Strana 3 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 51
Like Tree2Likes

tema: Fotografija kao hobi

  1. #21
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    Sta god da odlucis - savetujem da uzmes aparat za 17-18.000 RSD a za preostale dve uzmes dodatnu bateriju i karticu. Takodje - uzmi obavezno aparat koji prima SDHC kartice... Sto se tice samog aparata - moraces da "prelomis" jer nema savrsenog resenja - negde dobijes negde izgubis. Ja bih licno sveo izbor na Canon SX120 IS, mozda neki IXUS, Panasonic Lumix TZx i mozda neki Fuji (npr f200) - pa onda sta se tebi licno svidi.

    Jos jedan savet - aparati u ovom rangu cena, ako imaju veliki zum, u tele opsegu (na najvecem zumu) jako sporo i lose fokusiraju. Zato ne ocekuj previse od aparata sa preko 12x zumom...
    Poslednja ispravka: vladas (21.11.2010. u 15:34)
    No time to lose

  2. #22
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    Ne znam da li bi se Vlada složio,ali model koji je na ivici tog cenovnog ranga,a pruža puno. Naslednik TZ serije

    http://www.imaging-resource.com/PRODS/ZS7/ZS7A.HTM

    Nešto osnovno o Lumix serijama može se ovde pročitati http://en.wikipedia.org/wiki/Lumix

    Da dodam samo,da mu ovo nije sadašnja cena

  3. #23
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    Objektive na Zenitu popravlja cika Bora na Dorcolu, ali broj moram da potrazim. Ako ti se uopste isplati da popravljas objektiv na analognom fotoaparatu, posto kao sto vidis filmova je sve manje i manje.. i uskoro ih nece vise ni biti! Najveci proizvodjac filmova Kodak je jos pre 5 godina prestao sa razvojem filmova za analogne fotoaparate, cak ce se polako ugasiti i srednji format, posebno od kada je Hasselblad izbacio svoju seriju digitalaca..
    Inace, dobijas dobre savete za fotoaparat od clanova foruma, posebno od Vladas-a. Ali ako nastavi ovako da te bombarduje informacijama, na kraju ces kupiti Hamiltona

    Citat ANGEL II kaže: Pregled poruke
    link1link 2
    Ova dva su mi zanimljiva kao i FUJI S2500 HD. Vaša preporuka je? Ko još popravlja blende na Zenitu? Imam ćaletovog star je koliko i ja!
    milan zmaj likes this.

  4. #24
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    Moracu ovde da dam svoj komentar. Naime tacno je da Panasonic Lumix koristi Leica objektive. Medjutim to su vrlo losi plasticni objektivi koji imaju vrlo zvucno ime. Hocu da kazem da je tu komercijalizacija ucinila svoje, i da Leica tu predstavlja samo dobar marketing. Panasonic placu veoma "skupo" pre svega tehnologiju leica objektiva, ali ti objektivi se prave od plastike i imaju daleko losija sociva od onih pravih Leica objektiva na koje svi mislimo kada se pomene ovaj proizvodjac. Tako da ne ocekujete da dobijete dobar objektiv u aparatu od 20.000 din. Inace Leica je osim objektiva (koji imaju odlicna tehicka resenja) mnogo poznatija po kucistima fotoaparata i njihovoj mehanici. Tu je Leica vrh! Mehanika u fotoaparatima Leica je uvek i jedino uporediva sa mehanizmima svajcarskih satova. Inace evo ovde mozete da procitate nesto o ovoj legendi u oblasti fotografije
    http://en.leica-camera.com/photography/m_system/m9/ a ovde mozete da vidite i cenu za Leica digitalni fotoaparat: http://www.amazon.com/dp/B002NX13LC/...C&linkCode=asn Zar vam se ne cini da kosta tacno kao neki "dobar svajcarac"

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    Ne propustite detalj da Lumix koristi Leica sociva,sto je ekvivalent ETA mehanizmima u satovima. Mislim da je upravo Lumix best buy u klasi kompaktnih turistickih "idiota" I daleko ispred Olympusa,Fuji-ja (koji je kvarljiv),Sony-ja,Practike...

  5. #25
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    Biće meni Hamilton, vidim ja!
    Aj ljudi, aparat za 20.000 RSD?

  6. #26
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    ode diskusija u nedogled...
    elem, ja bih to sveo na:
    - ako zelis vrlo dobar aparat koji staje u dzep i koji ces nositi sa sobom uvek - fuji f200 ili canon ixus, ostalo ne bih uzimao u razmatranje
    - ako zelis aparat koji pruza malo vise mogucnosti, ali je dosta kabastiji, pa ce vremenom sve cesce ostajati kod kuce - neki od tih panasonicovih UZ.

    sta god da uzmes od onog sto je predlozeno, sigurno neces pogresiti. moj savet je da odes u prodavnicu i, kao kad kupujes sat, uzmes u ruke i pogledas, i onda odlucis.
    eto.
    poz!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  7. #27
    Novi član Avatar korisnika vladaspas
    Član od
    19.1.2010.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    12
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    Imam jedan fotoaparat,ne mogu nigde da nadjem memorijsku za njega.Slike su mu ok.Fotografija kao hobi-image056.jpgFotografija kao hobi-image052.jpgFotografija kao hobi-image064.jpgFotografija kao hobi-image059.jpgFotografija kao hobi-dsc00019.jpgFotografija kao hobi-image053.jpgFotografija kao hobi-image051.jpgFotografija kao hobi-image054.jpgFotografija kao hobi-dsc00008.jpgFotografija kao hobi-image060.jpgFotografija kao hobi-dsc00017.jpg
    Malo se salimo

  8. #28
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Fotografija kao hobi

    @vladaspas - sjajna ti je ova Agfa. Koliko megapiksela ima ? I omikron je super .

    @23jewels - preporuka ti je super, samo da dodam ZS serija je u stvari TZ , samo valjda za USA trziste. ZS7 je u stvari TZ10 .
    No time to lose

  9. #29
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    Samo malo podsećanje na SMENU 8 i foto-sekcije u osnovnoj školi
    Razvijač ,fiksir,crvene sijalice...
    Još uvek imamam kućnu foto laboratoriju za pravljenje crno-belih slika.
    Nadam se da se još neko seća toga.
    Inače ja,još uvek, koristim Canon A 470 i zadovoljan sam istim.
    Takođe,za smrtnike,preporučujem IXUS.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  10. #30
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Fotografija kao hobi

    @tolarbo - skroz si u pravu - u ovoj klasi aparata - verovatno niko ne stavlja bas vrhunska sociva. Doduse - senzori su toliko sitni da nema ni svrhe stavljati bolje .

    @sima hrabri - svaka ti je ka Njegoseva .

    @Angel - najbolje da probas i sam odredis, ali cini se da vec postoji niz odlicnih preporuka! BTW - pitao sam prijatelja koji ima S2000 HD i on ga je poprilicno nahvalio. Mozda ipak da pogledas i taj S2500/S2600 HD? (sad sam te tek zbunio )
    No time to lose

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •