Strana 3 od 10 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 99
Like Tree98Likes

tema: "Svet Satova" custom made limited edition sat

  1. #21
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    umbra
    ako smo kod inicijalnog predloga - dosta se slazem sa anbeastom. Nemoj PVD a onda to menja boje u ciferu, cirilica, .... ako moze ta promena pa da virimo u detalje.

  2. #22
    Mlađi član Avatar korisnika ivan23
    Član od
    15.3.2012.
    Lokacija
    Subotica
    Poruke
    50
    Lajkovi
    97
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Mnogo zanimljiva ideja/e,moram da je pohvalim

    Za prvi sat trenutno nemam bas neku inspiraciju..

    Sto se tice drugog koristio bi cirilicu(to mi je pod obavezno),naziv mislim da bi najjednostavnije i najbolje resenje bilo srpski sat. Kazaljke crvene jer mi to nekako boja Srbije(kao fudbalski dresovi) i mislim da bi bilo interesantno neki detalj na vrhu kazaljlki(tipa 4s),svidja mi se ideja @umbra za 4s na ciferu. Mozda neki detalj na ciferu vezan za Srbiju(recimo pada mi na pamet da broj 3 bude malko veci i u crvenoj boji kao kazaljke da simbolise tri prsta ). Sto se samog dizajna kucista tice neki klasican dizajn sa metalnom narukvicom i mozda cak ponuditi i kozni kais u paketu ili kao accessories,kao sto su vec neki spominjali 41,42mm da pase na svaku ruku,mislim da pored brojeva na ciferu treba da bude jos samo datum,nista vise.

    To su neke moje ideje sta bi moglo biti interesantno,valjda sam uspeo recima docarati...

  3. #23
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    898
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Citat anbeast kaže: Pregled poruke
    Nezavisno od Timoka, meni se tvoj dizajn sviđa. Gledam, evo pet minuta i pokušavam da nađem zamerku, ali ne ide

    Sviđa mi se jednostavnost kućišta (Podseća, doduše na Haemer), reljefni cifer i brojke, kazaljke.... Mislio sam da podbrojčanik (može li ovako subdial?!) na prvom primerku, malo pravi gužvu, ali dužim posmatranjem mi se izgubio taj osećaj. (doduše, možda bi mogao malo da eksperimentišeš sa njegovom veličinom. Možda da vidimo još neku kombinaciju boja? Pre svega, stainless kućište umesto PVD...
    Probaj sve da napišeš ćirilicom (hronometar i ostalo..). I mozda malcice da promenis oblik "ocila" da bude malcice prepoznatljiviji ali ne banalan....

    Ja sam stvarno kandidat za jedan primerak, kako god ga pravili.
    Evo jedne od mogućih varijanti...markeri su dobili reljef, cifer boju a kućište je od nerđajućeg čelika:

    Poslednja ispravka: umbra (17.4.2012. u 21:23)
    ...požuri polako...

  4. #24
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Citat umbra kaže: Pregled poruke
    Evo jedne od mogućih varijanti...markeri su dobili reljef, cifer boju a kućište je od nerđajućeg čelika:

    Jeste da sam pre kratkog vremena pričao o fliegeru, ali ovo što vidim mi deluje idealno. Nemam šta mnogo da kažem, jer me je ovaj dizajn oduševio.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #25
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    umbra
    hajde potrudi se i za onu prvu sliku stopera.
    Za ovu .. ukusi... mozda preagresivni brojevi po fontu i velicini pa malo guse oznaku brenda i lepu plocu. Za fini sklad radijusa u dizajnu jedino bih kazaljke ostavio sa pravim, strogim, linijama kao sto su sada, jasno je zasto. Ono "automatic" bih sklonio odatle jer uz oznaku ne pojasnjava brend vec ga gusi, ostalo bi malo vise mesta za znak, a moze se smestiti kraj wr100. Mada i to WR100 moze pozadi ....

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Pozdrav svima, Umbra lepo te je imati, imas ti jos puno toga da ponudis.

    Ono sto sam mislio pod "pomirenjem" - dizajn koji ce spojiti avanturu & eleganciju, pretoceno u nesto sto moze izgledati kao sto je ovo ispod. Jer tesko je ugoditi svima, nista novo to svi znamo.
    I tacno je ono sto je vec receno: "Treba da mi se svidi".
    To je na kraju prvi uslov koji svi postavljamo.

    Ovo je samo predlog kako bi mogao da izgleda taj sat koji nikog ne ostavlja ravnodusnim.











    Obaku-V140G




    Ili ostati strogo dosledan onome:"Manje je vise".





    Danski dizajn

    A zbog cene treba naci i balans- pomiriti neke komponente.
    anbeast likes this.
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  7. #27
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Ne bih da ubijam entuzijazam, ali mislim da je vreme da se tema podeli konacno, jer je nemoguce ispratiti predloge, kao sto je VLADAN P i predvideo. U stvari, nije mi vise jasno na cemu je fokus u ovoj temi.

    I buni me, moram da priznam, potreba da se pravi "prvi srpski sat". Nemam nista protiv domaceg brenda, naprotiv!, ali to je ubrzo dobilo prizvuk nekakve nacionalne patetike, od koje se jezim. U tom smislu mi nije bas najjasniji koncept, tj. sama ideja, ni ko bi to izveo, ni u cije ime, ni zasto. A posebno ne vidim kakav je to srpski sat od svajcarskih delova.
    Zasto, prosto, za pocetak, ne napravimo sat koji ce biti realizacija ideja sa Foruma, odraz naseg (koliko je moguce zajednickog) shvatanja kako sat treba da izgleda, bez ikakvih drugih pretenzija?
    Moram opet da se ogradim jer znam da bi moglo biti burnih reakcija - nemam nista protiv cirilice, sajkace, opanaka, sljivovice, ocila, pljeskavica i ostalog, ali zasto to gurati na sat? Ja tu ne vidim nikakvu nacionalnu simboliku (a i zasto treba da je bude na satu?) vec samo kompleks jednog malog naroda, koji se u velikoj vecini slucajeva materijalizuje kao kič jer se gura svuda i u sve i kad treba i kad ne treba. (Umbra, samo da bude potpuno jasno - ovo se ne odnosi na tvoje predloge - koji mi se kao ideje svidjaju, ali ne za ovaj projekat (ako sam ja dobro shvatio sta je ovaj projekat?), vec govorim uopsteno).
    Ako je cilj napraviti novi brend, onda taj brend treba da ima i malo vece trziste od domacih satoljubaca, pa bih tako i posmatrao stvari. Kao sto niko ne bi kupio "prvi uzbekistanski sat" samo zbog toga sto je uzbekistanski, pa jos i prvi, sumnjam da bi bolje prosao i "prvi srpski sat" - ako su mu glavni aduti to sto je prvi i srpski.

    Uostalom, ni u kom slucaju ne bismo bili prvi, samo da vas podsetim da osim Inse postoji jos kandidata :
    Srpski Sat ****Srpski Sat ***

    I da ne bude samo kritike, koja je, uostalom, krajnje dobronamerna - ja predlazem za osnovu Umbrin ronilacki sat: mislim da je odlicno zamisljen!
    Neša, Luigi and Flokser like this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Posto je ocigledno da ce sa dizajnom da bude spoticanja.
    Uzimam opet samo kao primer ovaj (bar za mene vrhunski) danski dizajn.
    Jednostavnost - eleganciju i pristupacnost, nenametljivost i kvalitet.
    Mozda su to neki osnovni parametri kojih se treba drzati.
























    Pozz
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  9. #29
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Jos par komaTa i vise necu da smaram.









    Ili da to bude jedan totalni zaokret pa da ima nesto malo i od ovoga.









    Pozz
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  10. #30
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    898
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    OBAKU gore su zaista fenomenalni...A kad se ojača...... može i ova vintage varijanta u zlatu...ili samo pozlati na bordo krokodilu...lugovi su inspirisani duvačkim rogom...

    Poslednja ispravka: umbra (18.4.2012. u 2:21)
    ...požuri polako...

Strana 3 od 10 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. "Svet Satova" limited edition sat
    By Vladan Stevanovic in forum Svet Satova limited edition sat
    Odgovora: 356
    Poslednja poruka: 9.7.2015., 5:24
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.10.2014., 20:57
  3. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 8.3.2012., 20:23
  4. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.1.2012., 19:03

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •