Strana 6 od 16 PrvaPrva ... 2345678910 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 156
Like Tree190Likes

tema: Diskusije o mehanizmima... satovima...

  1. #51
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Evo još malo "plavih kazaljki" :
    Diskusije o mehanizmima... satovima...-db.jpgDiskusije o mehanizmima... satovima...-db1.jpg

    Mehanizam je Miyota 9100,
    kućište je prečnika 45mm,debljine,14mm,wr 100m.
    cijena 600$.
    Kućište sa sve lugovima me podsjeća na Victorinox Ambasador XL manuelca- mrcina od dress sata!

  2. #52
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom

    Breitling ima jaku dugu tradiciju,sta je modifikovano unutra to mozemo samo da nagadjamo,da je los sat nikako nije. Vazno je napomenuti da opet gledajuci i druge forume je jako cenjen,da li je to zbog samog imena (ne znam zasto bi bilo po meni to presudno) ili sveukupnog sata ne znam ali ga ljudi cene. Imao sam dosta modela i mogu reci da je to jedan odlican sat,sto naravno nisam otkrio toplu vodu ali je to tako iz prve ruke tj od vlasnika vise modela Breitlinga.

    Osporavani B01 je trebalo videti,na moje pitanje upucenoj kompaniji u vezi kvaliteta...dobio sam odgovor da sama garancija od 7 godina je dovoljna da ne trebam uopste da mislim na neki kvar...naravno nije se dogodilo da cekam i proverim da li su u pravu ili ne,ali su poprilicno bili samouvereni.

    Kad se stavi vise modela ispred sebe Omega,Breitling,Sinn,Tourby,Oris...da nema logoa firme e onda bi covek mogao da gleda zavrsne obrade i kvalitet celokupnog sata.
    Od ovoga izostavljam Rolex,koji mi je dokazao da je u ovoj grupi po meni najbolji sat....
    Tako da nemojmo Braju stavljati u fah da je to na kraju krajeva modni i pozerski sat....nikako to nije.

    Hadzi ovaj Deep Blue je sve boljii bolji....zavidim Rusu na njegovom primerku...
    Poslednja ispravka: RUS (29.10.2013. u 22:31)

    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #53
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Pa dobro, uvek mozes da nabavis jedan.
    Po meni satovi koji zaista opravdavaju svoju cenu, koliko god je to moguce.

    Ako se ne varam, jedan od retkih proizvodjaca ciji sat nisi imao.
    Poslednja ispravka: RUS (29.10.2013. u 22:40)
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  4. #54
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Jeste,a znas i sam da sam navijao da ga uzmes..
    Prokletinja Rus ima dva tri sata koje bi rade imao a da nisu toliko skupi a opet.....Mozda jednog dana

    next year at this time I'll be a millionaire




  5. #55
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Moje razmišljanje na Serbovo pitanje.
    Što se tiče Breitlinga , po mom mišljenju, neopravdava cenu.
    Nisam hteo citirati ceo post , ali se u suštini odnosi na ceo post .

    Sky , teško da se može realno komentarisati na Serbovo pitanje, na osnovu fotografija i internet zapažanja.

    Nedostatak u implemetiranje nove tehnologije, nikako (ali nikako) ne narušava njihov renome , kada je kvalitet materijala i izrade u pitanju . Po toj logici, niti jedan vintažni model (bilo kog brenda) nebi imao zadovoljavajući kvalitet, gde bi se cenili samo kolekcionarski primerci. Naravno da volim napredak u bilo kojoj sferi , ali u ovom slučaju to može samo "poljuljati" njihov kredibilitet , ali nikako i kvalitet. Znači, kvalitet se nikako ne dovodi u pitanje, već se samo može odati respekt i to je to.

    Što se tiče "ronilačkih" nedostataka , tu se uglavnom slažem za lume, ali se nikako ne slažem, sa ironičnom izjavom vezanom za "zlatno slovo B" . Svidelo se tebi to ili ne, upravo je to slovo statusni simbol njihovih fanova, kojima taj "truglić" sa sve dva grama luminove ne znači, ama baš ništa, pa bila to po sky-u mudra odluka ili ne. "Sekundara" je svakako mogla biti obeležena luminovom.

    O izgledu se može do ujutro... nekom je ružan, nekom lep. Najmanje je onih koji su ravnodušni, upravo zbog njihovog "blink-blink" dizajna (koji je ovde prozvan kao harmonikaški, pozerski ili kako već)

    Što se tiče ugradjenog mehanizma (čemu je tema i namenjena) , meni Cosc (koska za uzimanje keša) ne znači ama baš ništa . Već , kako pročitah komentare korisnika i znalaca, nema tu greške, ne vezano za modifikaciju (koja je u principu i te kako bitna i zbog visoke kontrole kvaliteta Breitling kalibra) . I ako te možda i ne interesuje preterano (nisam siguran, predpostavljam) , mala video-edukacija svakako neće škoditi .




    Za kraj

    Breitling (ne vezano za Heritage) bezuslovno poseduje respekt (šta više, oko njega se najmanje diže prašina za "uloženo-dobijeno, prevara-ili ne, platio sam reklamu....etc..." , ako izuzmemo rolex i zenith) , a da li se nekom dopada ili ne, to je već sasvim druga priča. Da li bi ja potrošio 3 somuna na Heritage ? Najverovatnije ne bih , ali iz sasvim drugih razloga . U tom cenovnom rangu ima modela koji mi se više dopadaju od pomenutog .
    Da li ima veze moja skorašnja prinova sa ovim postom ? Ima . Nikada, ali nikada ne bih ni obratio (na osnovu fotki i videa) pažnju na ovaj brend , da nisam došao u dodir sa istim i "opipao" ono što me u principu nije interesovalo . Mislim da ne bih ni komentarisao , kao što nisam do sada. Što se tiče (ne)opravdane cene Heritage-a , nikako nisam merodavan da dam bilo kakvu izjavu , jer nisam korisnik istog. Možda bi se razočarao gde odoše pare, a možda i ne .

    Veruj mi (a znam da nećeš) , mora se uzeti i osetiti sat uživo, a ne često i nositi bar neko vreme, da bi se dao konačan realan sud i mišljenje. Ovako, sva naša mišljenja se uzimaju sa rezervom i to je to. Naravno, to ne znači da ih ne iznosimo, naprotiv. Vrlo sam objektivan u svakom mom iskazu o svim satovima koje sam imao (znam, malo ih je bilo) , što si imao prilike i sam do sada pročitaš .

    Ovo sve ti kažem kao "Seikoholičar" , gde pored Seika simpatišem i neke druge brendove (poput Victorinox-a, Šturmanskie, Strela, Citizen, Casio, Certina) , medju kojima se ne nalazi hi-end swiss, pa ni Breitling.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  6. #56
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Nista onda moracete da donesete Braju na inspekciju kod jode i mene Salu na stranu , nisam imao prilike da vidim braju uzivo , zato sam i postavio ovo pitanje...Moram priznati da se jednim delom slazem sa Jodom posto je to i moja polazna tacka bila , ali prihvatam ovo sto kazete da mora sat da se se vidi da bi se osetio kako treba

  7. #57
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Citat Serb kaže: Pregled poruke
    Nista onda moracete da donesete Braju na inspekciju kod jode i mene ...
    Jel i on ide u zamrzivač?
    Serb likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #58
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    nas viski je bolji od orginala imamo bolju tehnologiju

  9. #59
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Citat Serb kaže: Pregled poruke
    ali prihvatam ovo sto kazete da mora sat da se se vidi da bi se osetio kako treba

    Serb , veruj mi da je to presudni faktor (ako je čovek "ne naložen" i priseban) , da bi se doneo konačan sud i realno prokomentarisao model .

    Ja Colt nisam uzeo na netu , pa da proplačem za date pare, jer sam se razočarao kad sam otvorio kutiju , ili da skačem od sreće , jer sam se oduševio . Mogao sam bez problema da vratim sat i kažem da mi se jednostavno ne dopada, čak i posle nedelju dana .
    Veruj mi, na prvi pogled ništa posebno (a nisam ni očekivao, jer ne volim "Brajine" modele iz tih godina , a nism ni oduševljen Brajom kao brendom) . Medjutim , detaljnim zagledanjem , svakodnevnim druženjem od nedelju-nedelju i po dana , sat počinje da mi "objašnjava" odakle njemu taj status .
    Kao što sam i napisao u mojoj galeriji , da mi je neko rekao, ja bi umro od smeha. Čak i da sam imao za odluku nekih sat vremena, sigurno bi odustao, veruj mi.
    milan zmaj and Serb like this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  10. #60
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    U zadnje vreme sam sve češće citiran .

    Nemam ja ništa protiv Breitlinga , niti sam rekao nešto protiv renomea firme ili kvaliteta satova. Ono što sam već napisao to mislim i dalje. Video je interesantan , odgledao sam ga ranije, pokazuje dosta a ne govori ništa o čemu smo pisali. Diskutovalo se i ranije da li se mogu komentarisati satovi koji se ne poseduju . Po mom mišljenju mogu, mada je svakako bolje kada se sat poseduje i objektivno bez strasti opiše.

Strana 6 od 16 PrvaPrva ... 2345678910 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •