Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 51
Like Tree2Likes

tema: Fotografija kao hobi

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Fotografija kao hobi

    Dilema me lomi danima, Canon ili Nikon aparat, znam Nikon je bolji ali Canon mi je jeftiniji, a samo malo više dobijam Nikonom ili bar samo ja tako mislim, grešim li?
    Poslednja ispravka: vladas (20.11.2010. u 7:27) Razlog: podelio sam poruku na dve teme.

  2. #2
    Član Avatar korisnika JovanaM
    Član od
    2.11.2008.
    Lokacija
    Kotor
    Poruke
    226
    Lajkovi
    146
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    Ko kaže da je Nikon bolji?? Ja sam imala Nikon, ali sam mnogo zadovoljnija Olympusom.
    Elem, Canon aparati su odlični, a i Šarapova ih reklamira
    Poslednja ispravka: JovanaM (18.11.2010. u 21:39)
    "Time. Time. What is time? The Swiss manufacture it. The French hoard it. The Italians want it. The Americans say it is money. The Hindus say it doesn't exist. Do you know what I say? I say time is a crook" - Humphrey Bogart in Beat The Devil in 1954

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    Olympus je još skuplji???
    Dakle nema problema sa Canon aparatima ako ništa drugo barem zbog Šarapove?

  4. #4
    Član
    Član od
    5.1.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    252
    Lajkovi
    79
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    nisam ekspert ali sam imao iskustva i sa Nikkon i sa Cannon aparatima (oba su bila neka srednja klasa) i mogu ti reci da sam mnogo zadovoljniji bio Cannon-om. slike su bile znatno bolje iako je imao manje mpix . . .

    p.s. tema je super

  5. #5
    Mlađi član Avatar korisnika rasa
    Član od
    7.3.2009.
    Poruke
    92
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    U DSLR klasi trenutno Nikon dere Canona a u kompaktima i malo boljim amaterskim je Canon majka!

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    Citat rasa kaže: Pregled poruke
    U DSLR klasi trenutno Nikon dere Canona a u kompaktima i malo boljim amaterskim je Canon majka!
    Sasvim se slazem - mislim da nema greske sa Canonom u srednjoj klasi i Nikonom u DSLR.

    Angele - baci pogled i na Panasonic Lumix - TZ8 i TZ10 daju jako mnogo za ne previse para! Ja imam odlicna iskustva sa starijim TZ (Turistic Zoom) serijama. U klasi izmedju srednje i DSLR naci ces par interesantnih Fuji aparata...
    No time to lose

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    E pa meni je hobi fotografija. Tako da za sve savete oko fotografije slobodno mozete da me pitate. Konkretno pitanje koje je Angel postavio Canon vs Nikon?! Hm.. pa odgovor nije tako jednostavan Vidi se da se bavim drustvenim naukama. Ali evo o cemu se radi. I Canon i Nikon prave fotoaparate u nekoliko klasa, niza, turisticki, srednja, kompaktni, visa, DSLR amaterski, DSLR, DSLR Pro. Tako da se nikako ne moze generalizovati. U svetu fotografije, profesionalni se dele na Canon-dzije i NIkon-dzije, i svi ce reci da su njihovi aparati najbolji. U nekoj srednjoj klasi, a to ste dobro rekli: Canon je bolji. Dok je Nikon bolji u toj visoj klasi. E sada, uvek se dogodi da neko od njih izbaci model koji je tehnoloski napredniji i u odredjenom trenutku bolji od suparnika. U DSLR klasi, a tu su korisnici: napredni amateri ili profesionalci, tu je stvar jos komplikovanija. Zavisi za koje potrebe koristite fotoaparat, a takodje zavisi i koju vrstu objektiva koristite. Inace DSLR fotoaparati imaju mogucnost zamene objektiva. Tako da tu vrlo cesto kupujete samo telo fotoaparata. Tu je Nikon bolji u nekoliko kategorija, ali nije nikako bolji u top seriji DSLR-a. Mislim da Canon Mark DSLR serija vec duze vremena vrh u ovoj oblasti, posebno ovi full frame fotoaparati. Opet u fotoreporterskoj profesiji je daleko bolji NIkon i to serija DH i Dx, dok je u modnoj fotografiji za nijansu bolji Canon, opet u pejzanoj fotografiji je mnogo bolji Nikon.. i td. Sve u svemu u klasi DSLR fotoaparata i Nikon i Canon su daleko ispred ostalih! Jer ostali ne proizvode toliko sirok spektar objektiva, i samim tim ispadaju iz bilo kakve konkurencije. Mozda su i zbog toga Caonon i Nikon tako podelili trziste da je uvek jedan od njih bolji u odredjenom segmentu! A mozda je to i zbog toga sto je Canon vlasnik i Nikona. Sto ne znaci puno, jer Nikon ima svoj nezavisni razvoj, i recimo 14 insituta koji se bave samo istrazivanjem i razvojem(koliko u nasoj zemlji ima instituta koji se bave istrazivanjem i razvojem).
    E sada da odgovorim Angelu. Kupi Canon fotoaparat iz IXUS serije! To je ono sto je tebi potrebno.

    ps Vidi se da nisam bio na poslednjem druzenju, pa sam se bas raspricao!

    of top
    Angele ja cu morati ovde da te podrzim za moderatora, posto nisam stigao da te podrzim u temi koja je vec zakljucana. Izvinjavam se ostalima.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    Zahvalan sam vam ljudi, odlična tema!
    Pogledaću Canon, Panasonik prvenstveno sam mislio da uzmem Canon Mark DSLR. Nikon mi je za nekih 10-ak hiljada skuplji iz tog razloga mi se ne baćaju pare ako to ne menja puno toga!
    @tolarbo, zahvalan sam na podržci ali ja zaista tako smatram kao što sam i rekao u postu, HVALA!
    Divni su ljudi i korisni postavljeni na tom mestu, moji prijateljelji i to me najviše raduje!

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    Evo i ja da se oglasim, posto je i meni hobi fotografija.
    Potpisujem sve sto je rekao @tolarbo - nije bas tako jednostavno reci sta je bolje. Razlikuju se kvaliteti i karakteristike po serijama i modelima svakog od proizvodjaca, a kada se porede dva proizvodjaca, mogu da se porede samo odredjeni modeli, eventulano serije, ali nikakvo generalno, pausalno ocenjivanje nije moguce.
    Uglavnom, da skratim pricu, posto sam i ja drustvenjak , i da odgovorim Angelu: potpuno se slazem sa tolarbom i sto se preporuke tice: u kompakt klasi danas je manje-vise sve slicno, ali ipak je Canon najbolji izbor i to, da, bas IXUS! Odlican aparat po pristupacnoj ceni, sa stabilizacijom slike, dobrom ISO osetljivoscu, brzim fokusom za tu klasu, vernom reprodukcijom boja, dobrim kontrastom, ne previse kilavim shutter lag-om... I, uz stabilizaciju i macro mod - bice puno lepih slika satova!

    edit: e, zakasnio sam... @angel, jesi li siguran da hoces dslr, posebno ovi sa mark u imenu, imaju u ceni previse brojeva...
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    Mislim da će tema otići u off ali ajde, nema veze. Prebaciće ovi gušteri :p u novu temu ako zatreba.

    Mene digitalna fotografija ama baš ne interesuje, ali uopšte.
    U stvari, interesovala me je jedan period i nakon dosta vremena koje sam proveo čitajući i čitajući sve što se moglo pročitati o tome shvatio sam da je to za mene preskup hobi i da ne mogu tako nešto da si priuštim u ovom trenutku. Kod DSLR-a je u stvari najjeftinije i najlakše kupiti telo a prave muke kreću sa objektivima i svom dodatnom opremom. To je bunar bez dna i zaista treba voleti fotografiju i biti spreman na izdatke ako želiš da se upuštaš u svet DSLR aparata.

    Međutim, ovih dana sam dosta gledao tj. čitao opise, kritike i iskustva ljudi kada je reč o kompakt digitalcima pošto se razmišljam da uzmem jedan. Vidim da dosta hvale FUJI f70 i f200 modele i da mnogi smatraju da je to trenutno best-buy. Šta mislite o ovim digitalcima?
    Jedino što se sa FUJI aparatima treba malo igrati kako bi se izvukao max od fotki, nisu toliko dobri u point & shoot kao što je canon.

    Vi fotografi bi mogli i da otvorite neku temu o fotografiji pa da kačite svoje radove!
    anbeast likes this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •