Strana 2 od 10 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 99
Like Tree98Likes

tema: "Svet Satova" custom made limited edition sat

  1. #11
    Novi član
    Član od
    10.4.2012.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    48
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Cao Svima evo da se i ja ukljucim u diskusiju, obzirom da se ova ideja rodila prilikom naseg susreta (mene i Vladana)
    ono sto u startu treba razgraniciti jeste koju od ove dve ideje treba odabrati. . . kako bi se potpuno posvetili istoj. .u suprotnom cemo se previse rasplinuti. . .
    ono sto ja mogu reci jeste da isto treba odluciti da li cemo kao sto je Vladan napisao raditi limited edition sat sveta satova portala ili se kreira novi brand (srpski sat)
    jer se u osnovi ove dve ideje jako razlikuju

    -druga je malo ozbiljniji posao - u smislu da ipak ako se kreira srpski brend -mora se krenuti od osnove imena i logoa jer po mom misljenju treba saciniti osnovu za neku buducnost - nesto sto ce trajati i s vremenom biti lako prepoznatljivo
    a tek onda krenuti sa vec dizajnom sata od kucista preko dizajna brojcanika i td. . .

    ako mene pitate ja bih se odlucio za drugu varijantu ali bih u tom slucaju pravio kompromise zarad cene:
    tacnije nama je uopste najbitnije da mehanizam bude svajcarski . .neka dobra ETA, e a sto se ostalih komponenti tice mislim da mozemo ustedeti a opet imati pristojan kvalitet ako se okrenemo aziji . .ipak polovina svajcarskih brendova se snabdeva komponentama sa tog podrucja a kvalitet ne zaostaje- naravno svi bismo voleli da to bude vrhunski kvalitet a da ne kosta puno a naravno to je nemoguce

    eto za sada toliko od mene ja sam vec poceo da razmisljam u ovod drugom smeru i imam jako dobu ideju za naziv i logo. . . nadam se da cu uspeti pored velikog posla da u kratkom roku odradim draft i postavim ovde
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (19.4.2012. u 23:02)

  2. #12
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Ja sam za jednostavniju varijantu, tj. da od funkcionalnosti ima datum, jer će tako biti jeftiniji i dostupniji. Pošto ne umem da mnogu uradim u Photoshopu, pokušaću da na internetu nađem nešto najpribližnije, pa ću postovati kasnije. Kao smernice bih mogao da navedem da bi sat trebalo napraviti tako da lepo izgleda i sa kožnim kaišem i sa metalnom narukvicom, pa da ih vlasnik može menjati po želji.

    Što se tiče logotipa ili novog brenda, ukoliko sat nastane na forumu, preuzeo bih logotip foruma, što bi bio znak poštovanja prema mestu na kome je nastao, a pretpostavljam da će se tako izbeći eventualne razlike oko naziva. Zapravo, naziv bi mogao da bude Serbian Watch, pa bi se tako videlo i odakle potiče, a zupci iz logotipa foruma već asociraju na sat.

    Podržavam predlog Vladana P da se ovo razdvoji u dve teme, jer je tako zaista lakše pratiti o čemu se govori.

    Uzgred, mislim da smo i zakasnili sa kvalifikacijom prvi srpski ručni sat - pravila ih je zemunska Insa, a oni koje sam video su sa kvarcnim mehanizmom. Može da bude prvi mehanički/automatik ručni, ali samo ručni nije.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #13
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Evo skuplje varijante ICKLER - Watches and Watch Cases | Since 1924 i naravno jeftinije Watch Cases, bar kada su kućišta u pitanju

  4. #14
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Mislim da eta u obicnom kucistu nije dovoljno efektno. Meni na pamet pada pre extravaganca kao romain jerome dnk nego standardno kuciste na cncu sa etom i regularnim ciferom. Uz duzno postovanje prema svetu satova, ali tesko da bi obican sat mogao da opravda 2000e na taj nacin jer su to cene npr. omege.
    Ja realno rekoh sta mislim jer je rec o ozbiljnoj investiciji gde bi mozda moglo da se racuna na deset primeraka na forumu a ostalo bi moralo da se proda preko gde je ponuda takvih satova povelika.

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Pozdravljam ideju, i spreman sam da na neki nacin ucestvujem u realizaciji, ili ako nista onda bar u kupovini. Slazem se da bi prva opcija bila realnija i $$$ -podnosljivija. Moze se i treba ponuditi i za prodaju van "prostora" portala. Bitno je postici efekat unikatnosti (LE), kao sto je vec i spomenuto. Recimo 2012 kom. godina u kojoj je sat nastao kao ideja i realizovan. Kinezi cuda prave u kratkom vremenskom roku.
    Secate se kako su novom Fijatu skidali mere na sajmu, onako jos na podijumu bez pardona.

    Ono sto bih ja u ovom trenutku predlozio, a vi razmislite o tome je: "TI" kuciste & bazel.To daje vec na prvi pogled odredjenu eskluzivnost i stavlja sat u posebnu grupu.Na stranu one price: Lako se grebe, volim da osetim tezinu na svojoj ruci, menja boju prema nebu i kolicini svetla...Rekoh da time postizemo ekskluzivnost i za malu razliku dobijamo puno.
    Sto se dizajna i stila tice, neka bude to neka kombinacija Sportsko-ronilacko-nonsalantno, sa elementima pritajene elegacije. Nenametljivo ali ipak skroz neizbezno. Minimum 200M. mada bi 300M. jos bolje leglo. Sve bi to doprinelo samoj vrednosti - upotrebljivosti samog sata. Cena bi mogla da se nategne sa jedno 300-350 evrica.

    Dodacu jos nesto na tu temu malo kasnije, ako dozvojlavate da se prikljucim.


    Company Name:Element Titanium Metal Manufacture Co., Ltd. was established in 1994, with the former company name of Rixh
    Titanium Co., Ltd. We are a professional manufacturer, specializing in research and production of titanium materials and parts.

    Titanium watch case /titanium watch parts/metal watch case
    * Titanium metal (Gr.5)
    * Light weight and hard surface
    * Eco-friendly
    * Harmless to skin
    * Corrosion resistance
    * Rustproof
    * Unique design and excellent workmanship
    * Top quality
    Your design is also welcome .

    Business Type: Manufacturer, Trading Company
    Product/Service
    (We Sell):
    Titanium Golf Heads,Titanium Bicycle Parts,Titanium Jewelry,Titanium Casting Products,Titanium Tools
    Product/Service
    (We Buy):
    ODM,OEM
    Number of Employees: 51 - 100 People
    Trade & Market

    Main Markets: North America
    South America
    Eastern Europe
    Southeast Asia
    Africa
    Oceania
    Mid East
    Eastern Asia
    Western Europe
    Export Percentage: 61% - 70%
    Factory Information

    Factory Size (Sq.meters): Below 1,000 square meters
    Factory Location: Fumin Village, Guanlan Street, Shenzhen City, Guangdong Province. China
    QA/QC: In House
    Number of R&D Staff: 11 - 20 People
    Number of QC Staff: 11 - 20 People
    Management Certification: ISO 9001:2000
    Contract Manufacturing: OEM Service Offered Design Service Offered Buyer Label Offered

    Shenzhen Element Titanium Metal Manufacture Co,Ltd.

    Lep pozdrav svima.
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  6. #16
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Pozdravljam ideje, zaista su fenomenalne.

    Za 2. predlog - ime bi moglo da bude npr. PaSSion (Portal Sveta Satova)...
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (19.4.2012. u 23:14)
    No time to lose

  7. #17
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    2. Razvoj brenda je ozbiljna stvar. Kao nov, nepoznat brend iz "nečasovničarske" zemlje mislim da bi morao da ponudi mnooogo vise od generičkog cnc kućišta i generičke ETE da bi se prodavao za 2000e. To je teritorija (manje-više): Nomosa, Damaska, (skoro)Bremonta... Novi brend nema tradiciju na koju bi se oslonio, dakle ostaje tehnička, inženjerska perfekcija i strast kao tačka oslonca, a to košta - mnogo. Brend na početku vidim pre kao Štajnhart.

    @Umbra: Kako sam poreklom iz Zaječara, Timok je pun pogodak :-) Hoću jedan.

    Sad mi pade na um: Daj da uvalimo predsedniku te opštine tvoj dizajn za reprezentaciju i deljenje zaslužnim građanima i partijskim drugovima (Samo da prođu izbori i odmah te povezujem.)
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (19.4.2012. u 23:15)
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  8. #18
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Za 2. temu - ime bi moglo da bude npr. PaSSion (Portal Sveta Satova)...
    2. Logo portala je super (ko da je pravljen za krunicu). Podrzavam ideju o "cistom" ciferu. Lepo smisljeno to PaSSion
    Priložene slike Priložene slike "Svet Satova" custom made limited edition sat-hami2.jpg   "Svet Satova" custom made limited edition sat-bucherer-1.jpg   "Svet Satova" custom made limited edition sat-compressor.jpg  
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (19.4.2012. u 23:15)
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  9. #19
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Citat anbeast kaže: Pregled poruke
    @Umbra: Kako sam poreklom iz Zaječara, Timok je pun pogodak :-) Hoću jedan.

    Sad mi pade na um: Daj da uvalimo predsedniku te opštine tvoj dizajn za reprezentaciju i deljenje zaslužnim građanima i partijskim drugovima (Samo da prođu izbori i odmah te povezujem.)
    Hvala ti drugar što si jedini rekao nešto o mom crtežu. Očekivao sam da će se više ljudi uključiti i sasvim ISKRENO i OTVORENO prokomentarisati opšti utisak i podvrći kritici i detalje...to bi mi puno značilo jer ako uhvatim kako "dišu" ljudi koji vole satove lakše bi izbrusili ideju i usmerili me na bolja rešenja. Hajde ljudi, slobodno kažite šta mislite, šta vam se sviđa a šta ne. Kao slikar, navikao sam odavno da ne mogu zadovoljiti svakoga, sujetu sam sveo na minimum...ili se barem nadam da jesam. Velika je razlika od konstruktivne, utemeljene kritike i pljuvanja po nečijem delu...(ovo drugo ovde i ne očekujem). Stoga, samo napred!

    anbeast...ako ja rešim pitanje izrade cifera kod youbokis-a na primer, gradonačelnik bi zaista mogao doći do relativno jeftinog a posebnog poklona samo ako pokaže malo sluha. Primer je, recimo Novi Sad čija uprava ladno odvoji 18 000 000 dinara za novogodišnji vatromet...izračunajte samo koliko metara puta se može napraviti za te novce, da i ne spominjem klinike bez najprečih uređaja za dijagnostiku. Ali, odavno su oni shvatili da narodu treba ZABAVE...čak i pre hleba!
    Poslednja ispravka: Shmizla (18.4.2012. u 8:31) Razlog: Citat
    ...požuri polako...

  10. #20
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Nezavisno od Timoka, meni se tvoj dizajn sviđa. Gledam, evo pet minuta i pokušavam da nađem zamerku, ali ne ide

    Sviđa mi se jednostavnost kućišta (Podseća, doduše na Haemer), reljefni cifer i brojke, kazaljke.... Mislio sam da podbrojčanik (može li ovako subdial?!) na prvom primerku, malo pravi gužvu, ali dužim posmatranjem mi se izgubio taj osećaj. (doduše, možda bi mogao malo da eksperimentišeš sa njegovom veličinom. Možda da vidimo još neku kombinaciju boja? Pre svega, stainless kućište umesto PVD...
    Probaj sve da napišeš ćirilicom (hronometar i ostalo..). I mozda malcice da promenis oblik "ocila" da bude malcice prepoznatljiviji ali ne banalan....

    Ja sam stvarno kandidat za jedan primerak, kako god ga pravili.
    Poslednja ispravka: anbeast (17.4.2012. u 14:53)
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

Strana 2 od 10 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. "Svet Satova" limited edition sat
    By Vladan Stevanovic in forum Svet Satova limited edition sat
    Odgovora: 356
    Poslednja poruka: 9.7.2015., 5:24
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.10.2014., 20:57
  3. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 8.3.2012., 20:23
  4. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.1.2012., 19:03

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •