Strana 2 od 16 PrvaPrva 12345612 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 156
Like Tree190Likes

tema: Diskusije o mehanizmima... satovima...

  1. #11
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Ajde da i ja iskoristim ovu Milanovu temu za jedan O.T.Čini mi se kao zgodno mesto za ono što sledi. Kao i obično svi se razumemo i ne razumemo se uopšte

    Nikada mi neće biti jasne zamerke tipa-''zašto se preporučuju samo satovi te marke?'' ili ''Zašto se piše samo o tome a ne o...?''

    Ljudi,gospodo,braćo...
    Ko vas sprečava da preporučujete one satove koje smatrate za shodne?
    Ko vam brani da pišete o bilo kojoj marki sata?
    Ko vas ometa u naporu da forum ide u pravcu kojim biste vi želeli da ide?

    Pa nije valjda da očekujeti da drugi pišu i savetuju ono što biste vi želeli?
    BTW-Zašto napad na nekog proizvođača doživljavate kao ličnu uvredu?
    Onaj ko ''napada'' nije ništa pametniji od vas.Odbranite vaše stavove argumentima i nastavite normalnu komunikaciju.
    Pre par meseci mi se šet ljudi žalilo kako im se ne sviđa šta na Forumu rade dvojica-trojica te onda njih šestorica neće više učestvovati u radu foruma!
    Pa,ima li to vama neke logike ?

    Ovaj Forum je vaš i biće onakav kakvim ga vi napravite.
    Otprilike kao i život-Ako čekate da neko drugi organizuje stvari onako kako to vama odgovara...nećete to dočekati.

    PS-Većina vas me zna i lično,pa pretpostavljam da verujete da ovaj post nije naslovljen ni na koga lično.Ovo je ,jednostavno, reakcija i odgovor na mnoga pitanja koja dobijam što ''uživo'' što preko pp a koja se tiču ove problematike.

    (Izvin'te što upadoh bez kucanja )
    Poslednja ispravka: VLADAN P (28.10.2013. u 4:35)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #12
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Ne znam šta je sad ovo trebalo da znači. Serb i ja smo drugari i sam je to napomenuo, imamo neki svoj smisao za humor , komuniciramo preko pp i mejla tako da post gde on mene citira i ja njemu odgovaram nisu nešto što bi trebalo tebe da opterećuje. Nemam ja baš ništa protiv Braje, više manje sam nezainteresovan za te satove. Poenta je bila , i verujem da to nije bio problem za shvatiti, da se ljudima preporučuju satovi u cenovnom razredu koji za koji su tražili neku pomoć. Koliko sam primetio to su uglavnom satovi čije su cene od 100-300 ili 500 evra. Preporučuju se, kao što Serb reče, Stein, Tissot, Seiko ali i Orient, Citizen , Casio, Candino, Festina, poneki ruski sat uglavnom Amfibija , možda Hamilton ako se cenovno uklapa ... Nema smisla nekome prporučivati Rolex, Panerai ili pomenuti Breitling ako je budžet 300 e ( ono za kerozin mi se učinilo duhovitim, možda ti tako ne gledaš na to , to već nije moj problem ).
    Tema je predviđena , koliko vidim, za "off topic" ali čini mi se da si je pogrešno započeo, možda grešim.

    Ja niti favorizujem niti širim neki negativan odnos prema nekom proizvođaču satova niti spadam u one koji malo malo peckaju sa swiss ovo , swiss ono ( kao što si ti recimo uradio u temi o foto konkursu, mada ti ja to ne zameram niti bi mi padalo napamet da oko toga polemišem) niti se ljutim kada neko preporuči nekog proizvođača iz Švajcarske ili Nemačke niti aplaudiram kada je iz Japana. Ko je pročitao bar neki tekst koji sam napisao mogao je videti šta mene interesuje, šta cenim, šta volim... Ko nije ostaje mu da nagađa i polemiše u prazno.

    PS- možda sam trebao postaviti linkove da neko ko čita ovu besmislenu polemiku može da pohvata konce kako je to počelo ali i ovo je previše uloženog vremena nizašta.
    I upravu si imaš kredit .

    Nikako sad ne razumem kakav to prijateljski humor Vas dvojica imate,mozda si to hteo dakazes ovde,ok prijatelji ste. Ali ne shvatam, da pocnem iz teme da se iz drugih tema ne bi pravio OFF otvorio sam ovde sva ona potpitanja za koje se ide u OFF da se ovde diskutuje???
    Eto sad ja ne razumem sto mi pises pismo ovde ovakvim tonom i ovakvom reakcijom.

    Da ti kazem da li favorizujes ii ne to mozes sam da izneses par ili vise postova gde se koktretno pita sta???? i tvoj odgovor ali to je stvar tvoja i kako mislis da ja mogu da uticem na to??? Osim sto mi je ponekad smesno.Ali postujem svaki vrstu pomoci za nekog novog clana,pa makar se i ja se ne slagao sa tobom.
    Ovo za Braju to se ne odlosi na tebe,a i kad napises da nekome ne mozes da nudis sat kao sto sinabraja u pravi si da ne mozes jer ne verujem da je taj trazio sat od 300 eur i da se nudi Braja i sad ne razumem to.

    U temi foto,napisao sam ono sto i vidi ne zbog toga sto ja sad mrzim odakle taj sat koji pobedjuje dobija ves swiss koji je po meni da si citao posle same postavljenje slike i sam napisao da je majbolja i da cu dzaba da se trudim!???? Sta je tu lose? Sta sam lose mislio ili napisao?

    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #13
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Ajde da i ja iskoristim ovu Milanovu temu za jedan O.T.Čini mi se kao zgodno mesto za ono što sledi. Kao i obično svi se razumemo i ne razumemo se uopšte

    Nikada mi neće biti jasne zamerke tipa-''zašto se preporučuju samo satovi te marke?'' ili ''Zašto se piše samo o tome a ne o...?''

    Ljudi,gospodo,braćo...
    Ko vas sprečava da preporučujete one satove koje smatrate za shodne?
    Ko vam brani da pišete o bilo kojoj marki sata?
    Ko vas ometa u naporu da forum ide u pravcu kojim biste vi želeli da ide?

    Pa nije valjda da očekujeti da drugi pišu i savetuju ono što biste vi želeli?
    BTW-Zašto napad na nekog proizvođača doživljavate kao ličnu uvredu?
    Onaj ko ''napada'' nije ništa pametniji od vas.Odbranite vaše stavove argumentima i nastavite normalnu komunikaciju.
    Pre par meseci mi se šet ljudi žalilo kako im se ne sviđa šta na Forumu rade dvojica-trojica te onda njih šestorica neće više učestvovati u radu foruma!
    Pa,ima li to vama neke logike ?

    Ovaj Forum je vaš i biće onakav kakvim ga vi napravite.
    Otprilike kao i život-Ako čekate da neko drugi organizuje stvari onako kako to vama odgovara...nećete to dočekati.

    PS-Većina vas me zna i lično,pa pretpostavljam da verujete da ovaj post nije naslovljen ni na koga lično.Ovo je ,jednostavno, reakcija i odgovor na mnoga pitanja koja dobijam što ''uživo'' što preko pp a koja se tiču ove problematike.

    (Izvin'te što upadoh bez kucanja )
    Ko i obicno VLADANE P ti prvi ne ides u OT nego pravo u OFF,nije tema otvorena za narodne izreke i umotvorine nego kao sto i pise za diskusiju o satovima i mehanizmima da se ne bi zatrovale poneke teme kao sto je krenula ona iz koje je doslo da se ova tema otvorio ,dakle o dva mehanizma gde koliko vidim nisi ucestvovao,mozda nisi imao vremena ili je nesto drugo u pitanju.Ali je cudno da ovde jesi i nista konkretno da kazes osim sto postavljas pitanja i sam odgovaras.

    Ljudi braco i gospodo ovde Vas niko ne sprecava da pisete o satu koji bi ste vi kupili a samim tim i predlozili nekome ko je zatrazio pomoc,ok je,i ja sam savetovao kad god sam imao vremena ili se nasao u toj prilici da savetujem.

    I ovo ne razumem BTW? Pitanje pa odmah i odgovor...
    Mislis li da evo iz licnog pogleda kazem da me opste ne dotice ako neko napada nesto sto se meni svidja ili sto ja volim,tu se ja pitam a ne neko drugi,nisam od onih koji ce da kupe nesto sto ce neko drugi da mu napise da valja ili ne,imam dovoljno iskustva pa mogu sam da odlucim to je moj odgovor na ovo tvoje.

    Ko ti se zalio i zasto trebao si ako mozda nisi da se potrudis kao MODELATOR da resis da li si recio ili ne zanima me,a mozda bi i trevalo jer volim ovaj forum kao sto ga i ti volis. Koliko je to kod tebe ne znam ali sto se mene tice mnogo.

    Opet napominjem da nisam otvorio temu za licna prepucavanja vec za diskusije o mehanizmima i satovima da ne bi uletali u odredjene teme i tamo diskutovali....gde ne treba da se pominju i pisu neke druge stvari osim i onome sto je Clan trazio.

    P.S. Znam te licno i mogu da kazem da je ovo sto si napisao gledajuci te kako si pisao napisao licno. VOleo bi da gresim ali ne.
    i bez kucanja mozes da upadnes, ko jos kuca i kad ne teba.

    next year at this time I'll be a millionaire




  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Pa nekako ljudi jeste u pravu sto se tice tih predloga i seika, al kad postavi neko temu kao sto je juce bila ona sat do 15h, ja ne mogu da se setum drugih satova osim seika citiz i casia..a ako covek trazi automatica , mene da ubijes ja ne mogu da se setim drugog sata osim seika. Ali zato oni koji mogu da se sete, neka napisu i nek daju svoj predlog i svi ce biti zadovoljni.

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke

    Nikada mi neće biti jasne zamerke tipa-''zašto se preporučuju samo satovi te marke?'' ili ''Zašto se piše samo o tome a ne o...?''

    Ljudi,gospodo,braćo...
    Ko vas sprečava da preporučujete one satove koje smatrate za shodne?
    Ko vam brani da pišete o bilo kojoj marki sata?
    Ko vas ometa u naporu da forum ide u pravcu kojim biste vi želeli da ide?

    Pa nije valjda da očekujeti da drugi pišu i savetuju ono što biste vi želeli?
    Zašto napad na nekog proizvođača doživljavate kao ličnu uvredu?
    Nije mi dovoljan samo "lajk", moram da citiram deo posta, i da se u potpunosti slozim sa njim.

    To sto ima 15 identicnih tema, to sto novi clanovi ne prelistaju forum vec odmah otvore temu i traze pomoc, zaista ne treba da bude problem pojedinih koji se na "ne kreativan" nacin trude da pomognu coveku da kupi najbolje za njegove pare. Ja bih zaista voleo da postoji Certina od 250e, Victorinox za 20, Tag za 300...verujte da bih ih rado preporucio svima.

    Zurim, na poslu sam, pa nemam vremena da vise pisem, ali zaista bih voleo da mi neko da bolje resenja, tj kupovine u temi npr...

    sportski sat do 150e od G shoca
    automatic do 100e od seiko 5-e
    do 200e od monstera ili 007-e
    do 500e od Suma.

    Ispada da se seiko najvise nudi, ali nikada do sama nije jedan clan otvorio 3-4 teme u razlicitim cenovnim rangovima, i da je kao predlog dobio samo Seiko. Kao sto Vladan i rece, izvolte pa nudite kreativna resenja.

    Posebno bih zeleo da cujem koji je sat bolji od suma, za te pare, i zasto, posto tu vec imamo svajcaraca, ako u nizem nema.

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika ckvrlj
    Član od
    25.12.2012.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    837
    Lajkovi
    3692
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Kao što Sky već reče, glavni razlog zašto su predlozi uvek slični (japanci, uz poneki jeftiniji Tissot ili Candino), je to što se 90% saveta odnosi na satove vrednosti do 200-300 evra. Većina nas ovde želi, pa i preporučuje, mehaničke satove, a ja ne znam ni jedan takav swiss made za te pare. Zato je i većina preporuka Seiko, smetalo to nekom ili ne.

    Ja recimo imam 5 satova trenutno, prosečne vrednosti 200 evra, i naravno da u većina japanci. Ne zato što mrzim švajcarce, upravo suprotno, ali hajde neka mi neko od vas napravi kolekciju od 5 švajcaraca, a da su bar tri mehanički, za 1000 evra. Nemoguće, zar ne?

    Serb, najjeftiniji Roamer automatik košta 450 eura, ostali koje si naveo su još skuplji. Zato nema puno kreativnosti u preporukama, teško je biti kreativan kad je ekonomska situacija takva kakva jeste. Da je više zahteva za preporuku satova u rangu 500-100 evra, i većina predloga na forumu bi se odnosila na swiss made satove. Zato se i Steinhart preporučuje, zbog dosta niže cene u odnosu na druge proizvodjače, a prilično raznovrsne ponude. Kada budem kupovao pilota navijača, gledaću Stowu, Archimede i Laco, a 99% da ću završiti sa Steinom. Zašto? Zato što toliko mogu da se pružim (finansijki, naravno).

    Zato nema potrebe za negodovanjem, živimo tu gde živimo i većina preporučenih i kupljenih satova će biti japanci. Barem do nekih boljih vremena.

  7. #17
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Da...ne moze da se nadje sat koji kosta oko 200 a da nije Seiko.

    next year at this time I'll be a millionaire




  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Fakat da su pare problem i tu se ništa ne može. Do 300€ japanci su jedino što valja. Uleti tu poneki swiss ali, ili je ženski model ili vojni(npr Hamilton).

    Preko 300€ je već druga priča.
    Sense je imao Certina DS Podium Big Size hrono za odličnu cijenu- Japanci tu nisu imali šta tražiti.
    U stvari, Japanci nemaju uopšte mehanizam koji je konkurencija Eta Normflatline i Flatline hronografima,a vala ni Rondi 50x0!

    Kupac sa npr 700- 1000€ ima veliki izbor,bilo da su auto ili kvarc. Tu je gomila švice i švabije,a Certina nudi i 2 modela COSC kvarc. Japanci tu trenutno imaju jakog igrača u Citizen Signature kolekciji,a Seiko JDM modele Tune,pa i Šogun(mašala cijena zbog titanijuma). Casio ima gomilu modela sa cijenom preko 1000€ ali po meni mehanizam ne zaslužuje tu cijenu. Orient Star su dobri satovi ali je konkurencija bolja.

    Kako god okrenemo,pare se pitaju!
    Ja bih volio imati Braju Colt 44 kvarc prije nego GS kvarc,tj volio bih imati obadva ali nema se ni za jedan!

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom

    Seiko ce nam svima glave doci

    Bdw narucih sad stargatea, drzite mi palceceve za carinu

    Dalibore koliko je bio taj sat u senseu bese oko 50h?
    Bas pre nekoliko dana na ebay.CH vidim tog bibg size onaj najlepsi model sa umetnutim crnim alkama u narukvici...bio oko 380e super ponuda, ja imam nekoga tamo ali nisam imao pare za njega.
    Poslednja ispravka: RUS (28.10.2013. u 16:41)

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika ckvrlj
    Član od
    25.12.2012.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    837
    Lajkovi
    3692
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Citat milan zmaj kaže: Pregled poruke
    Da...ne moze da se nadje sat koji kosta oko 200 a da nije Seiko.
    Daj neki predlog, voleo bih da imam listu dobrih švajcarskih satova za 200 evra. Zbog budućih kupovina.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •