Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 19 od ukupno 19
Like Tree67Likes

tema: Vostok Amfibija 001 for MMario

  1. #11
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija 001 for MMario

    Mario
    MMario likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.020
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija 001 for MMario

    Hvala kolega MMario na predstavljanju tog lepog sata, hvala ti što mi sa tim u neku ruku dižeš rejting
    Sat je zaista vrlo lepo ispao, manje je to moja zasluga, a više je do predivnog brojčanika i kazaljki koje su se savršeno uklopile. Imao sam doduše problema da osmislim kompoziciju koja će tu kombinaciju dostojno uokviriti, problem je bio i pronaći umetak bezela te nijanse zelene, problem je bio i nabaviti takav mesh. Na kraju se na sreću sve to savršeno zaokružilo.
    E sad, dve cake. Prvo, kolega MMario me zahebo (misli on) proglasivši (na svoju ruku) to za model LE 001/001 for MMario. Time on sugeriše da ne pokušavam napraviti dvojnika njegovog sata, jer će biti ... ne znam šta.
    Druga caka me daleko više tangira. U međuvremenu (malo kasno) sam se setio kako bih modovao sat sa sličnom ali crnom izvedbom brojčanika u kombinaciji sa hromiranim kazaljkama. To je brojčanik tipa 620. Pratim već neko vreme oglase i sve se nadam, problem je što su ta dva modela proizvedena u manjoj količini, barem se meni tako čini. Tako da, ako neko zna da se prodaje takav sat, molim neka mi javi.

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija 001 for MMario

    veberz slika bi dobro došla, nemamo svi u glavi viziju kako izgleda brojčanik za amfibiju tip 620...
    VLADAN P likes this.

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.020
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija 001 for MMario

    Naravno Kure, u pravu si.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	Vostok Amfibia xxx620.jpg
Viđeno:	400
Veličina:	32,9 KB
ID:	118775

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija 001 for MMario

    Citat veberz kaže: Pregled poruke
    Hvala kolega MMario na predstavljanju tog lepog sata, hvala ti što mi sa tim u neku ruku dižeš rejting
    Sat je zaista vrlo lepo ispao, manje je to moja zasluga, a više je do predivnog brojčanika i kazaljki koje su se savršeno uklopile. Imao sam doduše problema da osmislim kompoziciju koja će tu kombinaciju dostojno uokviriti, problem je bio i pronaći umetak bezela te nijanse zelene, problem je bio i nabaviti takav mesh. Na kraju se na sreću sve to savršeno zaokružilo.
    E sad, dve cake. Prvo, kolega MMario me zahebo (misli on) proglasivši (na svoju ruku) to za model LE 001/001 for MMario. Time on sugeriše da ne pokušavam napraviti dvojnika njegovog sata, jer će biti ... ne znam šta.
    Druga caka me daleko više tangira. U međuvremenu (malo kasno) sam se setio kako bih modovao sat sa sličnom ali crnom izvedbom brojčanika u kombinaciji sa hromiranim kazaljkama. To je brojčanik tipa 620. Pratim već neko vreme oglase i sve se nadam, problem je što su ta dva modela proizvedena u manjoj količini, barem se meni tako čini. Tako da, ako neko zna da se prodaje takav sat, molim neka mi javi.

    Evo sta ti je nas covek.....nikada ne gubi nadu, i bezuspesno ce pokusavati iznova i iznova
    Zagor likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.020
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija 001 for MMario

    Citat MMario kaže: Pregled poruke
    Evo sta ti je nas covek.....nikada ne gubi nadu, i bezuspesno ce pokusavati iznova i iznova
    U pravu si druže. Takvi smo ti "mi". Šampionski trpimo i uvek se nadamo boljem (Kako je? ... Ma dobro je. Samo da ne bude gore. - to mi je ostalo urezano iz neke moje prošlosti). To je zapravo jedna dobra osobina. Imamo međutim i jednu jako lošu. Skloni smo da situaciju smatramo statičnom kada smo na vrhu. Koliko puta smo se tako izhebali?
    vladas, nele, Zagor and 1 others like this.

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija 001 for MMario

    Svaka čast. Ove 420ice koja je bila donor cifera više nema. :-(
    MMario likes this.

  8. #18
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija 001 for MMario

    Bravo svaka cast
    Lepo je videti kako se ideja pretvara u lepotu na ruci !
    MMario likes this.

  9. #19
    Mlađi član
    Član od
    14.3.2017.
    Poruke
    71
    Lajkovi
    131
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija 001 for MMario

    Citat MMario kaže: Pregled poruke
    Na zahtev i trazenje dosta kolega sa foruma, koji su me salijetalipitanjima…Sta? Kako? Gde? Odakle? Tko?....prisiljen sam opisati svoj Vostok.Kako je dosao kod mene i kako je napravljen. Evo redom…..Kolega sa foruma sebavi sa raznom nadogradnjom i ulepsavanjem postojecih Vostok Amfibijasatova….na moj izricit zahtev da cu imati Amfibiju samo onu koju mi on sklopi(a to je trajalo i trajalo……) pre jedno 2 meseca mi se javio da je napokon zavrsio moj sat. Codnog naziva LE 001/001 for MMario.
    Prvo kupljena kod Meranoma kasicna Amfibija SE 420621B, zatim kupljeno solo kuciste tipa 710 sa staklom i krunicom. Isto Meranom dobavljac. Nakon toga poklopac, pa bezel sa dokupljenim insertom. (bezel Amfibija mod i insertSeiko mod, e bay)
    I krenilo se u sklapanje…
    Cifer i kazaljke su uzeti sa baznog modela Vostok Amphibian SE 420621B, Stavljene na mehanizam 2415 i ubacene u Vostok kuciste tipa 710. Staklo je pleksi koje je i bilo na kucistu. Nakon toga je dodatno ubacen drugi bezel u koji je stavljen Seikov insert bezela. Da bi cela prica dobila na “ tezini” promenjen je i poklopac, tj., caseback , stavljen je jubilarni memorijalni sa likom Gagarina. Zatvaranje poklopca je klasicno vostokovo.
    Kuciste promjera od 41mm te “lug to lug” od 45.5mm i visinom od 15mm prilicno lepo lezi na ruci. Nema tendenciju valjanja levo-desno.Izmedju lugova je 22mm i na njega se moze jako lepo upasati kozni kais. Na satu je stavljen mesh koji se sa 22mm suzava kod kopce na 20mm.
    Kuciste je celicno i jednako polirano sa svih strana. Sa boka gledano kuciste se blago povija prema lugovima. Izmedju lugovaje kuciste je ravno rezano tako da se lepo moze ugraditi kozni kais.
    Kazaljke, popularno nazvane veslo kazaljke i centralna sekundara su prelepog oblika. Zlatne su boje, lepo oblikovane, vrlo precizno izradjene,ispunjene sa iluminacijskom masom. Cifer je nezni sunburst biserno bele boje koja se u raznim svetlosnim uglovima prelama do boje slonove kosti. Satni markeri 3,6,9 i 12 su trokutastog oblika, zlatne boje te ispunjeni luminacijskim materijalom. Ostali satni markeri su stapnog oblika zaobljenih vrhova i takodjer ispunjeni. I vrh centralne sekundare ima iluminaciju. Inace luminacija nije “seikovska” ali je dosta dobra. Pogotovo na kazaljkama koje svelte malo bolje nego markeri.
    Mehanizam koji je ugradjen u ovo kuciste je bazni Vostokov automatic 2415,31 jewels, Shock resistant balansa. Centralna sekundara, mogucnost rucnog navijanja. Mehanizam ima rezervu snage od minimum 31 sat, tako navodi proizvodjac, medjutim u praksi je to i 40-tak sati. Intersantnost ovog Vostokovog mehanizma je da proizvodjac upisuje da je servisni interval 10godina.
    Krunica je usrafljujuca, prilicno velika i nazubljena. Podatna za rukovanje i lagana za navijanje. Njena sirina je 3.15mm a debljina 7mm.
    Staklo je pleksi, blago uzdignuto I zaobljeno.
    Bezel je nazubljen i klasicno vostokovski dvosmernog kretanja. Ujedno svojom gradjom stiti rub stakla.
    WR je klasican za Amfibiju, znaci 200 metara.
    Par linkova od kuda su nabavljani delovi:
    Kuciste- Amphibian SE 710557B Meranom.com
    Cifer, kazaljke, mehanizam: Amphibian SE 420621B Meranom.com
    Bezel: Stainless Steel Bezel to VOSTOK Amphibian Watches Without Insert BOS ES | eBay
    Insert bezela (samo zelene boje): Stainless Steel Bezel to VOSTOK Amphibian Watches with Seiko Insert BBB | eBay
    Na kraju jedan zakljucak. Posedujem unikatni sat,koji svojom lepotom privlaci mnoge upitne i znatizeljne poglede. Jako lepo ukomponiran cifer, kazaljke, tip kucista. Idealno mu je seo mesh. Mada se u zadnje vreme borim sa mislju da se napravi jedan kozni kais….boje meda sa zelenim stepom….
    Da ne duljim previse, evo fotke…..

    Prilog 118749Prilog 118750Prilog 118751Prilog 118752Prilog 118753Prilog 118754Prilog 118755Prilog 118756Prilog 118757Prilog 118758
    Ti si totalno lud, skidam sesir sa sve skalpom. Ovo je fenomenalno!

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
    MMario likes this.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •