Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 20
Like Tree4Likes

tema: Da li ste pedantno tačni?

  1. #11
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Da li ste pedantno tačni?

    @xxx
    Ma da, koga briga za školu

  2. #12
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Da li ste pedantno tačni?

    Ako dodjem na vreme to mi je kao da sam zakasnio . Volim da dodjem 10-15 minuta ranije.

  3. #13
    Mlađi član Avatar korisnika kaca
    Član od
    12.2.2011.
    Poruke
    30
    Lajkovi
    73
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Da li ste pedantno tačni?

    Ne kasnim skoro nikad (osim kad nije opravdano), cak mi sat i zuri 5 min da bih stigla na vreme! A uvek dodjem 15 minuta ranije i onda cekam... i cekam... i cekam... I ispadnem jos budala jer neko sa kim treba da se nadjem po prirodi kasni! A mrzim kad me neko ceka, zato, ne kasnim.
    Feel alive

  4. #14
    Novi član Avatar korisnika VlaK
    Član od
    9.3.2010.
    Poruke
    14
    Lajkovi
    12
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Da li ste pedantno tačni?

    Takođe uvek dolazim ranije na sve sastanke ili druge obaveze. Glupavo mi je da me neko čeka.
    Tim povodom moram da navedem jednog mog kolegu sa posla koji uvek kasni na sve. i to puno. Izračunali smo da njemu vreme drugačije teče i da njegov jedan minut u stvarnom svetu traje sedam minuta. Ako kaže evo me za pet minuta tu je za pola sata otprilike. Svi se tako i ponašaju prema njemu i nema problema. Odma preračunaš u glavi.
    Kad ja tamo, a ono međutim.

  5. #15
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Da li ste pedantno tačni?

    Dolazim na vreme, odnosno pre vremena kada imam neki sastanak, obavezu. Tačna sam i u drugim stvarima - plaćanje računa, vraćanje knjiga u biblioteku i sl. Nikada nisam zakasnila, zapišem datum i vreme na papir i zalepim na kalendar.
    Ne volim osobe koje kasne, ali šta da se radi, ne mogu prekinuti odnos sa njaboljom drugaricom iz osnovne škole samo zato što kasni, tako je sa prijateljima. Srećom, pa su tu mobilni telefoni, što ima i svoju drugu stranu, ljudi su opušteniji, jer uvek mogu da se jave i kažu da kasne.
    Što se tiče ljudi koje unajmljujem, razni majstori, profesori i sl. ako ne dolaze na vreme, otpustim ih.
    Npr. uzela sam profesora engleskog pre nekoliko godina, jednom dođe pola sata pre vremena, drugi put pola sata zakasni. Imala sam tri časa i razišli smo se.
    S druge strane izuzetno cenim ljude koji dolaze u minut, a ne volim da čekam, npr. kod lekara, frizera ako imam zakazano, pošto te usluge plaćam, želim da i moje vreme bude poštovano.
    Pre nekoliko godina išla sam kod zubara, stavljao mi je krunicu, bilo je dosta posla pa smo pričali, naravno on više nego ja sa instrumentima u ustima. Čoveka je jako nerviralo što satovi na raznim televizijama pokazuju različito vreme, pa je otišao do sata "kod Konja", navio svoj po njemu i smirio se. Mislila sam da otvorim temu o tačnosti vaših satova, pa kom satu navijate svoj i sl., međutim u ponašanju svog protetičara prepoznala sam elemente opsesivno - kompulzivnog ponašanja, pa ne znam koliko je zgodna, obzirom da nas navodi na tanak led. Da kažem da sam laik, što se tiče medicine ili psihologije, nisam završila ni jedan od pomenutih fakulteta, međutim ovo je bilo baš izraženo, videla sam to i pod drugim stvarima.
    Paradoksalno, ovakve osobine, tačnost, preciznost i sl. (ako nisu otišle u ekstremizam) su odlične za neka zanimanja, npr. baš za protetičara, iako njegov rad umnogome zavisi i od tehničara, vraćaće mu materijal na doradu oblika ili boje sve dok ne bude zadovoljan, što rezultuje kod pacijenta.
    Mislim da su ovo urođene osobine ili se formiraju u ranom detinjstvu, ljudi koji kasne dolaziće tačno na vreme samo kad moraju, konkretno ako im se za kašnjenje odbija od plate, đaci-ako dobiju neopravdani izostanak, studenti-ako im zaključaju vrata amfiteatra, a predavanje je obavezno. Kad god situacija ne nalaže da moraju doći u minut, zakasniće.
    Ljudi koji imaju osobine navedene u naslovu teme uvek će naći načina da stignu na vreme.
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  6. #16
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Da li ste pedantno tačni?

    Citat Clarissa kaže: Pregled poruke
    Mislila sam da otvorim temu o tačnosti vaših satova, pa kom satu navijate svoj i sl., međutim u ponašanju svog protetičara prepoznala sam elemente opsesivno - kompulzivnog ponašanja, pa ne znam koliko je zgodna, obzirom da nas navodi na tanak led.
    ovaj... kako da ti kazem... sve te teme vec postoje, a bojim se da si naisla na grupicu ako ne opsesivno-kompulsivnih, a ono sigurno opsesivnih satoljubaca... u to ces se uveriti ako pretrazis forum i pogledas pomenute teme.

    Citat Clarissa kaže: Pregled poruke
    Mislim da su ovo urođene osobine ili se formiraju u ranom detinjstvu, ljudi koji kasne dolaziće tačno na vreme samo kad moraju...
    potpuno si u pravu sto se toga tice, s tim sto mislim da cak ni kad moraju, nece uvek stizati na vreme.
    cak bih rekao da kasnjenje moze da se posmatra kao bolest, ili poremecaj ponasanja, u najmanju ruku, buduci da se izrazava rano i traje do kraja zivota, a filogenetska anamneza nije zabelezila nijedan izlecen primerak.
    vladas, Neša and Clarissa like this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  7. #17
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Da li ste pedantno tačni?

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    ovaj... kako da ti kazem... sve te teme vec postoje, a bojim se da si naisla na grupicu ako ne opsesivno-kompulsivnih, a ono sigurno opsesivnih satoljubaca... u to ces se uveriti ako pretrazis forum i pogledas pomenute teme.
    Hvala, pronašla sam je i napisala nešto .
    Po čemu podešavate tačno vreme ( atomsko vreme ), na svom satu?
    sima hrabri likes this.
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  8. #18
    Novi član Avatar korisnika Maestro
    Član od
    19.9.2011.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Da li ste pedantno tačni?

    Trudim se da uvek budem tacan gde god da dolazim,pa u skladu s tim uvek na dogovoreno mesto krecem bar desetak-petnaest minuta ranije kako bih sebi ostavio malo prostora za neke eventualne stvari koje bi mogle da me sprece da zakasnim.Ne volim da kasnim,mada se ponekad i to desava ako imam viska obaveza.Onda se u tom slucaju unapred najavim da oni koji me cekaju,znaju da cu zakasniti.

  9. #19
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Da li ste pedantno tačni?

    Da, trudim se da budem tačna i odgovorna.
    Prihvatam kašnjenje do 10 - 15-tak minuta.

  10. #20
    Mlađi član Avatar korisnika andronik
    Član od
    29.11.2011.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    43
    Lajkovi
    46
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Da li ste pedantno tačni?

    Tačan u minut.Bar se trudim i najčešće jesam.Ako se nadate da ću doći ranije,varate se neću doći ni kasnije već tačno u minut

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •