Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 51
Like Tree2Likes

tema: Satovi na aukcijama...

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Satovi na aukcijama...

    Reših da otvorim temu u kojoj bismo kačili linkove sa domaćih aukcijskih sajtova sa aukcijama koje bi mogle biti interesantne članovima foruma. Ujedno bismo mogli jedni druge da pomažemo u proceni vrednosti i zapažanjima jer ipak kada više ljudi gleda veća je verovatnoća da se primete neki skriveni nedostaci...

    Eto da ne dužim previše okačiću neke koje se meni čine kao interesantne:

    SEIKO KINETIC

    SEIKO AUTOMATIK 17 JEWELS

    TISSOT - AUTOMATIC

    TISSOT - NAVIJAČ

    TISSOT PR50

    OMEGA SEAMASTER COSMIC

    OMEGA DŽEPNI

    ROAMER

    DUGENA
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (15.12.2010. u 21:38) Razlog: Odstupanje od pravilnika - uklonjeni linkovi

  2. #2
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Satovi na aukcijama...

    Nije losa ideja, mada mislim da je to bespotrebno reklamiranje drugih aukcijskim sajtova, a to ne radi niko. A i mislim da se ovde na oglasima mogu naci mnogo bolji primerci. Koliko vidim svi su satovi u losem stanju. I moja je preporuka da svaki sat koji se kupuje, koliko god se cinio povoljno, treba obavezno pogledati pre nego sto se neko odluci da ga kupi. Sto se tice Omege jeste original. Nije bas najbolja slika, ali mislim da je to ovaj model: http://www.todocoleccion.net/vintage...-601~x14901208

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Satovi na aukcijama...

    Ja iskreno nisam za to da ovakva tema postoji na forumu i postoje dobri razlozi zbog kojih smatram da ovakva tema ne treba da postoji a do sada mi je bila praksa da brišem linkove ili teme koje su sadržale linkove do domaćih online berzi. Za sada neka ostane, dok ne odlučim(o) šta i kako dalje.

    Do tada, skrenuo bih vam pažnju na jedan oglas u kojoj se prodaje re*lika Tissot PRC200 sata! Re*like drugih proizvođača kao što su Rolex, Breitling, Omega su česte na ovim sajtovima, ali Tissot nije pa se lako može desiti da neko od članova poželi da kupi ovaj "sat".

    NE KUPUJTE!



    link
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #4
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Satovi na aukcijama...

    I ja se slazem da ne preuzimamo aukcijske prodaje sa drugih sajtova...ako ocemo da se malo zabavljamo onda makar mozemo to ovde da napravimo na osnovu ponuda koje vec imamo na temi Prodaje satova...
    Nalik na sam pomenuti link.....

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Satovi na aukcijama...

    I oglasi na forumu će uskoro biti pročišćeni, insistiraće se na kvalitetnim slikama sata koji se prodaje i sve što ne bude u skladu sa pravilnikom koji je postavljen u sekciji "Prodaja satova" će se brisati. Možda deluje malo strogo ali to je u interesu svih članova foruma.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Satovi na aukcijama...

    Kako god vi želite, ja sam samo hteo da omogućim i ostalim članovima koji ne posećuju te sajtove da imaju uvid u ponudu koja ponekad može da bude interesantna... Skoro je prodat jedan jako dobro očuvan Tissot PR 50 (kao nov) za 4000, ja nisam bio u mogućnosti da lictiram pa se sada malo kajem... Što se tiče same kupovine, ja nikada ne praktikujem prodavcu da platim unapred, već sa otkupninom, pa kad paket stigne ja ga otvorim i pogledam i ako je sve ok onda platim...

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18041
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Satovi na aukcijama...

    Ni ja baš nisam za tu ideju.
    Malo mi to liči na reklamu.
    U svakom slučaju,mislim da vlasnik sajta(Vlada) treba da donese konačnu odluku.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Satovi na aukcijama...

    Pa ja sam baš iz tog razloga pre otvaranja teme kontaktirao Vladu i pitao ga da li je u redu da to uradim, on je rekao da jeste sve dok neko ne reklamira svoje lične aukcije... Ali opet sve ovo je zbog ostatka foruma tako da ako se većina složi da je nepotrebno, i ja sam za...

    Možda ne bi bilo loše kada bi u delu za prodaju satova moglo da se licitira...

    Naravno ne bi postojale negativne ocene ako nekom ne odgovara dostignuta cena...

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Satovi na aukcijama...

    Pa tema je za sada aktivna, dakle dozvoljeno je da pišete i diskutujete a odluka o tome da li će tema ostati aktivna ili ne će se doneti nakon konsultovanja sa administratorom. Ako se donese odluka da tema ostane aktivna, sav off topic će biti obrisan ili prebačen u odgovarajući deo foruma.

    I da pitam... kako to mi možemo da znamo da li neko reklamira lične aukcije ili ne? I ovde i na tim sajtovima ljudi se "kriju" i imaju, na neki način, zagarantovanu anonimnost!
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  10. #10
    Član Avatar korisnika sonebg
    Član od
    31.10.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    144
    Lajkovi
    122
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Satovi na aukcijama...

    Ja podrzavam da tema ostane aktivna jer svi mi znamo za te sajtove i manje vise smo prisutni tamo. Ali ne znamo svi koliko da ponudimo da li je orginal itd. Druga stvar nailazio sam na skupe satove za koje nemam novca a vidim da ovde ima ljudi koji su platezno jaki pa zasto ne bih njima preporucio. U svakom slucaju ja sam na "tom" aukcijskom sajtu saznao i za vas mada nije losa ideja da se ovde napravi aukcija. Evo jednog meni interesantnog a ne znam njegovu pravu vrednost pa se razmisljam da li i koliko da ponudim. Druga stvar je sto bi mogli da se dogovorimo barem medjusobom da ne dizemo jedan drugom cenu.
    Ovo je moje misljenje.
    http://www.limundo.com/kupovina/Kole...0-DIN-/2006193

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •