Strana 2 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 51
Like Tree2Likes

tema: Fotografija kao hobi

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    edit: e, zakasnio sam... @angel, jesi li siguran da hoces dslr, posebno ovi sa mark u imenu, imaju u ceni previse brojeva...
    Moja greška, od previše gledanja pomešao sam nazive pa čak i proizvođače!
    FUJI S2500 HD

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    Ne propustite detalj da Lumix koristi Leica sociva,sto je ekvivalent ETA mehanizmima u satovima. Mislim da je upravo Lumix best buy u klasi kompaktnih turistickih "idiota" I daleko ispred Olympusa,Fuji-ja (koji je kvarljiv),Sony-ja,Practike...

  3. #13
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Fotografija kao hobi

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    Ne propustite detalj da Lumix koristi Leica sociva,sto je ekvivalent ETA mehanizmima u satovima. Mislim da je upravo Lumix best buy u klasi kompaktnih turistickih "idiota" I daleko ispred Olympusa,Fuji-ja (koji je kvarljiv),Sony-ja,Practike...
    Slozio bih se za Panasonic Lumix - zato sam prepoorucio TZ seriju - veliki zoom, odlican wide opseg zooma, brzi aparati doduse - najcesce bez previse mogucnosti rucnog podesavanja (postoji, mogucnost, ali nije "lako" dostupna )
    Poslednja ispravka: vladas (20.11.2010. u 7:31)
    No time to lose

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    link1link 2
    Ova dva su mi zanimljiva kao i FUJI S2500 HD. Vaša preporuka je? Ko još popravlja blende na Zenitu? Imam ćaletovog star je koliko i ja!

  5. #15
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    Angele - od ovih linkova koje si postavio:
    - Sony Alpha je DSLR serija, a u ovoj ponudi ne vidim objektiv. A objektivi su ono sto "cedi" pare, ne samo telo aparata (koje je BTW u ovom slucaju dosta jeftino ), tako da bolje da ipak uzmes neki KIT (ako bas hoces DSLR) sa objektivom
    - TZ4 je odlican aparat i svaka preporuka za njega. Ja imam TZ5, koji ima veci ekran i 9 umesto 8 MP. Medjutim - verovatno su obe osobine na TZ5 u stvari mane! 8 MP na cipu iste velicine kao i na 9 MP ce u stvari dati bolju sliku na TZ4! Takodje - manji ekran ce dati vecu autonomiju rada. Jedina "mana" je sto TZ4 nema HD video, sto - slozices se - nije velika mana. Mozda da pogledas TZ7?
    - Od 2500HD ti ipak savetujem da odustanes (ja sam ranije razmisljao o S1000 i S2000 a ovaj im je naslednik) - pogledaj malo po forumima. U ovoj klasi ima par Canona koji cini se nisu losi - recimo SX120IS i SX130IS?

    Ako uspem da nadjem - bilo je par fenomenalnih sajtova gde mozes da poredis kamere i fotke napravljene njima pa da bas pazljivo izaberes aparat.
    Poslednja ispravka: vladas (20.11.2010. u 14:17)
    No time to lose

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    Ja imam Lumix TZ10 i za mene kao totalnog amatera je odlican.

  7. #17
    Član Avatar korisnika sonebg
    Član od
    31.10.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    144
    Lajkovi
    122
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    Ja sam koristio Nikon coolpix i mogu da ti kazem da radi dobre slike. Ali "crko" mi je mesec dana po isteku garancije. Sam od sebe. Izbacio "Lens eror" i kraj. Odnesem ga u njihov servis a oni naplacuju pregled odnosno morao sam da platim 1000din da mi kazu sta je pa ako se odlucim za popravku onda tih 1000 odbijaju od cene a ako necu da popravljam pare ne vracaju. Popravka je kostala 7200din za aparat koji u tom trenutku nije vredeo ni 5000. Tako da ga nisam ni popravljao. Onda slucajno nadjem na akciji Samsung 10.1megapixsel za 4900 i tako kupim njega. Koristim ga vec godinu dana i extra sam zadovoljan pogotovo slikama a i daju dve godine garanciju. To je moje iskustvo sa Nikonom, naravno pisem o klasicnom dig. apartatu nista profi.

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    Vladas, kako nema objektiv? Pa šta im je ovo?
    -10,2 МЕГАПИКСЕЛА APS-C ВЕЛИЧИНЕ 23,6X 15,8 ММ
    Zeznuli bi oni mene i te kako! A svideo mi se FUJI!

  9. #19
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    Angele, koliko vidim - to su specifikacije cipa. Kod digitalnog aparata cenjeniji su CMOS cipovi i potrebno je da budu sto vece povrsine. Npr kod vecine prosumer (srednja klasa) aparata ima CCD senzore male povrsine, npr: 1/2.33" (6.13 x 4.60 mm, 0.28 cm²) ili 1/2.3" (6.16 x 4.62 mm, 0.28 cm²) ili u boljim slucajevima - 1/1.6 " (7.78 x 5.83 mm, 0.45 cm²), dok ozbiljniji aparati i DSLR-ovi imaju CCD ili CMOS senzore vece povrsine (i samim tim i cene) - npr. 23.1 x 15.4 mm (3.55 cm²). Kod ove alfe - senzor je 23.6 x 15.8 sto je bolje nego kod Nikona D7000 (ciji sam senzor dao kao prethodni primer).

    Baci pogled na OVAJ sajt, mozda pomogne.
    Poslednja ispravka: vladas (20.11.2010. u 22:48)
    No time to lose

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Imate neki problem?

    Joj Vlado ali ja ne kapiram puno togo u ovim brojevima. Šta predstavlja dobru kupovinu za nekih 20.000 RSD?

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •