Strana 98 od 270 PrvaPrva ... 4888949596979899100101102108148198 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 971 do 980 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #971
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Omikron

    Ne znam oznaku modela, ali ako kupuješ, omikronovi satovi nisu skupi. Koliko se može videti po oglasnim sajtovima i na pijacama, cene klasičnih modela su 10-30 evra. Satovi slični tvom su 15-20 evra, ukoliko su u pristojnom stanju. Bilo bi zgodno da staviš i sliku mehanizma, jer ako je sat zreo za čišćenje, onda mu cena malo i pada.

    I naravno, dobro nam došao na forum.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #972
    Član
    Član od
    24.1.2012.
    Poruke
    110
    Lajkovi
    277
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Omikron

    hvala na odgovoru, ne ne kupujem, to je od oca pa sam ja nasledio, kupio ga je pre 30ak godina ali ga nije puno nosio, skoro da je kao nov. a za mehanizam, pokusacu da otvorim ako mogu, ali ne bi da nesto pokvarim
    hvala na dobrodoslici.

  3. #973
    Član
    Član od
    24.1.2012.
    Poruke
    110
    Lajkovi
    277
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Omikron

    uspeo sam da otvorim sat, ne izgleda mi kao da je potrebno ciscenje, sutra cu postaviti slike. a i uz to, evo vec nedelju dana koristim sat, navijam ga, i tacan je u minutu.

  4. #974
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18036
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Ako znaš da sat nije servisiran zadnjih godina,ne bi bilo loše odneti ga na isti da bi ga i ti mogao ,jednog dana,ostaviti u nasleđe.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #975
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Slažem se sa Vladanom. Predlažem da sat očistiš i servisiraš i dugo će te služiti, a pošto je od oca, čuvaj ga dobro, pa će ostati i tvojim unucima.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #976
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat nikilic kaže: Pregled poruke
    Koliko vredi Vintage Seiko Chronograph Automatic 6138-3002 Black? Moj brat ima takav iz sedamdesetih godina, odlicno ocuvan sto se tice estetike. Mehanizam nesto zastajkuje, bice da je do toga sto nije radjen servis.Isti ovakav kao sa prilozene slike, samo sto ima orginalnu metalnu narukvicu/Prilog 26262
    Uhhh , ja obožavam taj model. Najme, njemu je još i nadimak "Jumbo" zbog svog diametra iz tih godina. On je na ebay vrlo cenjen, ali kod nas su cene nešto manje... ako bi se sat servisirao i lepo ispolirao, mislim da bi mu cena bila oko 120-140€ , ali me nemoj držati za reč...
    Citat igor bg kaže: Pregled poruke
    Nisam nikad prodavao sat, pa ako moze pomoc. Kliko realno moze da vredi Seiko quarts 150m. Sat je star petnestak godina, na narukvici ima tragova nosenja, kao i na koroni, al nista specijalno, vise tragova ima na kopci. Staklo je zamenjeno novim, velika kazaljka izgleda malo pohabano.Sat je potpuno ispravan, a baterija je zamenjena pre jedno sest meseci.Precnik sata bez krunice je 37mm, a debljina 8mm (nisu neke dimenzije). Ustvari, ja bih sat pre menjao i doplatio za neki automatik, pa koliko bih mogao da ge cenim u tom slucaju. Evo slika na kojima sam potrudio da se vidi sve ovo sto sam naveo.
    Idžo , siguran sam da na tvoje pitanje i odlične fotke neko zna odgovor, već je post najverovatnije previdjen, zbog ostalih postova koji su usledili.

  7. #977
    Član
    Član od
    24.1.2012.
    Poruke
    110
    Lajkovi
    277
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    evo par slika
    pronasao sam jedan interesantan (bar za mene) detalj na poklopcu
    pise 29.02.84 sad, da li je to datum proizvodnje ili datum zadnjeg servisa ne znam
    da, nije bio na servisu zadnjih 10-12 godina sigurno
    evo par slika mehanizma

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dsc05729.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dsc05730.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dsc05731.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dsc05732.jpg

  8. #978
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    ^ datum servisa (izgleda prvog i poslednjeg, tj. jedinog). obicno sajdzije ugraviraju na poklopcu datum servisa, poneko i inicijal(e).
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  9. #979
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    nikilic, seiko chronograf se nalazi i u mojoj prašnjavoj ladici samo tamno plavi više se ne sećam kolko sam ga platio ,ne više od 20-25e samo kaj je malo više izudaran nego na tvojoj slici
    Watchmag-prašnjava ladica
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  10. #980
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    watchmag01 , mislim da se za te pare kod nas teško može naći. Meni se dopadao taj model, te sam pratio po raznim berzama. Zadnji koji mi je umakao na voćnom sajtu, sa originalnom narukvicom, izubijanim kućištem, i polomljenim (naprslim) staklom je prešao 7k dinara, što je oko 65€ . Dalje nisam hteo sa cenom da idem, jer mislim da nije vredeo više, te je otišao u druge ruke (ako nije neka prevara) . Par komada koje sam pored ovoga našao u daleko pristojnijem stanju, prelazili su 110€ ...
    Opet kažem, ne mora da znači. Ja sam tako prošao, što ne znači da su to realne cene, te iz tih razloga rekoh nikliću da me ne drži za reč ...

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •