Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    17.1.2009.
    Poruke
    98
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Povrat novca za sat kupljen preko Interneta!

    Naručio sam sat preko poznate internet trgovine, te sam po plaćanju carine (200 eur i troškova dostave 50 eur) ustanovio da su mi poslali sasvim drugi model od naručenog (gle slučaja koji je skoro duplo jeftiniji), pa me hitno zanima da li je neko od forumaša imao slična iskustva te da li se uspio obeštetiti. Raspitivao sam se kod carinskih organa, te sam saznao da izgleda ne postoji moućnost da mi priznaju uplaćenu carinu i PDV u slučaju da prodavac pristane (usled njegove pogreške) da mi zamijeni sat uz besplatnu dostavu.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom re: Povrat novca za sat kupljen preko Interneta!

    Ne znam da li ovo nesto znaci u praksi ali zakon predvidja takav slucaj:
    Intermex Carinska tarifa - Pitanja i odgovori>

  3. #3
    Mlađi član
    Član od
    17.1.2009.
    Poruke
    98
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Povrat novca za sat kupljen preko Interneta!

    Više sam mislio na iskustva, da li strane internet prodavnice uopšte prihvataju takve reklamacije, te ko na kraju smosi dodatne troškove povrata sata i ponovne dostave. Konkretno sam sat naručio od Ashforda, pa me malo čudi da me od juče nisu obavjestiti da li prihvataju moju reklamaciju. Uzgred, kakva su iskustva o navedenoj prodavnici.

    Ja nemam nikakvih iskustava o internet trovini, jer mi je to bila prva narudža, pa bi zamolio sve članove da me upute na preuzimanje daljnih koraka.

  4. #4
    Član Avatar korisnika edin13
    Član od
    28.1.2009.
    Lokacija
    Visoko
    Poruke
    133
    Lajkovi
    117
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Povrat novca za sat kupljen preko Interneta!

    Ja iskreno nisam narucivao sa pomenute stranice, medjutim vidim da na njihovom webu postoje pravila oko povrata robe na ovom linku, ne znam da li si ovo iscitao. Svaka stranica ima svoja pravila, neke snose troskove povrata i zamjene a neke opet ne. Recimo ebay ima jednu dobru stvar a to je buyer protection, ja licno nisam imao potrebe da koristim tu uslugu ali sam od poznanika cuo da im je ebay vracao pare za robu koja nije stigla..Uglavnom, imas njihov mail i savjetujem ti da se s njima putem maila sve detaljno dogovoris. Nadam se da sam ti barem malo pomogao, lijep pozdrav.
    Zanimaju me samo takve pobjede koje nisu nečiji porazi...

  5. #5
    iwc
    iwc je offline
    Banned
    Član od
    21.9.2009.
    Poruke
    311
    Lajkovi
    49
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Povrat novca za sat kupljen preko Interneta!

    Drugar je imao slicno iskustvo prilikom kupovine kamere. Poslali su pogresnu, tj drugi model, naravno jefitniju. Posle prepiske i telefonskih razgovora pristali su da posalju drugu. Ali je stigla tek nakon tri nedelje. A porez i carinu je platio za obe kamere i to nije uspeo da povratio, jer nije imao zivaca da se preganja. Iako sam siguran da moraju da ti vrate carinu i porez u takvom slucaju. Naravno moras da imas sve od dokumetacije, i debele zivce da te setaju po raznim salterima.

  6. #6
    Mlađi član
    Član od
    17.1.2009.
    Poruke
    98
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Povrat novca za sat kupljen preko Interneta!

    Mene još muči stari problem, pa bi zamolio sve forumaše koji imaju iskustva sa kupovinom preko interneta da mi pomognu u nastaloj situaciji! Naime, pokušao sam sa Asfordom kontaktirati preko e-maila,ali izgleda da oni nisu zainteresovani da rješe nastali problem (što me dovodi do zaključka da su namjerno poslali jeftiniji model), jer se nisu udostojili da me makar obavijeste da ne prihvataju takvu vrstu reklamacije. Nije mi toliko stalo do novca, ali me uvijek izbaci iz takta kad pomislim da su prodavci(navodno renomirani) spremni izgubiti obraz za male pare.

    Kako engleski jezik poznajem veoma malo, to me zanima da li o tome mogu obavijestiti E-bay (jer kod njih imaju status prodavca sa povjerenjem) iako sam sat naručio direktno kod prodavca.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Povrat novca za sat kupljen preko Interneta!

    Mozes da pokrenes Dispute. To je u meniju Resolution Center. Ako nisi kupio sat preko eBay-a oni nemaju nista sa tim bez obzira na status prodavca na eBay-u. Inace to kako se Ashford ponasa je krajnje bezobrazno i takvu reklamaciju moraju da uvaze posto je to njihova greska (kako se niko ne zezne da posalje skuplji model....).

  8. #8
    Mlađi član
    Član od
    17.1.2009.
    Poruke
    98
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Povrat novca za sat kupljen preko Interneta!

    Mislio sam da obavjesti eBay zbog smanjena reputacije,a ne radi rješavanja problema, jer znam da oni sa tim nemaju ništa,pošto sam sat naručio direktno od prodavca.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Povrat novca za sat kupljen preko Interneta!

    Ne mozes da utices na njegovu reputaciju posto su reputacioni poeni odnos zadovoljnih i nezadovoljnih kupaca sa transakcijama tog prodavca na eBayu.

  10. #10
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Povrat novca za sat kupljen preko Interneta!

    Ako si kupio preko ebaya, znaci koristio si paypall ili si platio preko paypalla, imas velike sanse da povratis pare, samo treba njima direktno da se obratis, potrazi malo na netu kakva su iskustva.

Slične teme

  1. Kupovina satova preko interneta
    By Watcher in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 181
    Poslednja poruka: 10.11.2021., 13:20
  2. eBay - kupovina preko njih
    By Laslo51 in forum Opšti forum
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 3.10.2016., 15:51
  3. Kako sam kupio Casio EF-539D preko e-bay
    By zms in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 27.11.2012., 10:13
  4. Kupovina polovnog sata preko interneta
    By bursa in forum Opšti forum
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 9.11.2010., 19:44
  5. Kolekcija od preko 2000 satova
    By dragon in forum Ruski satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 16.1.2010., 1:21

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •