Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 74
  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Seiko, istinski brend ili ne?

    edit by dragon: nastavak iz teme http://www.svetsatova.com/forum/show...ekcije!/page50


    molim moderatore da obrisu moj post gde sam stavio slike svog sata iz dva razloga:

    1) vidim da su se svi utripovali da je replika (zbog posta koji sam ja postavio jer mi je drug trazio da mu nabavim repliku), a ja necu da neko pomislja da ja nosim repliku

    2) vidim da vas ne zanimaju pravi satovi ovde jer je 99% tema i pohvala idu na racun "odlicnih i sasvim konkurentnih seiko, citizen i ne znam ni ja kakvih satova" nadam se da nece biti preveliki problem da se poruka obrise, pozdrav
    Poslednja ispravka: dragon (13.10.2010. u 8:18)

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    off topic

    Citat milospinkfloyd kaže: Pregled poruke
    molim moderatore da obrisu moj post gde sam stavio slike svog sata iz dva razloga:

    1) vidim da su se svi utripovali da je replika (zbog posta koji sam ja postavio jer mi je drug trazio da mu nabavim repliku), a ja necu da neko pomislja da ja nosim repliku

    2) vidim da vas ne zanimaju pravi satovi ovde jer je 99% tema i pohvala idu na racun "odlicnih i sasvim konkurentnih seiko, citizen i ne znam ni ja kakvih satova" nadam se da nece biti preveliki problem da se poruka obrise, pozdrav
    Može da se obriše poruka i nije veliki problem uraditi tako nešto ali to ipak neće biti urađeno.

    A odgovor na drugi deo tvoje poruke je da je zaista lepo i divno to što si Seiko i Citizen svrstao u "ne znam ni ja sam kakve satove" dok si jednog Breitlinga stavio u proizvođača "pravih satova" (šta god to značilo). Zaista, drago mi je zbog toga jer si pokazao da si i više nego solidno upućen u istoriju časovničarstva.
    Međutim, moram reći samo jedno... kada Breitling kao pravi proizvođač pravih satova (šta god to značilo), bude bio u stanju da sam napravi satove kao što su Grand Seiko SBGW001, Seiko Flightmaster chronograph, Seiko marinemaster SBDX001 i MEHANIZME u njima možeš da pričaš o njemu kao o pravom proizvođaču pravih satova (šta god to značilo) i eventualno da uzmeš sebi za pravo da sa podsmehom i sa visine gledaš na jedan ne tako pravi Seiko.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Daj pa zar mislis da Breitling nije u stanju da napravi svoje mehanizme? Pretera ga Dragone iako mislim da da je Seiko sat za svaki dzep i ukus...

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Nigde ja nisam napisao da Breitling nije u stanju da napravi svoj mehanizam! Međutim, ako izuzmemo B01 koji je nedavno predstavljen a koji kašljuca samo tako i pun je dečjih bolesti, šta je to tako revolucionarno što Breitling izdiže iznad jednog Seika ili Citizena? Po čemu se on to svrstava u prave satove a Seiko ne?
    Na kraju krajeva, nije suština u Seiku i Breitlingu, već u nečem drugom, al dobro. Mislim da nisam preterao, ali svako ima pravo na svoje mišljenje.

    Šta si se ti našao prozvanim sad? Nemoj da me mučiš Milane, jedva dišem koliko sam prehlađen, sad mi samo još treba sa tobom da se raspravljam.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #5
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Imam Omegu Speedmaster Automatic chronograph i tvrdim da je Seiko Sportura Automatic Chronograph bolji sat a uz to je jeftiniji.Iste sekunde bih se menjao glava za glavu.Seiko je najvece cudo u svetu casovnicarstva,ikona.Nije Seiko samo quartz od 200-300 evra,mada bih uvek pre uzeo to nego breitling superquartz,ima tu satova po cenama vecih od vecine IWC-a,Bregueta...Od najjeftinijeg do najskupljeg Seika dobijes neprikosnoveni kvalitet,sto se ne bi moglo reci za sve Svajcarce.Svaki seiko ima samo svoj domaci mehanizam,a Breitling ugradjuje mehanizam koji ima i 95% drugih svajcarskih chronographa i prodaje neznalicama mud.. za bubrege po astronomskoj ceni,dok kod Seika dobijes ono sto si platio.5-6000 evra za valjoux 7750 je tuzno,ali to je pravi sat a Seiko nije.Prave satove prave JLC,Zenith,Breguet,VC,Patek,AP,Rolex,neke Omege i IWC...nikako Breitling izuzev novog chronomata sa b01 mehanizmom

  6. #6
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Cuj Dragone,znas i sam kako ja razmisljam..ne pada mi napamet sa bilo kim da se raspravlja...
    samo da se kaze tako nesto a napisao si..onda bi i mogao da ti kazem da mogu oni sve da naprave samo je pitanje da li im se sve to isplati..
    a sto se tice B01 jeste pun gresaka i nije toliko pouzdan..
    I nisam se nasao prozvan nego me je zacudilo da ti kao ti ipak ne bi smeo da ga toliko spustas da tako kazes
    Popi neki cajic uzmi malo odmora ))) da pordisemo hahaha i da brzo ozdravis..
    p.s. sto su oni moji satovi iz kolekcije izbrisani a????????????????
    Poslednja ispravka: milan zmaj (12.10.2010. u 18:39)

  7. #7
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Reklama drugovi, reklama. To je cudo nad cudima. Eto npr, ja zamalo da kupim B42 mesto Omege, zbog dobre reklame, ne kazem da to nije dobar sat, jeste, extra je za te pare. Ali Breitling i Rolex imaju takve reklamcine da im Omega jos uvek nije ni blizu. Prica mi jedan kolega s posla kako je pre par godina pokazao model Pateka koji je imao nekolicini drugara koji su mu se smejali i pitali ga zasto nije kupio pravi sat kao npr Rolex kad je vec hteo skup sat, kazu njemu cena s godinama raste . Reklama,

  8. #8
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Iskreno,za Seika i njegovu reklamu nisam nigde video..Sto se tice Breitlinga isto tako nisam je nigde video..A vidi samo kako IWC ulaze u dobre,lepe i poucne reklame..Omega ima toliko poznatih slavnih poznatih liznosti da su sve bolje glumce uzeli...i niko ne spori za kvalitet tih satova iako je reklama dobra..nema nista lose u reklami

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Pa kažem, na kraju krajeva nije stvar ni u Seiku ni u Breitlingu, već u nečem sasvim drugom ali nije ni bitno. U pravu si ti Milane, idem da skuvam čaj i odoh da spavam.

    A za slike ne znam gde su, ti si jedini mogao da ih izbrišeš ako su bile postavljene putem internog sistema za postavljanje slika tj. preko attachmenta.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  10. #10
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Slike satova iz vase kolekcije!

    mislim da prenatrpavamo porukama post namenjen...
    ja se izvinjam

Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. CUBUS - hrvatski brend satova
    By Shmizla in forum Satovi proizvođača iz ostalih zemalja
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 8.5.2011., 21:29

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •