Strana 7 od 10 PrvaPrva ... 345678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 70 od ukupno 97
Like Tree132Likes

tema: umbra - moja kolekcija

  1. #61
    Član Avatar korisnika Mister No
    Član od
    3.6.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    344
    Lajkovi
    1376
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Black monster

    Sa obzirom na ovo što je milanche78 primetio, jesi li servisirao sat ili se "sam od sebe" vratio u normalu? Inače odstupanje od 7s na dan je minorno i kombinovanjem ostavljanja sata noću možda možeš i to da anuliraš, samo dok mu udješ u štos.
    Sinn
    Seiko


    "...i kako je do neprepoznavanja dovedena suština prevare" Štulić

  2. #62
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Black monster

    Citat Milanche78 kaže: Pregled poruke
    Hm, a prethodni vlasnik je tvrdio da zuri 15min na sat!

    Inace i moj Atlas kasni otprilike toliko kad je na ruci, kad ga nocu stavis u kutiju, licem na gore, trebalo bi da malo ubrza i onda nema potrebe za cestim stelovanjem.
    Ne verujem da si mislio 15min na sat već na dan...objasnio mi je prethodni vlasnik da je sat nosio u servis i da su tamo na njemu intervenisali bukvalno minut i vratili mu ga sa objašnjenjem da je sada sve u redu i da se radilo o nekoj sitnici. Ne znam zašto, ali poverovao sam čoveku, dugo smo razgovarali i jednostavno stekao sam utisak da je potpuno iskren i da ništa ne petlja. Uostalom, vreme će pokazati. Za sada radi stabilno, a ima i važeću garanciju do 17.10.2013.

  3. #63
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Umbra,kupio si jako dobar sat,i to prilicno povoljno,siguran sam da ces biti (pre)zadovoljan istim...

  4. #64
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Test tačnosti
    Šest dana posle: sa -7 sec došao je na -5sec...za 24h.

  5. #65
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Ala ga je opravio... svaka mu cast!
    boing likes this.

  6. #66
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Noćas mi se nije radilo ništa ozbiljno, i uzeh malo da se igram sa Photoshop-om. Bilo mi je mrsko da tražim po ateljeu elektronsku tablu za crtanje sa kojom bi sve bilo još preciznije, pa na kraju odradih crtež samo uz pomoć miša i tastature. Uneo sam svom ljubimcu neke sitne izmene na markerima i crvenu sekundaru, koja je uvek fini koloristički akcenat, i baš mi je žao što je on nema. Pred jutro, već pospan, narukvicu sam malo zbrzao. Fontovi i logo SEIKO nisu originalni, ali su najpribljižniji od onih koje imam. Kako vam se čini? Meni je dalo ideju da možda jednom probam da nacrtam neku sasvim svoju varijantu. Pozdrav svima.

    Poslednja ispravka: umbra (3.1.2012. u 10:55)
    Djordje, edin13, vladas and 6 others like this.
    ...požuri polako...

  7. #67
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Pokušao sam da nacrtam neko svoje viđenje ronilačkog sata. Dno kućišta je namerno slično monsterovom jer mi se ono izuzetno sviđa, ali su zato korona i cifer složeni po nekoj mojoj zamisli, dosta geometrijski sa okruglom malom kazaljkom kao kontrapunktu geometriji. Kao svaki "ozbiljan proizvođač" dao sam ga u nekoliko kolornih varijanti. Opalite slobodno sa kritikama i predlozima.

    Da li vam se uopšte sviđaju ovi pokušaji? Zaista nije lako doći do nekog svog rešenja, a da je ono prepoznatljivo u moru fenomenalnih satova i još boljih kreatora koji o njima svaki dan razmišljaju. Znam da su ovi crteži daleko od toga, ali ako ne pokušamo onda svaka potencijalna ideja umire u začetku.


    1.

    2.

    3.

    4.
    Poslednja ispravka: umbra (8.1.2012. u 21:24)
    ...požuri polako...

  8. #68
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    bravo, umbra! ja bih rekao da bi to bio odlican ronilacki sat.
    sva resenja su dobra, ali mi se zuti i plavi cifer najvise svidjaju.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  9. #69
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Odlican dizajn jednog ronilackog sata. Meni se najvise dopada ova narandzasta (zuta) varijanta cifera. I odlicno si kreirao oznake na satu, pun pogodak po meni! Gde je sada onaj Milanov svajcarac koji ima proizvodnju, da vidimo sta bi on rekao.. Od mene sve pohvale, samo ti nastavi, cini mi se da ti dobro ide!

  10. #70
    Mlađi član
    Član od
    17.1.2009.
    Poruke
    98
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Pridružujem se na čestitakama na stvarno pogođenom dizajnu jednog ronilačkog sata. Sigurno si po struci dizajner, jer si super odradio sjenčenje. Naročito mi se sviđa upotreba punog i praznog dijela kazaljki. Jedino bi izbacio oznaku za dan, jer mi je to kod čisto ronilačkog sata nepotrebno. Svaka čast, nadam se da ćeš nas počastiti i svojim viđenjem pilotskog,sportskog i elegantnog sata ,jer ja baš nisam neki ljubitelj ronjenja,pa samim time ni čisto ronilačkih satatova.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •