Strana 2 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 51
Like Tree2Likes

tema: Satovi na aukcijama...

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Satovi na aukcijama...

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Pa tema je za sada aktivna, dakle dozvoljeno je da pišete i diskutujete a odluka o tome da li će tema ostati aktivna ili ne će se doneti nakon konsultovanja sa administratorom. Ako se donese odluka da tema ostane aktivna, sav off topic će biti obrisan ili prebačen u odgovarajući deo foruma.

    I da pitam... kako to mi možemo da znamo da li neko reklamira lične aukcije ili ne? I ovde i na tim sajtovima ljudi se "kriju" i imaju, na neki način, zagarantovanu anonimnost!
    Ja ću biti pošten, kao što je i većina ovde ako ne i svi, moj nick je i na limundu isti (DonKrstic)...

    Šone baš iz tog razloga sam i pokrenuo temu, jer bi svi zajedno mogli da učestvujemo...

  2. #12
    Član Avatar korisnika sonebg
    Član od
    31.10.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    144
    Lajkovi
    122
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Satovi na aukcijama...

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Ja iskreno nisam za to da ovakva tema postoji na forumu i postoje dobri razlozi zbog kojih smatram da ovakva tema ne treba da postoji a do sada mi je bila praksa da brišem linkove ili teme koje su sadržale linkove do domaćih online berzi. Za sada neka ostane, dok ne odlučim(o) šta i kako dalje.

    Do tada, skrenuo bih vam pažnju na jedan oglas u kojoj se prodaje re*lika Tissot PRC200 sata! Re*like drugih proizvođača kao što su Rolex, Breitling, Omega su česte na ovim sajtovima, ali Tissot nije pa se lako može desiti da neko od članova poželi da kupi ovaj "sat".

    NE KUPUJTE!



    link

    Dragon upravo si sa ovim sebe demantovao i zbog ovakvih stvari mislim da treba da postoji ovakva tema. Ali samo jedna bez razvodnjavanja i bez ruzenja ostatka foruma za koji mislim da je najbilji forum i najkulturniji za koji znam.

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Satovi na aukcijama...

    Kao što sam napisao i u poruci koju si citirao, tema je aktivna dok se ne odluči šta i kako dalje. Možda ostane u ovoj formi, možda se promeni u određenoj meri a možda će se zaključati. Videćemo.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #14
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Satovi na aukcijama...

    Mislim da bi tema trebalo da ostane.Svi koji su na ovom sajtu,znaju za sve ostale na kojima se prodaju satovi,tako da mi to bas i ne lici na reklamiranje.
    Mislim da je potreba ovakve teme svrsishodna,jer bi ona trebalo da bude edukativnog karaktera i da se ljudi u konsultaciji sa drugim clanovima foruma posavetuju ukoliko zele da kupe neki sat.A linkovi koji ih prikazuju,samo mogu da pomognu,bar u onom vizuelnom delu kupovine sata.Mozda neko primeti nesto na satu sto neko nije video...itd.
    U svakom slucaju tu su moderatori i adminstratori da odluce o daljoj sudbini ove teme.

  5. #15
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Satovi na aukcijama...

    Pa, s jedne strane, cini mi se da nema potrebe otvarati posebnu temu za satove na aukcijama, jer sve moze da ide pod Procenu satova, samo bi se naveo i link sa aukcije. S druge strane, mislim da je ideja o kacenju linkova sa aukcija dobra - bas da bismo jedni druge informisali o nekim zanimljivim ponudama i dobili misljenje o originalnosti i vrednosti satova. Ne vidim kako neko moze da reklamira svoju aukciju - mislim, neka proba, ali smo svi tu da kazemo sta o njoj mislimo, pa mozda od reklame ispadne i autoreklama. Internet i jeste dobar jer je protok informacija brz i, uglavnom, slobodan, a cenzura na njemu svedena na najmanju meru. Iskreno, ne razumem u cemu je problem s kacenjem linkova za aukcije.
    A sto se medjusobnog dizanja cena tice, ili nekakvog off scene dogovaranja i to je mac sa dve ostrice, i verujem da toga spontano nece biti. Ovaj forum mi i jeste omiljeno mesto za izlazak na netu, jer mislim da je cela ekipa s foruma totalno ok!

    Da, btw, dragon pomenu i rubriku sa oglasima, pa da dodam da mi je zao sto se tek poneki sat pojavi tu, i bilo bi lepo kada bi bila mnogo veca ponuda, ali i to, naravno, ide sve s vremenom i rastom foruma. Uglavnom, voleo bih da vidim i stare satove u oglasima, vrlo ih je malo, pa koristim priliku da pozovem sve one koji imaju neke stare primerke da ih slobodno stave u oglase, postujuci, naravno, pravila oglasavanja. Licno, vise bih voleo da kupim od nekoga s foruma, nego od nekoga s Limunda, jer je tamo 90% satova nasminkano za prodaju - to je bar moje iskustvo!
    Poz!
    Poslednja ispravka: sima hrabri (15.12.2010. u 14:17)
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  6. #16
    Član Avatar korisnika vlax
    Član od
    30.11.2009.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    146
    Lajkovi
    1257
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Satovi na aukcijama...

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Do tada, skrenuo bih vam pažnju na jedan oglas u kojoj se prodaje re*lika Tissot PRC200 sata! Re*like drugih proizvođača kao što su Rolex, Breitling, Omega su česte na ovim sajtovima, ali Tissot nije pa se lako može desiti da neko od članova poželi da kupi ovaj "sat".
    Dragon, s obzirom da posjedujem isti PRC 200 i da sam dobro informisan po pitanju replika istog, interesuje me kako si mogao na osnovu slika da zakljucis da je rijec o replici, tim vise sto slike nisu nekog dobrog kvaliteta? Ovo pitam iz razloga sto ne bih volio da neko moj sat, ako se nekad odlucim da ga prodam, unaprijed proglasi za repliku, a pri tom ne poznaje pravo stanje stvari.

    Pozdrav

  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Satovi na aukcijama...

    Slike su dovoljno dobre da može i žmurećki da se vidi da se radi o jaaaaakoooo lošoj re*lici PRC200 modela. Evo, pošto imaš ovaj sat zamoliću te da ga uzmeš u ruke i zatim uporediš sa ovim na slici, deo po deo brojčanika a zatim da ovde u temi napišeš po čemu se sat na slici razlikuje u odnosu na original. Prilično lak zadatak.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Satovi na aukcijama...

    Možda je i njegov replika pa ne primeti nikakvu razliku...

  9. #19
    Član Avatar korisnika vlax
    Član od
    30.11.2009.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    146
    Lajkovi
    1257
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Satovi na aukcijama...

    Citat Don_Krstic kaže: Pregled poruke
    Možda je i njegov replika pa ne primeti nikakvu razliku...
    Moj je provjeren kod AD tako da u njegovu autenticnost ne treba sumnjati , a u uvoj temi

    http://www.svetsatova.com/forum/showthread.php?1540-Tissot-prc200-oprez-pri-kupovini-sa-neta!

    ima par linkova pa i slika gdje je detaljno objasnjeno kako da se uoce razlike izmedju replike i autenticnog sata, pa nije potrebno ovu temu opterecivati sa tim.

    Pozdrav

  10. #20
    Član Avatar korisnika vlax
    Član od
    30.11.2009.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    146
    Lajkovi
    1257
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Satovi na aukcijama...

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Slike su dovoljno dobre da može i žmurećki da se vidi da se radi o jaaaaakoooo lošoj re*lici PRC200 modela. Evo, pošto imaš ovaj sat zamoliću te da ga uzmeš u ruke i zatim uporediš sa ovim na slici, deo po deo brojčanika a zatim da ovde u temi napišeš po čemu se sat na slici razlikuje u odnosu na original. Prilično lak zadatak.

    Pozdrav
    Uf, dragon, potpuno si upravu. Suvisno je i reci koje su razlike, vidi se "iz aviona"... Vrlo losa replika...

    Pozdrav

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •