Strana 5 od 16 PrvaPrva 12345678915 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 156
Like Tree190Likes

tema: Diskusije o mehanizmima... satovima...

  1. #41
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Ok bas to me zanima , nisam imao prilike da ih vidim uzivo ovako na fotkama i Longines izgleda odlicno

    P.S Onaj longines olimpic je

  2. #42
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    ima longines nekoliko promasaja u zadnje vreme.kazem ti mene je hc uzivo razocarao a isto to cujem od jos iskusnih ljubitelja i poznavaoca.da ne pricam sto su sad napravili sareni admiral.pa admiral je bio ponos longinesa i sinonim za eleganciju i kvalitet a sad na sta lici na decji sat.lutaju malo morace da se vrate svojim korenima,odmereno nepretenciozno a kvalitetno.za mene licno je conquest 300m automatic daleko bolji sat od hc.onaj olympic je stvarno ko lutka to je ustvari longines.da ne pricam o starom admiralu 5 zvezdica.kad ih uzmes u ruku sve ti je jasno.daleko daleko je hc od bilo kojeg braje.
    Neša and Serb like this.

  3. #43
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Ja nisam imao prilike da vidim taj admiral ali sam imao jedno vreme slican takav Longines, ne znam koji je model bio imao je isto cini mi se cal6492. Prodao sam ga jel nije bio u perfektnom stanju i jos uvek gledam po oglasima da li ce iskociti neki takav u mint stanju. Sat je bio toliko dobro uradjen imao je tako dobre detalje, kuciste, markere na ciferima i kazaljke da ja jos uvek nisa video sat sa lepsim detaljima. A na ruci mi je lezao kao ni jedan drugi, po ceo dan sam gledao u njega i okretao ruku.
    Poslednja ispravka: bezbi (29.10.2013. u 7:01)

  4. #44
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Bezbi nisam te bas razumeo koji longines si imao.niko nije rekao da je longines los sat vec da je hc lošiji sat od breitlinga.poredimo nove satove.za novi admiral sam rekao da je šaren a ne da je los.da li si ti imao novi admiral i koliko je bio star kad nije bio u dobrom stanju.da li si ga udario ispustio sta je bio problem.mozda me nisi razumeo longines je izuzetna firma ugledna kvalitetna pruža dosta za uloženi novac ali jednostavno mislim da imaju par nepotrebnih izleta za firmu takvog renomea.

  5. #45
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Stari sam imao. Ali sam zaboravio i koji je model bio davno bilo. Razumeo sam te odlicno i slazem se sa tobom, napisao si gore da je stari admiral bio odlican i ja sam to potvrdio. Braja je kvalitet ali nije za svakoga, izgleda drugacije od ostalih satova i ne moze se svakom svideti, pa ni meni.

  6. #46
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Ma naravno ukusi su različiti
    bezbi likes this.

  7. #47
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Moje razmišljanje na Serbovo pitanje.
    Što se tiče Breitlinga , po mom mišljenju, neopravdava cenu. Sat ima cosc Etu što je dobro , koliko je ona modifikovana ni na sajtu Breitlinga se ne navodi . Kažu ljubitelji po stranim forumima da je promenjena glavna opruga, balansna opruga, balansni točak. Ako je to tačno , koliko se to razlikuje od Ete koju sama Eta prodaje u chronometar klasi, ne znam . U svakom slučaju sat ima dobar mehanizam bio ili nebio modifikovan. Ono što meni neopravdava cenu je to što nikakvi novi materijali, tehnologije nisu implementirane u sat. Npr. neki ojačan čelik, safirni umetak na rotirajućem prstenu... Nešto za šta bi se moglo reći da je rezultat istraživačkog rada i kao takvo uticalo je na cenu. Zatim sat je ronilačkog karaktera ali nije "pravi" ronilački sat iako korene vuče od takvog sata. Zašto nije, nema indikator rada mehanizam tj. svetleću tačku na sekundari i nema svetleću tačku na rotirajućem prstenu što sam prsten čini više manje beskorisnim pod vodom. Starovremenski model je imao svetleći trogao na prstenu , nije imao tačku na sekundari . U svakom slučaju umesto zlatnog B bilo bi mudrije i jeftinije pola kapi luminove. Mogao bi neko reći da ko kupi taj sat vrlo verovatno neće roniti sa njim i to bi takođe bilo vrlo verovatno tačno ali ta dva detlja povećavaju upotrebnu vrednost sata . Možda njihovo odsustvo nije minus ali sigurno nije ni plus a satu te cene treba dosta pluseva. Dakle visoka cena uz odsustvo nekih inovativnih tehnologija , materijala uz to što sat i njie ronilački su nešto zbog čega se ne bih odlučio za taj sat. Uzeo bih Longines iako ni tu nema ničeg inovativnog ( po toj ceni i nije čudo ), zadovoljavajuće dobra i tačna Elabore ( ako se ne varam )ETA, slabo osvetljenje, 300m vodootoprnosti ( naspram Breitlingovih 200m, nije presudno ali treba reći ) ali sve u svemu ipak za mene dobra kupovina.

    Ps - Kada bih morao da potrošim 3000$ na sat bez dvoumljenja bih uzeo neki model Sinn-a. Jeste da Serb to nije pitao ali da uđe u zapisnik .
    Poslednja ispravka: skydrummer (29.10.2013. u 14:28)
    zare likes this.

  8. #48
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    ....."Budite različiti, imajte svoje mišljenje, ali budite i drugari, što je ipak najbitnije".[/QUOTE]

    Bravo Nešo, vidi se šta je pravi pedagog

    Izvinte za OFF, morao sam
    Neša likes this.

  9. #49
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Ja nisam imao prilike da vidim uzivo stari HC ali sam prije nekog vremena u radnji probao novi HC i mogu reci da je odlicno odradjen, po mome, ali ja nisam neko kroz cije su ruke prosli satovi vrijedni vise k eura, pa se meni cinilo da je HC do detelja uradjen savrseno nisam imao ama bas nikakvu zamjerku. Vjerujem da i Braja ima odlicne satove licno ih nikad nisam vidio uzivo pa necu da pricam nista, neki modeli mi se dopadaju a neki i ne. I slazem se sa Sky-em da bih se za taj novac vjerovatno okrenuo Sinn-u.

  10. #50
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Diskusije o mehanizmima... satovima...

    Sinn,eh,jedini koji meni štima je UX,a on ima ono glupo ulje u sebi!
    Totalno nepotrebna komplikacija.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •