Strana 65 od 270 PrvaPrva ... 155561626364656667686975115165 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 641 do 650 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #641
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Raymond Weil tango Automatic

    Seiko 5 je vrlo široka serija i obuhvata satove od 8000din do 30 000 din.Ono što se prodaje u Srbiji prodaje se i u drugim zemljama bez razlike u kvalitetu.I to-da li je sat sklopljen u Japanu ili na nekom drugom mestu - ne bi smelo da se odrazi na kvalitet.
    Ipak to J na kućištu neki su spremni malo više da plate.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #642
    Novi član
    Član od
    24.11.2010.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Interesuje me procena vrednosti ovog Zenith sata.Mislim da je iz 1923-24 godine na osnovu seriskog broja koji je 2659327.Moguće da je promenjeno kućište i da je bilo zlatno,tako mi je bar rekao jedan časovnicar a i na netu sam viđao slicne ali zlatne satove.Sat perfektno radi.Ako je neko zainteresovan ili zna ko bi mogao da ga proceni može da mi pošalje poruku.
    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-6.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-2.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-4.jpg

  3. #643
    Član
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    208
    Lajkovi
    252
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom

    Pa nezahvalno je pausalno davati procene sata. To da li je bio u zlatnom kucistu ili nije takodje je pitanje, mada vidim da poseduje oba srafa koji ga drze za kuciste. Obicno njih nem akada se sat prepakuje jer se ti otvori na kucistu ne poklapaju.
    Evo jednog mejla na koji ces da posaljes slike i eventualni broj za kontakt. To je mioj prijatelj koji se bavi time, uglavnom dzepnim satovima
    majelar@open.telekom.rs
    pozdrav!
    ...........

    Vas Seiko je jako lep i tih godina bio je pravi hit a i bio na ceni. Danas se "petice" kupuju za male pare.
    Cena se do pre dve godine kretala oko 30e mada je prosle godine pala na 20e. Ja posedujem jedan perfektan u celiku, pokazuje dan datum sa rimskim brojevima i sve u originalu... platio sam ga 1800 din... stvarno smesno.
    Postoje neki redji modeli koji vrede vise, kod nas prodavci na sajmovima jos uvek drze neku cenu oko 50e ali to je mnogo.
    Bolje cuvajte ovaj sat kao uspomenu jer nikada necete moci da zaradite na istom... Uvek ista prica kad izadje iz prodavnice Seiko je papren a posle 10-15 godina samo lepa uspomena.
    Da ste kupili IWC-a e to je druga prica....
    pozdrav!
    ..........

    Citat OvoOno kaže: Pregled poruke
    Pozdrav svima, nedavno sam nasledio ovaj sat, nista ne znam o njemu osim toga da je zlatan. Zanima me ako neko zna koja je njegova cena i jos bitnije ako neko ima predlog gde bih mogao da ga odnesem na popravku jer ne radi, kada se izvuce tockic sa strane kazaljke se ne pomeraju. Svaka informacija je korisna.

    Hvala i srecna nova godina

    Prilog 15828Prilog 15829
    Ukoliko je mehanizam sata "pravougaon" kao i sam oblik sat rec jeo satu koji datira pre 1940 godine i moze se reci da je vredan.
    Sta to znaci... ako ga stavite na ebay uzece te neku stotku dolara a ako ga stavite na neki od nasih sajtova za prodaju uzece te par hiljadarki ali dinara....
    Kompanija osnovana 1860 ( Jacques Didisheim-Goldschmidt osnivac fabrike njegov sin se seli u Le Chaux-de Fonds, Bernard sledi oca i osniva Juvenia brend) u svoje satove su ugradjivali Venus mehanizme ( poznati calibar Venus 15015.j kao i Venus 179 20j i njihov kalibar 612 17j) poznati su po neobicnom dizajnu satova... modeli "Mystere" (1940) "Trigone" (1950) "Arithmo" (1945)
    Takodje poznataq po najmanjem kalibru 1914 godine sa precnikom od 9.5mm i visinom od 2.5mm
    Koliko ja znam ova firm aje 1988 presla u ingerenciju Asia Commercial Ltd. Hong Kong

    Da bi nesto vise znali o ovom satu moramo pogledati mehanizam sata ikoji kalibar nosi.
    U svakom slucaju cuvajte uspomenu jer je ovo stara munufaktura.
    Pozdrav.
    Poslednja ispravka: d1d (16.1.2012. u 11:39) Razlog: spojene poruke, obrisan OFF

  4. #644
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat laneni kaže: Pregled poruke
    Vas Seiko je jako lep i tih godina bio je pravi hit a i bio na ceni. Danas se "petice" kupuju za male pare.
    Cena se do pre dve godine kretala oko 30e mada je prosle godine pala na 20e. Ja posedujem jedan perfektan u celiku, pokazuje dan datum sa rimskim brojevima i sve u originalu... platio sam ga 1800 din... stvarno smesno.
    Postoje neki redji modeli koji vrede vise, kod nas prodavci na sajmovima jos uvek drze neku cenu oko 50e ali to je mnogo.
    Bolje cuvajte ovaj sat kao uspomenu jer nikada necete moci da zaradite na istom... Uvek ista prica kad izadje iz prodavnice Seiko je papren a posle 10-15 godina samo lepa uspomena.
    Da ste kupili IWC-a e to je druga prica....

    pozdrav!
    Na ovo zadnje sa IWC i ne bi se bas slozio jer kad kupite IWC platite vise hiljada eura i opet na kraju ako nije neki stari kolekcionarski model dobijete znatno manje i nekoliko puta manje nego sto ste platili pogotovo ako sat prodajete ovde na balkanu sto se tice Seika ista je stvar kupite Seiko za nekoliko stotina eura i zashodno i procentualno tome i izgubite nekoliko puta ! Sto se tice onog seika na donjoj slici po meni on se nemoze prodati vise od 30 eura onome ko se razume u satove a mozda ga i neko kome se ovaj model dopada plati i 50 eura ali to je retkost jer je to ipak jedan normalan model koji kao nov ne bi trebao da kosta vise od 80 -100- 150 necu reci eura nego dolara ali i da su eura u pitanju nije to mnogo!

  5. #645
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: chronographe suisse 18k gold

    Citat laneni kaže: Pregled poruke
    E pa dragi prijatelji, mozda mozete da mi kazete cenu za ovaj sat.
    Posedujem ga i voleo bih da znam koja mu je realna vrednost.
    u pitanju je chronographe suisse 18kgold iz 1940-50 godine.
    p.s. nije na prodaju!Prilog 6643Prilog 6644
    Sada cackam temu i naleteh na ovo- prelep sat. Napravio si mi medvedju uslugu, sad se razmisljam da ga pazarim na ebay Inace, gledajuci po netu vidim da se uspesno prodaje za 300-400 e, kod nas nemam predstavu. Sve preko ove cene vidim da tesko ide:
    VINTAGE 18K GOLD CHRONOGRAPHE SUISSE WATCH | eBay

  6. #646
    Član
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    208
    Lajkovi
    252
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: chronographe suisse 18k gold

    Chronographe suisse... da lep sat ali realnu cenu sam saznao skoro.

    Max za ovaj sat mozete da dobijete 300e a prodaju se i za 200-250e
    Naime sat jeste zlatan ali sa vrlo malo "supljeg" zlata(naime usice sata su suplje i slaba tacka sata) i poklopac plocica je zlatna. Sat ima dva poklopca jedan obican metalan i masku, kao drugi polkopac.... sve u svemu citav sat ima 5gr. zlata...

    Kako racunaju cenu ovog sata.... 5x1800 din(zlato) + 100-150e(masina)+x(kais)= cena sata
    Mozda deluje smesno ali istinito je, meni je jedan prijatelj (izuzetan kolekcionar) bratski reko 300e plafon za njega. Covek je inace prodao nekoliko takvih primeraka.
    Unutar istog je obicno Landeron masina. Sat je inace izuzetno tacan i radi perfektno.


    p.s. imaj u vidu da je sat iz 40-ih godina i da se delovi tesko nalaze a casovnicari padaju u trans kad treba da ga rasture i sastave pa i podese sve hronometre i usaglase ih... oprez kod koga nosite.
    Poslednja ispravka: laneni (17.1.2012. u 20:33)

  7. #647
    Stariji član Avatar korisnika lemi
    Član od
    26.10.2011.
    Lokacija
    NOVI SAD
    Poruke
    561
    Lajkovi
    1415
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    85

    Određen forumom Re: chronographe suisse 18k gold

    pa evo da i ja pomognem,imam isti takav sat sa običnom kutijom,platio sam ga 80 evra,znači dodati cenu zlata i to je to,uglavnom mislim da je plafon 300 evra,i to će biti teško na današnje vreme...

  8. #648
    Novi član
    Član od
    18.1.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Question Breitling - Pomoc Cena? Model? Sajt?

    Pozdrav svima ,
    Dobio sam Breitling sat , ali ne kao poklon sa pakovanjem i slicno nego samo SAT...
    Volim satove ali nisam neki poznavalac , te gledajuci sat ne znam ni da provalim da li je mozda replika , ali po nekim pricanjima meni poznatim "poznavaocima" satova kazu da je original , rek'o ajde mozda su u pravu , ali onda me je interesovalo cena tog sata [jer sam cuo da su skupi] i koji model sata.

    Ja cu postaviti slike i kod koji pise na satu i bio bih zahvalan ko zna , da mi odgovori da li je stvarno original , koja je cena , koji je modej tj. neki link da mi da.
    Hvala.

    KOD [nzm da li je to model ili sta vec ali to pise na poledjini [valjda se tako kaze , tamo gde ide baterija]] : etanche 30m d13022 221

    SLIKE:

    http://i.imgur.com/DR0X8.jpg
    http://i.imgur.com/SKMAu.jpg
    http://i.imgur.com/8xgIV.jpg
    http://i.imgur.com/6S8Eq.jpg
    http://i.imgur.com/BsCRf.jpg

  9. #649
    Stariji član Avatar korisnika lemi
    Član od
    26.10.2011.
    Lokacija
    NOVI SAD
    Poruke
    561
    Lajkovi
    1415
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    85

    Određen forumom Re: Breitling - Pomoc Cena? Model? Sajt?

    pozdrav...najbolje da odneseš kod časovničara da ga otvori i pogleda mašinu,trenutno ima dobrih kopija na tržištu,tako da je najbolje pogledati mašinu.....ovako preko slika mislim da je kopija....ali treba proveriti.....

  10. #650
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Može, a i ne mora kod časovničara. 99%.
    Original:


    Evo i jedan link sa više detalja: Navitimer - Breitling Old Navitimer II - a13322, a13022, b13322, b13022, d13322, d13022

    Svi registri su pogrešni, to je prvo što se uoči. Sekundara treba da bude srednji registar a ne gornji.
    Da ne gnjavim, loša vest: kopija.

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •