Strana 110 od 270 PrvaPrva ... 1060100106107108109110111112113114120160210 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.091 do 1.100 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #1091
    Novi član
    Član od
    6.10.2012.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Need information....

    BREITLING SUPEROCEAN
    ref. A17360-108 PII
    serial no. 1241160
    CHRIST
    JUWELIERE UND UHRMACHER
    seit 1863 GmbH
    Kaufingerstrasse 5, 80331 MUNCHEN
    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-p9180002.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-p9180029.jpg

  2. #1092
    Novi član
    Član od
    7.10.2012.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Koliko vredi ova zlatna omega? Radi se o porodičnom nasledstvu. Znam samo da je moj deda ostavio mojoj majci, a ona meni. Nije bas za prodaju, ali imam kontradiktorne informacije o tome koliko vredi. Zlatna je i drugo se vidi na slici. Ispravna i vrlo precizno radi . To je sve što znam o njoj. Voleo bih da joj znam vrednost i više podataka o poreklu. Hvala svima koji odvoje vreme da mi pomognu. Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-sam_0743.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-sam_0744.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-sam_0745.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-sam_0746.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-sam_0747.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-sam_0748.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-sam_0749.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-sam_0750.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-sam_0751.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-sam_0752.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-sam_0753.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-sam_0754.jpg

  3. #1093
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Sačekaj da se javi neko od članova koji se bolje razumeju u džepne satove, ali problem kod ovoga je zlato. Najbolje je da pitaš dva zlatara da ti procene vrednost zlata, a onda na to dodaj 100-150€ i imaćeš ukupnu cenu.

    Ne čudi me što si dobio kontradiktorne informacije, jer kod nas se zlatni satovi kupuju veoma retko. Ima slučajeva da su vlasnici prodavali satove kao lomljeno zlato, a mehanizam, brojčanik i kazaljke odvojeno kako bi izvukli neki dinar i za to. Naprosto, tržište je malo i siromašno, tako da ako hoćeš da ga prodaš, ili ćeš morati da dugo tražiš kupca, ili da spustiš cenu i praktično budeš u minusu.

    Pozdravljam odluku što sat nije na prodaju, jer ovakav primerak i treba da ostane u porodici.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #1094
    Novi član
    Član od
    7.10.2012.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Sačekaj da se javi neko od članova koji se bolje razumeju u džepne satove, ali problem kod ovoga je zlato. Najbolje je da pitaš dva zlatara da ti procene vrednost zlata, a onda na to dodaj 100-150€ i imaćeš ukupnu cenu.

    Ne čudi me što si dobio kontradiktorne informacije, jer kod nas se zlatni satovi kupuju veoma retko. Ima slučajeva da su vlasnici prodavali satove kao lomljeno zlato, a mehanizam, brojčanik i kazaljke odvojeno kako bi izvukli neki dinar i za to. Naprosto, tržište je malo i siromašno, tako da ako hoćeš da ga prodaš, ili ćeš morati da dugo tražiš kupca, ili da spustiš cenu i praktično budeš u minusu.

    Pozdravljam odluku što sat nije na prodaju, jer ovakav primerak i treba da ostane u porodici.
    Hvala Nešo na savetu. Tužno bi bilo da se prodaje kao lomljeno zlato, jer se ipak radi o uspomeni. Mozda nije toliko stara, ali je za mene emocionano vredna. Jedino bih voleo da znam malo više o satu, jer sam ipak amater u toj oblasti. Nadam se da će mi bolji poznavaoci pomoći. Hvala, još jednom

  5. #1095
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Da ne zaboravim, trebalo bi slikati imehanizam, što je kod satova veoma bitno. Što se tiče starosti, pogledaj one oznake između natpisa Omega i Gradn Prix. To bi trebalo da su medalje sa sajmova. Ukoliko ona koja se nalazi sa krajnje desne strane ima neku godinu, dodaj još jednu ili dve i videćeš kada je sat najranije mogao biti napravljen.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #1096
    Novi član
    Član od
    6.10.2012.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Treba mi savet.Od nedavno sam u posedu jednog lepog sata.U pitanju je BREITLING SUPEROCEAN.
    Ono što me zanima je koliko takav jedan sat može da vredi na našem tržištu polovnih satova.Hvala unapred,svaka pomoć je dobrodošla.
    Podaci:
    BREITLING SUPEROCEAN
    ref-A17360-108 PII
    serial no. 1241160Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-p9180008.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-p9180029.jpg

  7. #1097
    Novi član
    Član od
    7.10.2012.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Da ne zaboravim, trebalo bi slikati imehanizam, što je kod satova veoma bitno. Što se tiče starosti, pogledaj one oznake između natpisa Omega i Gradn Prix. To bi trebalo da su medalje sa sajmova. Ukoliko ona koja se nalazi sa krajnje desne strane ima neku godinu, dodaj još jednu ili dve i videćeš kada je sat najranije mogao biti napravljen.
    Evo i mehanizmaProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-sam_0755.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-sam_0756.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-sam_0757.jpg

  8. #1098
    Novi član
    Član od
    11.9.2012.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    pozdrav svima!!! e ovako, treba mi vasa pomoc u proceni jednog sata. nemam slike sata tako da ne ocekujem od vas tacnu procenu nego od-do varijantu. u pitanju je dedin sat. on je umro pre petnaestak godina, a taj sat je nosio verovatno par decenija pre. sat je corte bert, swiss made. na njemu sa prednje strane pise incabloc, a pozadi antimagnetic i water resistant. na mehanicko je navijanje i zlatne je boje. rucni sat je u pitanju i promer mu je izmedju 37 i 40 mm, onako odokativno. izvinjavam se sto nemam slike da postavim, ali se nadam da mi mozete bar malo pomoci. za mene taj sat vredi vise nego bilo koji na ovom svetu jer sam bio jako vezan za dedu, nikada ga ne bih prodao, ali sad hocu da proverim koliko otprilike vredi u materijalnom smislu, pa da pocnem da ga sredjujem. sat inace nije navijan 15-ak godina, ali cim sam ga navio radi savrseno! niti kasni, niti zuri, sto je cudno sa obzirom da je mehanicki. molim vas recite mi koliko takvi satovi vrede u nekim najgrubljim crtama. unapred vam hvala svima koji ce odgovoriti!!!

  9. #1099
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Nazalost ne vredi mnogo, nekih 10 do mozda 50 evra, ali ako je ocuvan kao nov.

  10. #1100
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    @ LosmiBgd - Cortebert satovi se vec dugo ne proizvode, ali se ponekad pojave i na domacim berzama, i ako su u mint stanju (kao novi) i sa kutijom, cena im se krece oko 50 eur. Dakle, gruba procena bi bila od 10 do 50 eur, u zavisnosi od stanja sata.
    Bez obzira na relativno malu cenu satu, to su u svoje vreme bili odlicni, vrlo kvalitetni i skupi satovi, tako da si nasledio jedan dobar satic koji ima i veliku emotivnu vrednost.
    Ako nije dugo nosen, savetujem ti da ga sredic, odneses na ciscenje i podmazivanje, ispoliras pleksi, kuciste das na hromiranje ako je potrebno i bice ako nov, a tvoje zadovoljstvo jos vece!

    edit: pretece me ruja, ali si bar dobio dve nezavisne procene.
    Poslednja ispravka: sima hrabri (11.10.2012. u 12:54)
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •