Strana 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 74
  1. #11
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Slike satova iz vase kolekcije!

    ma sto bi ja brisao moje satove...mislim da je to diverzija..sve mi mirise na te....eeeeeeee
    idi se izleci i nadam se da imas ko ce da ti pomogne

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    toliko puno stvari bih imao da kazem:

    @dragon: jesam ja negde rekao "breitling je pravi sat" ili sam mislio na svajcarce generalno? ne znam zasto pricas da breitling nije u stanju da napravi svoj sat kada jeste u stanju da napravi svoj sat i to sa dosta naprednim mehanizmom B01 koji je nazalost, cuo sam, los i cesto se kvari. ja po tom pitanju nikada nisam hvalio breitling i uvek sam govorio da nisu prava marka dok ne naprave svoj mehanizam KOJI RADI SAVRSENO I NE KVARI SE. a sad ti meni posle ove slike http://lh5.google.com/tintin125/Rq2p...xSub%20001.jpg reci da je seiko veliki brend. da neces mozda da kazes da rolex kopira seiko? moze seiko sve da ima bolje i kvalitetnije satove od rolexa i breitlinga (spominjem ova dva brenda jer su najpopularniji kod nas) ali seiko mora da postoji jos 50 godina da bi imao legendarne modele poput navitimera ili daytone. i MORA da bude skup inace nece nikada imati legendarne modele poput ova dva. uvek ce biti biti marka koja je ima "fantastican odnos cene i kvaliteta". kao i volkswagen kod automobila. sto da nije passat losiji od mercedesa C? nije nimalo losiji ali je C skuplji za 10 hiljada, i moze mu se da bude skuplji za 10 hiljada i uvek ce izazivati vise divljenja kod ljubitelja automobila kao sto ce breitling i pogotovo rolex (koji godinama pravi svoje masine sto mu je glavna prednost u odnosu na breitlning) izazivati vise divljenja nego seiko. koji je (da kazem za ove sto nisu otvarali sliku) napravio sat koji lici na rolex submriner. pa ja to na ruku ne bi stavio da mi plate ne kazem da ne bi stavio neki zaista dobra seiko sat, zasto da ne, nisam iskljciv, ali opet bi pre kupio nekog svajcarca.

    Nikle, ne kazem ja da nisi u pravu ali samo bi voleo da nam kazes zasto je doticni seiko bolji od doticne omege? to ti je 2-3 recenice ako te ne mrzi
    Poslednja ispravka: milospinkfloyd (12.10.2010. u 20:03)

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    off topic

    @milospinkfloyd

    Rolex i Breitling su legendarni za ljude koji su čuli za 5 firmi:Rolex,Breitling,Omega,Seiko i Swatch(mada je i to pitanje) i ne znaju ništa o njima!!! A da ne pričam o tom da je Seiko 5 jedini Seiko za koji znaju!!!
    Šta je to legendarno kod Daytona!? Pa do nedavno je u njoj bio Zenith El Primero!!!
    U Navitimeru je ETA/Valjoux 7750;2894-2;Piguet 1186!!!
    'Ajde pogledaj šta je Seiko stavljao u svoje satove i nauči nešto o njemu!!! Do tada,nemoj nam držat' predavanje!!!

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Ajde molim vas prekinite ili otvorite novu temu.

    Moje misljenje

    Breiltling - sranje
    Rolex - nesto najpouzdanije (sat za pusto ostrvo)
    Seiko - odlican sat za dan u prirodi

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Milose,moras procitati par knjiga o satovima (konkretno o Seiku) a ne samo reklame,casopise i kataloge svicarskih proizvodaca.Znaci knjige horoloskih strucnjaka koji znaju sto govore a ne briljantne menadzerske crtice koje svicarci sire kroz medije dostupne prosjecnom potrosacu.
    Seiko kao proizvodac pojede Breitlinga za dorucak.U svakom pogledu.Naravno moras platiti njihove luksuzne proizvode.

    Zasto mislis da je taj Marinemaster kopija Rolexa?Pa to je klasicni Seiko dizajn od najjeftinijeg skx do MM-a.Po tome je svaki diver kopija Rolexa.Zna se sto su hommage i replike a ovo to sigurno nije.
    I zasto uvlacis Rolex-a kao vrhunsku manufakturu u ovu raspravu?Mislim da se Rolex ne treba bojati Seika jer je ipak najpoznatiji brend.
    Usporedujes sat od 6000 dolara sa satom od 2000 dolara.Da li je taj Rolex 3 puta bolji sat? Pogledaj misljenja ljudi koja imaju oba i sam procijeni.I ja bi odabrao Rolexa ali stari moj on je tri puta skuplji a taj isti Seiko je samo par koraka iza njega.
    A o legendarnim modelima,ma ne zelim ni komentirati,nadam se da ces i sam to uskoro prepoznati.
    Seiko postoji vec jako dugo i ne treba mu jos 50g da bi bio bolji od 80%(obziran sam) Svicaraca.

    On je jedini odgovoran za totalni slom svicaraca u 70-tima kad je poceo proizvoditi quartz.Prokleti bili sto ga nisu prodavali za 5000eura po komadu nego su automatizirali proizvodnju i priblizili ga masama time efektivno gotovo unistivsi svicarsku proizvodnju.Mislim da trebamo shvatiti sto znaci quartz sat pristupacan svakome u to doba.Pa to je kao da ti danas naprave-ne znam,neunistivi,vjecni sat od materijala koji se nalazi u crnoj rupi...toliko nevjerojatno je bilo ponuditi tako nesto za normalnu cijenu toliko brzo.

    Ti isti Svicarci su izbacili Seiko sa Geneva Observatory natjecanja cim su poceli pobjedivati svicarsku konkurenciju a kad su zauzimali 150.mjesto su im bili dobrodosli.Zamijenili su to sa COSC gluposcu koju samo svicarci smiju imati.I tu ih je Seiko prizemljio sa njihovom internom +5-3 tolerancijom.Trenutno najtocnije SERIJSKI proizvedene satove i dalje radi-Seiko.
    Ukratko govoris o horoloskom divu sa vise patenata nego sto ih stane u jedan podeblji roman.Preporucam ti detaljnije proucavanje povijesti tvrtke i njihove skromne pocetke uz totalno razaranje u ratovima,krađe skolovanih radnika i opreme od strane konkurencije,nametnuta proizvodnja streljiva i vojne opreme od strane vlade itd.
    Postoje i dalje zbog nevjerojatne zelje za dokazivanjem i teznji perfekcionizmu osnivaca.Ta recenica je sukus procitanih knjiga na tu temu i vjerujem da kada bi bio upoznat sa svim cinjenicama i trnovitu putu koji je Seiko morao proci da bi bio tu gdje je da bi mozda bio cak i ponosan staviti Marinmastera na ruku.
    No to ostavljem tebi na izbor.Mogu ti samo pokazati put.
    Govorim kao osoba koja je odrasla uz djedovu Omegu i imao sam visoko misljenje o vecini Svicaraca.Danas mi se ta ista vecina iskreno ne svida(blago receno) zbog perfidnog nacina zgrtanja novaca.Vazno je ulagati u prepoznatljivost branda i diferencijaciju u svojoj ciljnoj skupini dok je ulaganje u tehnoloske inovacije i pravo urarstvo postalo potpuno nebitno.Moje misljenje je da nas smatraju ovcama koje treba osisati i potpuno su u pravu sto dokazuje lijep profit vecine proizvodaca.Ostatak pravih Svicaraca ima moje postovanje i divljenje.

    Ne zamjeri nikako ne zelim vrijeđati ,dosta teksta je izaslo iz glave i mozda neka recenica i zvuci grubo no svaka cinjenica stoji i nadam se da ce te potaknuti da zagrebes dublje po japanskoj horologiji koja je ipak specificna i drugacija a ne bolja od svicarske.

    Edit:vidim dva posta su vec izasla gore,jos jednom moja isprika na ovom ovecem tekstu/razmisljanju.
    Poslednja ispravka: jole777 (12.10.2010. u 21:03)

  6. #16
    Član Avatar korisnika Templar
    Član od
    6.4.2010.
    Poruke
    157
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Slike satova iz vase kolekcije!

    Meni lepse izgleda Seikov dajver nego Rolexov pogotovo ovaj sa zelenom bojom uzas...

  7. #17
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Prvo Omega Speedmaster Automatic ima u sebi isto kao i Breitling Valjoux 7750 doduse modifikovan i najboljeg kvaliteta ali ipak 7750,koji je odlican mehanizam ali kao sto sam rekao 95% Svajcarskih chronographa ga ima.S druge strane Seiko ima svoj in-house vrhunski mehanizam 8r28 .Dok kod Svajcaraca da bi radili moras da ih nosis na servis na svakih 5-6 god i ne daj boze da ti nesto crkne placas trecinu vrednosti sata za popravku,Seiko radi zauvek,ako se seti tvoj cukun unuk od tvog cukunukovog cukununuka moze da skokne do planete Zemlje za jedno 500 godina do Seika da ga podmazu za narednih 500 god.Salu na stranu,imam 3 Seika stara vise od 15 godina i svi rade i izgledaju kao novi a nikada nisu servisirani.Drugo Seiko Sportura automatic chronograph izgleda i ima zavrsnu obradu barem u rangu sa Omegom ako ne i bolju,tj njegov dizajn i kvalitet su meni u samom vrhu od svih satova koji su meni dostupni.Jos uz to Seiko je limitiran u ovoj verziji na 1000 satova koji ce ikada biti proizvedeni i to mu jos vise daje na prednosti.Da moja Omega nije takodje limitirana i nesvakidasnjeg trkackog dizajna i u cast najveceg vozaca F1 ikada ovog trenutka bih je prodao i uzeo Sporturu.U stvari ne bih je prodao,jednostavno cu kada bude bilo kinte uzeti sporturu i imati najbolje sa istoka, i odlicno sa zapada i uzivacu u oba sata.Mogu samo da zamislim ako Seiko prodaje sat za 2500 evra kakvo to remek delo treba da bude da bi se prodavalo,dok omega da zakaci znacku na plasticni budilnik moze da ga proda za te pare.

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    @Hadzi dalibore ja ne znam ko je cuo za 5 marki ali ja u svojoj kuci posedujem (dakle, ja i moj cale) 6 vrhunskih marki, plus jos jedno 10 obicnih (tissot, longies i sl). tako da znam za vise od 5 marki to je sigurno. a to sto ti hoces da kazes, da zbog toga sto imaju prosecne masine, nisu legendarni modeli koje sam naveo, to nema veze. znaci, znam da znas o satovima vise od mene u to se kladim, ali brate da daytona nije legenda medju satovima, pa nemoj takve stvari pricati. molim te. ajde oko necega drugog da raspravljamo ali da ne govorimo da mancester junajted nije legendaran fudbalski klub.

    @jole777 priznajem da nisam citao nista o istoriji seika, mada sam od svih proizvodjaca samo procitao sturu istoriju rolexa (secam se je osnivac onaj vilsdorf i jos par osnovnih stvari) i to je sve.

    znaci posto su marine master i submariner neverovatno slicni satovi, znaci neverovatno slicni, moras se sloziti da je neko nekog tu iskopirao. posto tvrdis da seiko nije rolexa mora da je rolex seika. nema druge. zar ne? nisam ja njih uporedjivao, mada je lik sa sajta koji sam okacio to uradio, i sa punim pravom, mislim da je jedini moguci nacin na ovom svetu da seiko proda marine mastera taj da spusti cenu na 2000 jer niko ziv na ovom svetu sem gospodin templar ne bi kupio marinemastera pored submarinera. ja nisam toliko glup da mislim da je submariner 3 puta bolji od marinemastera. mozda je i marinemaster kvalitetniji sat. ali sve i da jeste on je opet izasao iz firme seiko a submariner je izasao iz firme rolex (nadam se da razumes). znaci rolex moze da izbaci najvece smece od sata i seiko mu moze biti konkurentan jednio ako obori cenu za duplo. mozda ja zivim na nekoj drugoj planeti, ali igorm slucaja poznajem jaaako puno ljudi koji nose luksuzne satove, verovatno vise nego ti kolega hadzi, kazem mozda, mozda ih vi znate vise. od tih svih ljudi postoje oni koji nose pateka, zenita, jagera, vaserona, frenk milera, pa sve do onih koji su na najnizem stupnju razvoja i nose breitling ili rolex. hteo sam da kazem da niko od tih ljudi koje ja poznajem ne nosi seiko. a sa druge strane poznajem dosta ljudi koji nose seika od 300e ali ja to ne smatram nikakvim luksuzom. ja kada pricam o satovima pricam iskljucivo u luksuzu, tu je mozda glavna razlika izmedju mene i vas, jer smatram da na mobilnom telefonu u svako dova dana i noci mozes pogledati koliko je sati, koji je datum, cak i kada je prestupna godina, upaliti stopericu i slicno. zato opet kazem, seiko jeste najveci proizvdjac satova na svetu, kao sto je VW mejdu automobilima, ali u lukzunom segmentu ne moze da se priblizi svajcarcima. kao sto gigant VW koliko god izbacio kvalitetnog tuareg-a, i koliko god on bio hvaljen medju recenzentima auto casopisa i auto emisija, on bmw X5-ici moze da parira samo tako sto mu cena krece od 49 a X5-ici od 59 hiljada eura. toliko od mene, ako i dalje mislite da je seiko brend (znaci sa naglaskom na BREND) poput rolexa, ja se ne slazem i necu se vise raspravljati jer smo preeevise otisli u off-topic
    Poslednja ispravka: milospinkfloyd (12.10.2010. u 23:57)

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    @Nickle, ja sam pitao zbog cega je Sportura bolji sat od speed mastera. a ne ko ima bolji odnos cena/kvalitet. ja se apsolutno slazem da je taj odnos na strani Sportura. jedina cinjenica koju si naveo (ispravi me ako gresim) u kosrit kvaliteta Sportura je trajnost. to je naime jako diskutabilno. do te mere da bi za to morali pitati neko iskusnog casovnicara koji se bavi satovima 50 godina. moj cale ima 2 omege (spomenutog speedmastera, i de viile) koje nisu stare ni par godina da bi se moglo pricati o njihovoj istrajnosti ali zato ima rolexa iz 1936 godine (znam da je 1936 jer su od 1939 svi rolexi sa krunom a ovaj je nema) i vidi cuda, rolex radi savrseno! zato kazem da je cinjenica da su seiko satovi izdrzljiviji veoma diskutabilna, ne kazem i netacna.



    PS molim moderatore ako su odlucili da zakljucaju temu, da zadnjih 15-ak postova od kada je poce off topic, premeste u neku novu temu i neka daju naziv po svojoj volji a ovu neka ostave za slike satova clanova foruma
    Poslednja ispravka: milospinkfloyd (13.10.2010. u 0:14)

  10. #20
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Citat milospinkfloyd kaže: Pregled poruke
    ... pa sve do onih koji su na najnizem stupnju razvoja i nose breitling ili rolex.
    lepo si nas sve okarakterisao - ili nerazvijeni ili na najnizem stupnju razvoja.

    btw, ne bih zeleo da me svrstaju u ljubitelje Seika (jer to i nisam) ali koliko vidim tebi je najbitnije merilo koliko si sat platio.

Strana 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. CUBUS - hrvatski brend satova
    By Shmizla in forum Satovi proizvođača iz ostalih zemalja
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 8.5.2011., 21:29

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •