Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 20
Like Tree4Likes

tema: Da li ste pedantno tačni?

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Da li ste pedantno tačni?

    Pitanje sam postavio bas da vidim da li ste tacni, posto ipak imamo svi satove i jos smo
    zaljubljenici u iste!?Recimo, najobicniji sastanak-bio on poslovni, ljubavni, drugarski-da li uvijek
    dolazite tacno u minut, ili ste od onih koji znaju zakasniti i po 15 minuta!?Mene licno nervira kad neko
    kasni na dogovoreno mjesto, hajde nije problem 2-3 minuta, ali kad mi neko zakasni 15 min, ili cak 30 min,
    dodje mi da se uopste ne nalazim sa takvim osobama sljedeci put!Sat mi mora biti tacan u
    sekundu, pretjerano sam tacan(mozda sam malo i naporan medju svojim drustvom,
    ali sta cu kad sam takav!).Obicno mi kazu da bih ja trebao zivjeti u Japanu! Volio bih cuti vas!?

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Da li ste pedantno tačni?

    Iskreno, gotovo nikada ne dolazim tačno u minut pa kakav god da je sastanak u pitanju. Obično dođem 10-15 minuta pre dogovorenog vremena kako me ne bi osoba sa kojom se nalazim čekala. Naravno, dešava se da ponekad i zakasnim ali se i javim u tom slučaju. Ne volim ljude koji znaju da kasne (redovno) po 10 ili više minuta i koji gotovo nikada ne ispoštuju dogovoreno vreme. Sa takvim osobama često znam da raskrstim za sva vremena.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Član Avatar korisnika Misko81
    Član od
    7.6.2010.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    277
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Da li ste pedantno tačni?

    Jesam i izuzetno me nerviraju osobe koje ne umeju ili ne žele da poštuju tuđe vreme. Ljudi sa kojima se družim to znaju i uglavnom nemam problema.

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18039
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Da li ste pedantno tačni?

    Mada veoma ne volim reč -pedantan-vrlo poštujem tuđe vreme i insistiram na takvom odnosu prema meni.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Da li ste pedantno tačni?

    Prethodni post bih mogao da potpišem. Ukoliko se nalazim s nekim, stignem nešto ranije i nema potrebe da me iko čeka. Ovde isključujem situacije okvirnog dogovora, npr. "dođi oko osam" ili kada se vreme ne može tačno planirati usled drugih okolnosti. Ako se baš desi da moram da zakasni, to javim na vreme uz izvinjenje i nemam nikakvih problema. Isto očekujem i sa osobama sa kojima se nalazim.

    Postoje, međutim, i osobe kojima je potrebno crtati neke stvari, tj. da "dolazim za pet minuta" označava vreme od 300 sekundi, a ne pola sata. Takve osobe ne čekam i trudim se da ih maksimalno izbegnem.

  6. #6
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Da li ste pedantno tačni?

    Da,jako,mrzim ljude koji kasne i s njima ne saradjujem. Samo jako lepim damama je dozvoljeno kasnjenje. NIKOM DRUGOM. Da, vicem,jer ti sto kasne ne cuju

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Da li ste pedantno tačni?

    Potpisujem sve sto je dragon napisao...!
    Poslednja ispravka: banja (29.1.2011. u 20:15)

  8. #8
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Da li ste pedantno tačni?

    Citat Dzoni kaže: Pregled poruke
    Obicno mi kazu da bih ja trebao zivjeti u Japanu!
    Meni nekad kažu da sam pravi japanac
    Takođe ne volim kada neko kasni, a posebno kada pritom ne javi da će zakasniti i koliko. Trudim se da uvek stignem na vreme, ali nekad mi se naravno desi da zakasnim i u toj situaciji javim osobi koja me čeka i uz izvinjenje dam svoju najbolju procenu vremena dolaska.

    Pozdrav.

  9. #9
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Da li ste pedantno tačni?

    Nazalost nisam pedantno tacan,trudim se da stignem na vreme ali uspesnost mi je ne veca od 50%,moram da priznam da vise naginjem mehanickom nego kvarcnom gledanju na vreme i tacnost,par minuta vise,manje za mene dovoljno dobro,ako je u okviru normalnih odstupanja do -6 sa tendencijom da se to nikada ne promeni,naravno i u obrnutom smeru sam tolerantan.

  10. #10
    xxx
    xxx je offline
    Novi član
    Član od
    18.7.2010.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Da li ste pedantno tačni?

    Cesto kasnim u skoli ili na bus
    Ali kad se nalazim s nekim ili vise njih uvijek sam tacan

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •