    Član od
    7.6.2010.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    277
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Slike satova iz vase kolekcije!

    Pa iskren da budem ne bih baš očekivao slike kao sa WUS-a pomoću aparata od ~100e, mislim da je za tako nešto ipak potreban digitalac više klase, mada možda i grešim.
    Obrati pažnju i na to da li ti više odgovara da aparat koristi AA baterije kao ova dva koja sam naveo (što znači da bi za iole ozbiljnije i češće fotkanje trebalo da kupiš i 2 AA punjive baterije i punjač, što nije zanemarljiva stavka) ili neki aparat koji ima svoju Li-Ion bateriju na punjenje. Canon takođe ima par modela u toj klasi sa Li-Ion baterijama, a možda bi mogao da baciš pogled i na Panasonic aparate.
    Megapixeli su u ovoj priči (a i u mnogim drugima) sasvim sporedni i služe da se neupućeni kupci lakše "pecaju".

  9. #49
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    Posto ovde ima prilican broj poznavaoca fotografije,i tog prelepog zanata,zanima me njihovo misljenje o Nikonu L110.
    Da li je on uopste iskorak iz "idiot" klase,posto imam u planu da svoj Lumix zamenim nekim modelom izmedju idiot i dSLR klase...a nemam ideju sta bih uzeo...

  10. #50

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •