Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 67
Like Tree4Likes

tema: eBay - kupovina preko njih

  1. #1
    Član Avatar korisnika Laslo51
    Član od
    25.9.2008.
    Lokacija
    KI
    Poruke
    245
    Lajkovi
    25
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom eBay - kupovina preko njih

    Pozdrav !
    Molim clanove koji imaju iskustva sa kupovinom preko net/a da mi jave kakva je procedura posto zelim da kupim jedan sat preko njih znaci od licitiranja do kupovine i dolaska na kucnu adresu svr me u vezi toga zanima.
    pz.Laslo
    kad god vidis sat ti pozeli zelju

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:eBay - kupovina preko njih

    Laslo, iskreno nisam kupovao nista preko eBay-a, ali pretpostavljam da je slicno kao bilo koje drugo narucivanje preko Interneta.
    Prvo moras da se registrujes i da dobro osmotris proizvod (da nije neka prevara) i da pogledas koje su dostupne opcije placanja (kreditne kartice ili PayPal koji kod nas nije dostupan). Takodje proveri da li vrse isporuku u nasu zemlju jer cesto to nije slucaj. Nakon toga mozes da licitiras ili da ides na opciju \"Buy it Now\" i onda uneses sve trazene podatke (broj kreditne kartice, i sl.) i nakon toga ti to stize nekom kurirskom sluzbom (DHL, UPS, USPS) i prilikom preuzimanja placas porez i PDV.


    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re:eBay kupovina preko njih

    Licitiras tako sto kao registrovan korisnik das gornju cifru do koje bi isao i onda ebay za tebe licitira malo manju cifru od te. Znaci ako je trenutna cena 100 ti kao gornju cifru do koje ides stavis 300, ebay napise da si ti licitirao za 105 npr. Ako neko ponudi 110 ebay poveca i tvoju ponudu i tako sve do 300. Kad dodje do 300 onda moras rucno da uneses novu cifru. Ovako je bilo meni. Ja nisam preterano verovao tom njihovom algoritmu pa sam uvek po malo povecavao sam.

    Za isporuku u Srbiju moras da vidis sa prodavcem, ebay nema nista sa time. Prodavci su obicno fizicka lica.

    Kad je licitacija zavrsena i ako je tvoja ponuda bila najvisa dobijes mail kojim te obavestavaju da imas nekoliko dana da finaliziras kupovinu, odnosno da platis karticom, paypal-om ili nekim drugim nacinom.

    Razlika izmedju amazona i ebay-a je da je amazon firma koja organizuje prodaju i slanje i garantuje za kvalitet robe, a ebay je najslicniji buvljaku. Obezbedi ti samo lokaciju i nista vise. Za kvalitet kupljene robe treba da verujes onome ko je robu ponudio na licitaciji.

    Jednom samo samo koristio ebay i to samo zato sto tu stvar nisam uspeo da nadjem nigde drugde. Cela ta koncepcija \"buvljaka\" mi se ne svidja. Doduse, to je samo moj licni stav.

  4. #4
    Član Avatar korisnika Laslo51
    Član od
    25.9.2008.
    Lokacija
    KI
    Poruke
    245
    Lajkovi
    25
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re:eBay kupovina preko njih

    pozdrav !
    pa ja sam video sat koji mi se svidja i registrovao sam se i normalno i licitirao i sada cekam 4 dana i 4 sata pa da vidim sta ce da bude a to ce biti u utorak, ali i dalje ocekujem iskustva i savete od VAS ljubitelja satova .
    pz.Laslo
    ps.i normalno da cu da obavestavam sta sam uradio
    kad god vidis sat ti pozeli zelju

  5. #5
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re:eBay kupovina preko njih

    Verovatno ce prava licitacija da krene tek poslednjeg dana. Nekada se desava da i oni sami licitiraju ako vide da ti se predmet svidja, pa probaju da ti uzmu neki dolar vise. Obicno takve predmete vidis par dana kasnije ponovo na licitaciji uz objasnjenje da kupac nije bio ozbiljan ili nesto slicno .

    U svakom slucaju, puno srece sa kupovinom.

    P.S. Na dnu te stranice bi trebalo da vidis box ili tako nesto. Tu mozes da ostavis pitanja onome ko je organizovao licitaciju. Tipa da li salje u Srbiju, stanje sata,...

  6. #6
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Exclamation

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    P.S. Na dnu te stranice bi trebalo da vidis box ili tako nesto. Tu mozes da ostavis pitanja onome ko je organizovao licitaciju. Tipa da li salje u Srbiju, stanje sata,...
    Laslo, možda si trebao da proveriš pre licitacije da li isporučuju u Srbiju, jer ako budeš izabran a odustaneš od kupovine (zato što ne isporučuju u Srbiju) dobijaš negativne poene i ako to ponoviš još koji put bude ti zabranjeno učestvovanje na eBay licitacijama.

    Pozdrav,
    V.S.

  7. #7
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: eBay - kupovina preko njih

    Na licitacijama moze bas povoljno da se prodje ( i do 50% od cene "kupi odmah" ), samo treba stalno traziti, a nisam siguran ni koji ebay je najbolji ebay.com ili neki dalekoistocni?

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: eBay - kupovina preko njih

    Citat Milanche78 kaže: Pregled poruke
    Na licitacijama moze bas povoljno da se prodje ( i do 50% od cene "kupi odmah" ), samo treba stalno traziti, a nisam siguran ni koji ebay je najbolji ebay.com ili neki dalekoistocni?
    U principu moze da se kupi veoma povoljno, ali treba kupovati od proverenih prodavaca. Jer i tamo ima puno onih koji love u mutnom. I jos kad su satovi u pitanju posebno. Obavezno proveriti da li salju za Srbiju.

  9. #9
    Novi član
    Član od
    28.8.2011.
    Lokacija
    thessalonikh
    Poruke
    21
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: eBay - kupovina preko njih

    Pozdrav narode.
    Mislim da je Vladas licitirao i kupovao na ebay-u kod prodavca iz Singapura i da je sasvim zadovoljan.Voleo bih ako moze pomoc kako pronaci prodavca?

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: eBay - kupovina preko njih

    Zdravo solunac (),

    Jeste - imao sam dosta prilika da kupujem preko eBay-a i to se ispostavlja kao prilicna nauka... Onako ukratko - biras prodavce koji imaju feedback obavezno preko 99%, pozeljno je da imaju sto vise prodaja, recimo bar 1000. Na kraju - prelistaj forume gde su hvaljeni odredjeni prodavci i pogledaj zasto su i kada dobijali bad feedback i kako su odgovarali na njih.
    Ja mogu da pomenem recimo Timeparadise, watchub, count_shop, pokemonyu, premierworld...

    Ako treba jos detalja, tu sam.

    Pozdrav,
    Vlada
    No time to lose

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kolekcija od preko 2000 satova
    By dragon in forum Ruski satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 16.1.2010., 1:21
  2. Kupovina Ulysse Nardin sata
    By UlysseNardin in forum Ulysse Nardin
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 11.1.2010., 12:10
  3. Kupovina satova u Srbiji
    By saint in forum Opšti forum
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 13.12.2009., 19:52
  4. kupovina sata do 700-800 EUR
    By milan zmaj in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 23.7.2009., 7:13

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •