Strana 220 od 270 PrvaPrva ... 120170210216217218219220221222223224230 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 2.191 do 2.200 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #2191
    Novi član
    Član od
    9.9.2015.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Patek Philippe-Orginal ili kopija i eventualno procena vrednosti

    Pozdrav,

    Pre jedno godinu dana sam u Minhenu našao Patek Philippe na ulici. Tada nisam imao pojma šta je PP, mislio sam da je neki kinez koji vredi 10e max. Sticajem okolnosti kad sam se vratio kući, odneo sam ga kod časovničara da vidim koliko bi kostala popravka istog, posto mu je ispala iglica koja drzi kais na jednoj strani i covek mi je rekao 20e. Prva pomisao mi je bila za to mogu da kupim 2 sata najmanje kod kineza. Kad je video moju začuđenu facu, čovek me je pitao da li znam šta držim u ruci, ja rekoh ne. Onda mi je rekao da je proizvođač sata jako poznat i da orginali vrede po nekoliko hiljada eura, a da ja držim jako kvalitetnu kopiju istog, koja vredi 800-900e. Ono što me interesuje je da se javi neko iskusniji, da mi utvrdi malo da li je to kopija ili orginal i koliko zapravo vredi. Postaviću neke fotografije, nažalost nemam fotografije mehanizma, jer ne znam da otvorim sat.Ako neko zna gde bih mogao da ga odnesem na procenu u NS-u bilo bi jako korisno takođe.

    Hvala.Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-pp2.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-pp3.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-pp1.jpg

  2. #2192
    Novi član
    Član od
    12.9.2015.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dada.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dada1.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dada2.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dada3.jpgdobar dan nasao sam ovaj sat zanima me vredi li cemu iznutra na poklopcu pise 740*500 na njemu coertebert incabloc sve ostalo se vidi

  3. #2193
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Zdravo, Danilo, i dobrodosao nam na forum!

    Zamolio si me za misljenje preko privatnih poruka, ali cu odgovoriti ovdje, jer se uvijek moze naci jos poneko sa slicnom dilemom, pa cu biti malo opsirniji, radi drugih... a mozda i tebi promijenim misljenje, pa sat sredis i sacuvas.

    Vise se ne sjecam kada i kojim povodom, mozda bas na ovoj temi, ali mislim da sam vec pisao nesto o Cortébert satovima, dobro poznatom i cijenjenom imenu svicarskog jurskog kantona, cijenjenom i bitnom u cjelokupnoj istoriji urarstva, nazalost nestalom, barem pod ovim imenom, u vrijeme kvarcne kuge. (izvinjavam se ljubiteljima satova na baterije - morao sam )

    Jedno ovako staro i utjecajno ime, cije su mehanizme svojevremeno koristili mnogi svicarski brendovi, te je jedim od указа stiglo i do dalekog Celjabinska, sigurno da i danas, kada mu ime na patinom nagrizenim ciferima nepovratno blijedi - ima svoju vrijednost!

    Medjutim, razlike nisu male, i bas mislim da sam upravo nesto u vezi toga pisao, kada se pojavio slican sat istoga imena, s jednim Peseux 70x mehanizmom...
    Naime, kada bi se radilo o Cortébert-u sa nekim od tih cuvenih, starinskih in-house mehanizama, cijene bi i te kako poletjele u visinu, medjutim, isto kao sto je bio slucaj s pomenutim Cortébert-om opremljenim prilicno rasprostranjenim Peseux-ovim mehanizmom, ovaj tvoj je - mada su slike prilicno lose, ali sam, sto se mehanizma tice, sasvim siguran - opremljen popularnim Unitasovim "Wehrmachtswerk" kalibrom, te vec samim tim spada u one znacajno jeftinije Cortébert satove.
    (ne radi se ovdje o tome da su ovo losi mehanizmi - ni slucajno!)

    Sama cinjenica da postoji "Inabloc" shock protekcija koja se koristila tamo negdje krajem tridesetih, pa vjerovatno do samog gasenja imena Cortébert krajem sezdesetih, dodatno suzava vremenski raspon u kojem je ovaj sat mogao biti proizveden... a onda uzmemo i sam dizajn, i taj period suzimo jos vise - i ja bih rekao sezdesete godine prosloga vijeka.

    Sto se same cijene tice, moram jos jednom da ponovim da su slike jako lose, jedva mogu da nazrem u kojem je stanju cifer, a ne znamo ni da li mehanizam uopste funkcionise, ali eto, u zavisnosti od stanja u kojem se nalazi, rekao bih da se ovi satovi u "voznom stanju" i neosteceni krecu od nekih 50-60 eura pa dalje, mada je tesko reci.

    Ja ga nikada ne bih prodao, to znam.
    vladas, VLADAN P, vlajo and 6 others like this.
    Он сказал: "Поехали!"

  4. #2194
    Novi član
    Član od
    16.9.2015.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Moze li mi neko reći vrednost ovog sata, kupljen je u Americi, louis vuitton marka

  5. #2195
    Novi član
    Član od
    16.9.2015.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Post Girard Perregaux

    Dobar Dan ....Nasao sam neki stari sad u Dedinoj radionici, pa me zanima nesto o njemu...Sat kao mehanizam mu radi samo sto nema kazaljke i zastitno staklo...Sve sto mogu procitati je Girard-Perregaux INCABLOC...Sa unutrasnje strane sve isto pise samo sto je dodato 17jewels i Fab.suisse(swiss)....Ako bude neophodna slika poslacu je ! ... Hvala Unapred !

  6. #2196
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Girard Perregaux

    Zdravo, Atila! Dobrodosao!

    Girard Perregaux je izuzetno cijenjeno ime iza kojeg stoji duga i uspjesna istorija svicarskog urarstva.

    Medjutim, ovako, bez slika i bilo cega, tesko da ce neko moci pomoci.

    Sto se tice "Incabloc" shock zastite, procitaj gore onaj moj post, pa ces vidjeti kojem vremenskom periodu moze pripadati taj sat... Tih sedamnaest rubina tipicni su za vintage satove koji se na ovim nasim prostorima uglavnom vezu za cetrdesete, pedesete, sezdesete pa dalje do sedamdesetih godina prosloga vijeka.

    Slike su na ovoj temi obavezne, i bez njih se sve svodi na puko nagadjanje. I to kvalitetne slike, ne mutne i nejasne.

    Ovako mogu samo da nagadjam da je mozda rijec o nekom Girard Perregaux-ovih "Adolf Schild" Incabloc mehanizama s 17 rubina, kojih opet ima raznih.
    Он сказал: "Поехали!"

  7. #2197
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Charlie taj PP ne vredi nista. A taj sto ti je rekao da to moze da kosta 800-900 nema veze s vezom. Nek ti da 500 i svi srecni ako je tako
    A ukucaj i sam raj ref.broj pa ces videti koliki je to kinez. Bez uvrede
    himmelstrider and arch_m like this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  8. #2198
    Novi član
    Član od
    18.9.2015.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoc oko prodaje

    Postovani,

    Koliko najvise mogu da dobijem za ovaj sat?
    Priložene slike Priložene slike Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-20150919_001719.jpg   Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-20150919_001735.jpg   Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-20150919_001806.jpg  

  9. #2199
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pomoc oko prodaje

    ^Ne mozes da dobijes nista, sat je kopija.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  10. #2200
    Novi član
    Član od
    27.9.2015.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko prodaje

    Pozdrav svima, ako moze strucna pomoc u proceni hvala unapred Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dscn6025.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dscn6023.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dscn6024.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dscn6026.jpg

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •